першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Обережно, фальшивка! Виборча кампанія по-українськи вже почалася

додано: 18-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003397354.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Заява Фонду "Демократичні ініціативи"

У п'ятницю, 5 жовтня, жителі Лівобережжя отримали у своїх поштових скриньках безкоштовний дарунок: газету "Демократична Україна", спеціальний випуск. На першій сторінці були надруковані результати опитування мешканців Лівобережжя щодо можливих результатів голосування, проведені "Центром досліджень "Демократичні ініціативи" спільно з лабораторією соціально-політичних досліджень". Як вказано у редакційному коментарі, "результати опитування просто приголомшують".
Як кого, але найбільше вони приголомшили нас, колектив Фонду "Демократичні ініціативи". По-перше, своєю повною неймовірністю, по-друге, тим, що Фонд "Демократичні ініціативи" ніколи не проводив опитування "мешканців Лівобережжя", як, до речі, й будь-які інші дослідницькі центри, адже інтерес являє або думка жителів Києва загалом або той чи той виборчий округ.
Невелике розслідування, яке ми провели, приголомшило ще більше. Спочатку заступник редактора газети категорично відповів, що у п'ятницю ніякого "спеціального випуску" не було, але обіцяв розібратися. Далі з'ясувалося, що спецвипуск таки був, але "редакція за нього не відповідальна", оскільки це було "спеціальне замовлення", і відповідальність за надруковане несе "замовник". Але ж, вибачте, і колонтитул, і телефони вказані редакційні, так само як і відповідальною за випуск є співробітниця редакції.
Зв'язавшись із відповідальною за випуск Вікторією Головко, ми з'ясували, що насправді автором наведених соціологічних даних є не ми, а Центр "Демократичні ініціативи +", але цей "плюс" десь просто зник під час друку. Звичайно, нам було б цікаво зустрітися з колегами, які відрізняються від нас лише "плюсом". Ми поцікавилися, де зареєстрована ця фірма і як з ними можна поспілкуватися на предмет настільки дивних результатів і щодо дивної симпатії до нашої назви. Але, як сказала Головко, це "ніяка не фірма, а просто так, любителі", де їх шукати - невідомо, а надала матеріали людина, "яка тут більше не живе"(?), себто, з якою вони більше не мають справу. Від такого пояснення ми дещо сторопіли. Виходить, будь-які "любителі" з вулиці, ніде не зареєстровані, можуть принести до редакції будь-які дані про виборчі рейтинги, і це буде надруковано?
Спочатку колектив Фонду "Демократичні ініціативи" був категорично налаштований подавати позов на газету до суду, адже справа цілком однозначна: підробка продукції нашої фірми і нанесення шкоди нашій професійній репутації. Проте, трохи охолонувши, ми вирішили на перший раз цього не робити, по-перше, тому, що редакція принесла нам вибачення і обіцяла надрукувати спростування у своїй газеті, по-друге, Фонд "Демократичні ініціативи" завжди був серед друзів преси, і розоряти позовами редакцію, яка повелася у цій ситуації, можливо, просто легковажно (принаймні, хочеться так думати) не у наших традиціях.
Проте дана історія, безумовно, має стати предметом обговорення, адже тут, на нашу думку, відбулася апробація нової політтехнології, яка надалі може активно використовуватися під час виборів. А саме: замість того, щоб випускати листівки, яким населення не дуже йме віри, звернутися до газети, яка має непогану репутації, і під її логотипом випускати свої агітаційні матеріали (зрозуміло, без будь-яких застережень, що це "політична реклама"), давати підробні дані щодо рейтингів, прикриваючись назвами авторитетних у країні фірм, додавши до назви якийсь "плюс", "мінус" чи ще якусь закорючку.

Отже, Фонд "Демократичні ініціативи" заявляє:

1. Будь-яке використання бренду "Демократичні ініціативи" для освячення своїх фальшивок означатиме автоматичне звернення до суду; підробка будь-якої продукції (чи то коньяк, чи інформація) однозначно є кримінальним злочином.

2. Пересвідчитися, чи належать дані Фонду "Демократичні ініціативи", дуже просто: по-перше, ми їх публічно презентуємо на прес-конференціях; по-друге, всі прес-релізи розміщуємо на сайті www.dif.org.ua; по-третє, нам можна зателефонувати за номером 490-65-57.

Ірина Бекешкіна,
заступник директора Фонду "Демократичні ініціативи"
16 жовтня 2001 р.

додано: 18-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003397354.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua