першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Євген Зелінський: З якого краю наша хата?

додано: 22-09-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1001188803.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

З якого краю наша хата?

Минуло майже два тижні відтоді, як усе це почалося. Оприлюднені і обговорені, мабуть, всі можливі і неможливі сценарій подальшого розвитку подій. Мало хто знає, що станеться завтра і, напевне, ніхто - коли і чим воно закінчиться.
Українське суспільство вкотре продемонструвало свою "багатовекторність". Не на рівні політичних заяв - там все достатньо коректно, а на рівні масової свідомості чи, скоріше, почуттів. Жах від побаченого, природнє людське співчуття поєднувалось із напівприхованою хворобливою зловтіхою бідняка над бідою багатого сусіда. А потім - відчуття полегшення: це не у нас, це десь далеко, нас це (поки що) не зачепило, і слава Богу, і не треба нікуди лізти, і не треба нічого робити, ми люди маленькі, наша хата скраю...
Отож можна сказати, що 11 вересня 2001 року здійснилася головна українська мрія. Наша хата дійсно виявилась скраю. Підтвердилась правильність цього, без перебільшення головного вектора українського життя. От так ми! Хто тепер насмілиться базікати про дурних та недолугих хохлів! Та й правда: Манхаттан в руїнах, Пентагон - так само, Росія - у Чечні й Таджикистані, а ми у біленькій хатці у центрі Європи і водночас - скраю. На світових фондових біржах, м'яко кажучи, паніка, а ми й тут незалежні, бо нічим на тих біржах не торгуємо, нас ще туди не пустили. Стрімко падають акції страхових та авіакомпаній - а нас і це не обходить, бо не маємо ні того (акцій) ні іншого (компаній). Якщо ж комусь, не дай Боже, заманеться злітати до Нью-Йорка, скажімо на тамтешні згарища помилуватися, то його туди залюбки доправлять найсучасніші Боїнги "Узбецьких авіаліній".
А ще ми можемо безкарно пропонувати Сполученим Штатам свою допомогу. Вона ж бо їм і задарма не потрібна. Є, щоправда, надія, що вдасться задешево, тобто демпінгово, тобто за $500 за голову запродати ще скільки-то тисяч військовиків з числа тих, хто дійсно знається на своїй справі, туди, де стрілятимуть. На заробітки до місць концентрації великих мас зголоднілих різноплеменних вояків масово рушать не найпотворніші наші співвітчизниці, щоб... пробачте на слові, обличчям представляти державу Україна на світовій арені. Ото й , мабуть, усе.
Набагато більше корисного можна буде зробити вдома. Скажімо, поширити досвід боротьби з чернігівськими партизан-пенсіонерами на всю територію неньки. Оголосити нещадну війну недобитим унсовцям вкупі з соціалістами й місцевим терористом №1 Олександром Морозом. Домогтися, нарешті, від тих же Сполучених Штатів видачі головного ідеолога і спонсора усіх українських негараздів, породження пекла, і прочая, і прочая, Павла Івановича Лазаренка. А головне - консолідуватися, тобто тісніше згуртовуватися, усім здоровим силам, усім людям доброї волі, навколо великого вождя і вчителя , під мудрим керівництвом якого було творчо розвинуте, втілене в життя, доведене до свідомості усіх без винятку единоправильне, глибинно національне, підтверджене нині ходом світової історії вчення про хатку з краю.
Але годі. Це вже не смішно. Так, всяке паскудство має свій маленький позитив і навпаки. Так, можна сказати, що сьогодні нам пощастило, бо Україна виявилась в цій ситуації нікому не потрібною і не цікавою. Але в умовах партизансько-терористичної війни саме "хатка з краю", закинутий хутір у лісі легко перетворюється в найнебезпечніше місце, місце, де марно волати про допомогу.
Так, це щастя, це просто чудово, що у нас, мабуть, неможливі ідейні злочинці-камікадзе, але це жах, це національна трагедія, що дуже мало надії на те, що в критичну мить у потрібному місці знайдеться достатня кількість звичайних українських хлопців, хоч трохи схожих на тих звичайних громадян Сполучених Штатів, які голіруч перемогли міжнародний тероризм в одному, окремо взятому, приреченому літаку.

Євген Зелінський

додано: 22-09-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1001188803.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua