першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Заява Кримської Асоціації вільних журналістів

додано: 15-09-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1000505283.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Заява

Рік назад зник наш колега керівник інтернету-проекту "Українська правда" Георгій Гонгадзе. Його зникнення, а потім звістку про загибель примусили українських журналістів з всією очевидністю усвідомити, що люди нашої професії в нашій країні не можуть чесно виконувати свій обов'язок, не побоюючись при цьому за своє життя і безпеку.

Стало ясно і інше - правоохоронна система України не тільки не здатна ефективно і оперативно працювати по захисту безпеки громадян, вона не в змозі надати суспільству гарантії неупередженого і незалежного розслідування за фактами злочинів проти журналістів.

І все-таки загибель Георгія назавжди змінила цю країну. Вона похитнула упевненість владоможців у своїй безкарності. Вона показала, що в наскрізь корумпованій і вгрузлій в минуле державі є сили, які хочуть змінити теперішнє і майбутнє.
Вона примусила нас всіх задуматися про те, в якім суспільстві насправді ми живемо. Вона показала, до чого можуть привести вседозволеність влади і байдужість до суспільства

Смерть Гонгадзе не стала останньою. Услід за ним загинув інший журналіст - Ігор Александров. Винні в цих злочинах досі не покарані. Факти переслідування, тиску, загроз на адресу представників преси продовжуються, в тому числі і в Криму.

У дні пам'яті нашого загиблого друга і колеги, ми - кримські журналісти закликаємо всіх своїх колег усвідомити, що злочин проти Гонгадзе і Александрова цей злочин проти кожного з нас. Цей замах на право кожного на свободу слова і безпеку. Ми повинні навчитися відстоювати це право все разом.

Ми вважаємо, що Генеральна Прокуратура України зобов'язана виконати законну вимогу матері Георгія - Леси Гонгадзе про проведення ще однієї незалежної експертизи тіла, знайденого в Таращанськом лісі. Ми вимагаємо від правоохоронних органів України проведення ретельного і неупередженого розслідування вбивства нашого колеги і покарання всіх до нього причетних, які б високі посади вони ні займали.

Координаційна Рада
Кримської Асоціації вільних журналістів

додано: 15-09-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1000505283.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua