першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Павло ЗАВГОРОДНІЙ: “Кому лаври, а кому — нари.” (“ГАЛИЦЬКІ КОНТР

додано: 24-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003928685.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Суд над членами УНА-УНСО, звинуваченими за старим Кримінальним кодексом в організації «масових безпорядків» 9 березня цього року, має розпочатися 29 жовтня. Попередній же розгляд справи, який відбувся у тісній залі засідань Старокиївського суду, куди «через нестачу місця» довго не хотіли пускати пресу, засвідчив, що влада не збирається змінювати свого наміру розвалити єдину, здатну до опору, політичну силу в Україні. У процесі справи «терористів 9 березня» також з’ясується, хто ж із нинішніх опозиціонерів «здавав» унсовців своїми свідченнями, а також те, наскільки опозиція є єдиною і здатною захищати своїх товаришів.

Захисник керівника УНА-УНСО Андрія Шкіля колишній генпрокурор Віктор Шишкін заявив, що адвокати вимагатимуть «створення нормальних умов для судового процесу». За словами Шишкіна, у цьому судовому процесі повинні брати участь як мінімум 19 обвинувачених, 19 адвокатів, близько 70 потерпілих, представники прокуратури, громадськості, народні депутати і представники уповноваженої з прав людини. СБУ зібрало 76 томів матеріалів кримінальної справи і понад 30 відеоплівок, де зафіксовано події 9 березня. Така увага правоохоронців підтверджує важливість унсовців для вуличних акцій, а також те, що на прикладі УНСО влада хоче залякати решту опозиціонерів.

У грудні минулого року кореспондент «Контрактів» провів тиждень у наметовому містечку на майдані Незалежності, і може посвідчити, що тільки висока організованість унсовців дозволила успішно провести цю акцію, поєднавши на 100 квадратних метрах комсомольців і «молодорухівців». Саме унсовці, налагодивши добрі контакти з міліцією, убезпечували табір від провокаторів і здійснювали охорону містечка й колон мітингуючих. Вклад УНА-УНСО у вуличні акції опозиції особливо чітко видно на післяберезневих демонстраціях. Ані юні студенти-соціалісти, ані шоумени зі «Щита Батьківщини» не можуть забезпечити той дух, який панував у лавах мітингуючих взимку, коли унсовські лідери були на волі.

Навіть кількість демонстрантів стала набагато меншою. «Наше утримання під вартою і суд — це тиск на тих людей, які можуть вийти на демонстрації, — сказав на суді Андрій Шкіль. — Щоб вони вагалися, чи не станеться з ними те саме, що й з унсовцями». Унсовців — чи не єдину силу, яка не була забруднена грошовими чи кримінальними контактами з нинішньою владою — ламатимуть двома способами: тих лідерів, що за гратами, саджатимуть за старим Кримінальним кодексом (бо в новому КК події 9 березня підпадають під статтю «групове порушення порядку», яка передбачає покарання «лише» 6 місяців), тих, що на волі, намагатимуться залякати й купити.

У цьому ракурсі не може не дивувати пасивність решти опозиціонерів з ФНП, Соцпартії та Рухів які кинули своїх соратників напризволяще. Хоча «Батьківщина» й відрядила на процес трьох нардепів (включно зі вже згаданим Шишкіним), але жодна опозиційна сила поки що не включила опальну УНА-УНСО до свого виборчого списку. Бояться звинувачення у «фашизмі»? Логічним наслідком такого боягузства може стати відхід потенційних прихильників і союзників опозиції до поміркованішого крила Віктора Ющенка. Адже якщо гасло «Революція пожирає своїх батьків» правильне, то чи не краще бути «сином президента»?

Майбутній тривалий судовий процес покаже, варта наша опозиція довіри чи є типовим продуктом традиційної пострадянської політики, який, як співається у гімні УНСО, пожертвувавши товаришами «на нарах», кинеться здобувати лаври і привілеї депутатських звань.


Тетяна ЧОРНОВІЛ, прес-секретар Андрія Шкіля :

— В абсурдних звинуваченнях, крім трьох поламаних «міліцейських» пальців і збитків на 50 тисяч, є ще один смішний момент. Йдеться про кийки і щити, відібрані в міліції під час бійки, які потім нібито пропали. Тим часом у справі є свідчення водіїв сміттєвозів, куди унсовці покидали «трофеї» — саме міліція повитягувала зі сміттєзбиральних машин свою зброю.

Зрозуміло, тих, хто зараз у СІЗО, хочуть посадити надовго. УНА-УНСО обезголовлена: сидять три члени Проводу із семи. На регіональні організації чинять тиск есбешники, а найсильніша — Київська — практично розгромлена і позбавлена керівництва. Суддя Волик не виконує жодного прохання адвокатів, відмовляє в усьому. Семеро людей у камерах продовжують голодування з вимогами відведення судді, негайного перекваліфікування справи за новим КК і перенесення суду в просторіше приміщення.

Комендант СІЗО СБУ Петруня заявив ув’язненим, що всі вимоги виконані й можна припиняти голодування, але суддя Волик це не підтвердив. Що ближче до виборів, то більше про нас згадують, недавно он і націонал-демократи «висловили підтримку».

додано: 24-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003928685.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua