першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Відкритий лист Президенту України Л.Кучмі від колективу редакції

додано: 03-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1002112037.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкритий лист від колективу редакції громадсько-політичного тижневика "Інформаційний бюлетень"

Президенту України Л.Кучмі


"Я, Леонід КУЧМА, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі."
Присяга Президента України.

"Держава може бути приведена до стану сум'яття внаслідок того, що напишуть газети, але вона може загинути й внаслідок того, про що газети замовчать".
де'Бональд, французький політик


Пане президенте!

Терпіти далі ваше лицемірство та невідповідність між деклараціями щодо свободи слова в Україні та реальним станом з нею в державі, означатиме розділити разом з вами відповідальність за злочин, бо, на наше глибоке переконання, відповідальність за вчинену підлість мають нести не лише ті, хто її робить, а й ті, хто мовчки спостерігають за цим, не хапаючи виконавця за руку.
Минув рік з дня вбивства за вашим дорученням журналіста Георгія Ґонгадзе. Пишемо про це ствердно, оскільки не маємо ані найменшого сумніву, стосовно вашої особистої причетності не лише до цього злочину, а й до розправи у різний спосіб над іншими, неугодними вам політичними діячами, підприємцями. Переконані також і в тому, що саме ви, в першу чергу, причетні й до ганебного протиправного процесу НИЩЕННЯ нашої газети, який триває вже більше року. Належимо до тих, які не поза очі шпетять вас та посилають прокльони на вашу адресу за нинішній стан в державі, за знищення свободи слова, за знищення інакомислення в усіх сферах життя.
Маємо честь належати до тих, хто говорить вам це прямо і відверто на сторінках нашого щотижневика. І не від сьогодні, а відтоді, коли стало зрозуміло: ваші обіцянки щодо утвердження демократії, законності в суспільстві, нічого не вартують. Від 1996 року. А надто в період виборів Президента України, у 1999 році, коли ми відверто агітували виборців ПРОТИ ВАШОГО ОБРАННЯ, бо були і є глибоко переконані: ПЕРЕОБРАННЯ ВАС НА ДРУГИЙ ТЕРМІН - ТРАГІЧНА ПОМИЛКА УКРАЇНИ. Час підтвердив: ми не помилилися. Нам соромно за такого українського президента.
Ми належимо до тих, які цілком свідомі: на плівках майора Мельниченка - ПРАВДА, яку зобов'язаний знати кожен українець ( і неодмінно буде знати), аби прозріти і зробити чесний, свідомий вибір на наступних виборах. Опозиційність нашого видання до вас, як до президента який не відбувся, викликана виключно вивченням громадської думки в нашому регіоні. І не лише в нашому.
МИ глибоко переконані: аби більшість з тих, хто доведений вашою антинародною політикою до злиденного животіння не боялися за своє життя, життя своїх близьких та рідних, не боялися втратити роботу, а регіональна, залежна від вас та поставлених вами вірних губернаторів, влада встала з колін, НЕ БУТИ Б ВАМ ПРЕЗИДЕНТОМ. На сторінках нашого видання протягом останніх років широко висвітлювалися факти корупції у вищих ешелонах влади на основі депутатських запитів народного обранця від Кременчука Григорія Омельченка, однодумцями якого ми є. Зауважмо (саме до вашого відома), газета "Інформбюлетень" бере свій початок від перших кременчуцьких гормадських видань 1990 року. Себто, це самостійне політичне видання, яке навряд чи варто пов'язувати з якоюсь політичною партією чи політиком зосібно. Підтримавши цього депутата на виборах до парламенту у 1994 році, пропонуючи кременчужанам віддати за нього свій голос, а, отже, несучи моральну відповідальність за вибір кременчужан, наше видання й до цього часу друкує його виступи, знайомить його ж виборців з великою роботою, яку проводить Григорій Омельченко та його однодумці у сфері боротьби з корупцією. А справедливість його дій підтверджує саме життя. І доля українського урядовця П.Лазаренка тому яскравий приклад.
До того ж, чи не за вашою вказівкою виборців Григорія Омельченка - кременчужан, позбавлено можливості почути чи побачити свого депутата на національних теле- радіоканалах? І не лише на них: інформаційний вакуум навколо Григорія Омельченка в Україні створено навмисно, аби громадяни не знали правди про реальний стан справ в державі. Зрештою, ця ганебна тенденція, запроваджена не без вашого впливу, розповсюджується на всіх тих політиків, які вам опонують: Шишкіна, Мороза, Головатого, Ілляшкевича, Тимошенко, Матвієнка та інших. Ми категорично не погоджуємося з цим, а тому й надаємо шпальти газети тим громадським діячам, яким відмовляють інші видання. Річна блокада нашої газети остаточно переконала нас: саме це, а також те, що у самій концепції формування інформації в газеті для нас немає заборонених тем, і спричинило відповідне ставлення до неї владних структур та регіональних структур СБУ. А вони, як відомо, без вказівки згори й кроку не ступлять. Ще можна було би сумніватися у вашій особистій причетності до розправи над газетою, якби не оприлюднені О.Морозом у листопаді минулого року записи майора Мельниченка, де в епізодах 7, 8 йдеться про наше видання та ВАМИ ОСОБИСТО дається вказівка екс-голові СБУ ДЕРКАЧУ заледве чи не порушити кримінальну справу проти газети. (Записи цих епізодів до листа додаються).
Звертаючись до вас, пане президенте, ми, насамперед, просимо вас або підтвердити записане на плівках, або заперечити його. До речі, можна було би сумніватися далі, якби не те, що все наказане вами ДЕРКАЧЕВІ, СБУ почала реалізовувати не зволікаючи. І колектив редакції відчув це на собі: спочатку, "за сприяння" місцевих чиновників: пожежників, служб архітектурного нагляду та охорони праці було закрито поліграфічне підприємство, яке друкувало наше видання. Закрите воно й до цього часу. Протягом цілого року, відтоді, як у серпні минулого року ми надрукували в газеті Звернення Георгія Ґонгадзе до Генпрокурора, нам відмовлено у друкові в усіх друкарнях Полтавської області та прилеглих до неї областей. Як і вимагали ви від Деркача, проти нашого видання була спроба порушити кримінальну справу за фактом нібито нехтування нами ст. 105 Конституції України. Ініційовано цей намір було Полтавською обласною адміністрацією. Підстав для порушення кримінальної справи не виявилося, що й засвідчила відповідь на один з чисельних запитів народних депутатів заступника Генерального прокурора України С.Винокурова від 24 жовтня 2000 року. Спроба легального друку у вересні та жовтні минулого року закінчилася тим, що наклади нашого видання було викрадено з київського СП "Українська книга" та харківського видавництва "РА". За нашим журналістським розслідуванням, це була справа рук СБУ, а в Харкові ще й за сприяння мерії. Офіційно ж це підтвердити не вдалося, оскільки йшов тиск на керівників друкарень, погрози тощо.
Знаменно те, що вперше до ваших рук наше видання потрапило у двадцятих числах вересня 2000 року, про що йдеться у 7 епізоді записів Мельниченка. Ваші нарікання на те, що газета виходить, а служба нічого не робить, марно не пройшли: вже 27 вересня наклад газети "Інформбюлетень" було викрадено з названої київської друкарні. Подібних епізодів, йдучи за елементарною логікою, можна було б навести немало. На пряме запитання губернатору Є.Томіну з приводу порушень наших прав, ми отримали відповідь: "Вам що, Кучма кістка в горлі? Хай он вас Кременчук друкує!" У відповіді на запит народних депутатів з приводу утисків нашого видання, Генпрокурор М.Потебенько влітку минулого року зазначив: "Ніяких вказівок з боку Президента України Л.Д.Кучми щодо порушення кримінальної справи відносно працівників газети "Інформаційний бюлетень", як і припинення її випуску, на мою адресу не надходило, і з мого боку також подібних вказівок щодо переслідування ЗМІ не давалося". Виникає закономірне запитання: хто їх давав, якщо газета не може надрукуватися легально протягом року? Проти неї постійно затіваються замовні судові процеси, за рік тихого тиску вона втричі втратила у накладі та об'ємі. Відповідь на все ми знайшли у 7 та 8 епізодах записів Мельниченка. У нас немає підстав їм не вірити, до того ж їх достовірність на офіційному рівні ніхто не заперечив. А тому ми звинувачуємо саме вас, Леоніде Даниловичу, у відданні наказу щодо тиску на газету "Інформбюлетень".
Не віримо жодному вашому слову, чи благому намірові на рахунок утвердження в державі свободи слова. Всі ваші наміри та нинішні й наступні проекти указів на підтримку ЗМІ - всього лише ширма, за якою старанно ховаються механізми розправи над незалежними ЗМІ. В хід йдуть злочинні прийоми: заборона друку, закриття друкарень, запопадливість регіональних чиновників від влади, погрози, вбивство тощо. Ви, і тільки ви, несете відповідальність за те, що діється сьогодні в інформаційному просторі України.
Враховуючи все це, з метою встановлення справедливості серед суцільного правового свавілля, за умов ненадання вами відповіді на листа та незабезпечення виконання наших прав, колектив кременчуцького тижневика "Інформбюлетень" залишає за собою право звернутися до суду з позовом на президента України Л.Кучму за фактом звинувачення його у відданні наказів, які призвели до порушення Конституційних прав журналістів, нанесли значні матеріальні та моральні збитки виданню, а, відтак, призвели до нищення свободи слова.

Творчий колектив редакції газети "Інформбюлетень",
30 вересня 2000 року,
м.Кременчук

Свідоцтво про реєстрацію ПЛ №213,
Адреса: 39614, Полтавська обл, м.Кременчук, вул. Генерала Жадова, 12
Телефон: (05366) 34081, факс (05366) 31128
E-mail: infb@mail.ru, інтернет: http://www.infb.net/

додано: 03-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1002112037.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua