першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Л.Кучма не хоче чесних і прозорих виборів.

додано: 06-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1002316037.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Л.Кучма не хоче чесних і прозорих виборів.ФНП закликає всіх націонал-демократів до єдності

Чергове президентське вето на закон про вибори коментує народний депутат України, голова УНП "СОБОР", заступник голови виборчого блоку демократичної опозиції "Форум національного порятунку" Анатолій МАТВІЄНКО:

Нагадаю: ухвалений 13 вересня закон вже став капітуляцією парламенту перед Л.Кучмою. Була виконана головна президентська вимога: залишилася змішана система у пропорції 50:50, а, отже, щодо 225 "мажоритарників" влада зможе й надалі повною мірою використовувати свій адмінресурс. Єдина суттєва перевага нового закону про вибори перед чинним законом у редакції 1997 року - докладніше виписана процедура формування виборчих блоків та чітка регламентація механізму голосування й підрахунку голосів, яка ускладнює фальсифікації.
Нагадаю й те, що 13 вересня новий закон було ухвалено голосами саме так званих "пропрезидентських" фракцій, до яких долучилися й більшість "поміркованих" націонал демократів (проти одноголосно виступили тільки фракція "Батьківщина" й депутатська група "Соборність", які представляють партії, об'єднані в Форумі національного порятунку). Ухвалення цієї редакції закону поховало бодай можливість політичного компромісу, прийнятнішого для демократичних сил (наприклад, змішана система виборів 50:50 і до парламенту, і до міськрад обласних центрів, що дало б великий імпульс політичній структуризації на місцях, обмежило б сваволю місцевої бюрократії).
Проте Л.Кучма виявився неготовим до жодних компромісів. Його мета залишається тією ж - не допустити до парламенту жодної серйозної політичної сили, щоб у новій Верховній Раді творити будь-які потрібні Банковій комбінації з партій-"карликів". Тому президент хоче максимально використати вигоди, які дає йому визнання ще 1998 року неконституційним ряду положень чинного закону, що фактично унеможливлює початок виборчої кампанії. Попередні президентські заяви про "необхідність міжнародної експертизи закону" виявилися не більш ніж цинічною словесною еквілібристикою, намаганням затягнути час. Симптоматично, що президентське вето з'явилося в останній передбачений законом день, з тим, щоб парламент не встиг ухвалити жодної нової редакції закону і щоб виборча кампанія гарантовано не почалася 12 жовтня.
Сьогодні президент насамперед прагне скоротити виборчу кампанію з 170 до 90 днів. Коротка кампанія потрібна, щоб не дати реальній опозиції, відлученій від ЗМІ, ще й можливості вести вуличну агітацію. Коротка кампанія потрібна, щоб скоротити час, коли особисто Кучму критикуватимуть навіть зазвичай лояльні до нього партії.
Необхідність змін зрозуміла сьогодні для всіх. Але йдеться про те, чи будуть ці зміни формальними (й обмежаться, образно кажучи, корекцією списку тих наближених до трону олігархів, яким дозволено розкрадати Україну), чи вони стануть змістовними, виправлять саму суть сьогоднішньої влади. Тому сьогоднішня ситуація, коли Банкова відверто прагне зробити з виборів фарс, подібний до "референдуму" квітня 2000 року, як ніколи спонукає до єднання всіх національно-демократичних сил, насамперед тих, які творять сьогодні блоки "Форум національного порятунку" й "Наша Україна". Зі свого боку ФНП готовий до такого єднання. Про це було ясно сказано у відкритому листі голови нашого блоку Юлії Тимошенко до В.Ющенка. Тепер - слово за лідером "Нашої України".
З іншими ж демократичними антиолігархічними силами (насамперед - з блоком О.Мороза) ми прагнутимемо щонайменше досягнути угоди про спільний контроль за законністю ведення кампанії, узгодити мажоритарні округи й утворити блоки для місцевих виборів.

Прес-служба УНП "СОБОР"

додано: 06-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1002316037.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua