першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Михайло СВИСТОВИЧ: "Хто вбив охоронця та водія Івана Плюща?"

додано: 24-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003953164.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Таємнича загибель старшого прапорщика Управління державної охорони Павла Потеряйка та водія автобази Верховної Ради Олександра Скляра, які відповідно охороняли та возили голову Верховної Ради Івана Плюща, вже звично для України епохи Кучми породила більше питань ніж відповідей, а також знову яскраво висвітлила брехливість, цинізм та підступність влади, як і у випадку зі збитим українською ракетою російським літаком.

Знову багато версій, які подаються до висновків експертиз, знову ці версії суперечать одна одній, знову можновладці неузгоджено говорять абсолютно протилежні речі.

Перше повідомлення про загибель охоронця та водія спікера парламенту в ніч з 22 на 23 жовтня з’явилося на сайті ForUm 23 жовтня о 15.30 з посиланням на депутата Верховної Ради, який побажав залишитись невідомим. Однозначно, що цей депутат міг про це дізнатися лише від голови Верховної Ради (якщо цим депутатом не був сам Іван Степанович). В цьому ж повідомленні з посиланням на інше (також таємне) джерело говорилось, що цих чоловіків, можливо вбили в Сумах і не при виконанні службових обов’язків.

О 16.49 “Подробиці” повідомляють про те, що на їхніх тілах, знайдених в Лівобережній частині Києва недалеко від Гідропарку, відсутні ознаки насильницької смерті, і поширюють версію про алкогольне отруєння.

Відповідаючи на запит Наталі Вітренко щодо цього випадку віце-спікер парламенту Віктор Медведчук з трибуни Верховної Ради стверджує, що нічого про це не знає

З посиланням на апарат Верховної Ради України про вбивство передає російське агентство РИА “Новости”, озвучуючи версію щодо алкогольного отруєння, але відразу після 18.00 це ж агентство повідомляє, що охоронець та водій були застрелені з автоматичної зброї в автомобілі на одній з вулиць Києва.

Начальник головного управління столичної міліції Петро Опанасенко, відповідаючи на питання журналістів, сказав, що версія вбивства не розглядається.

Ранком 24 жовтня Віктор Медведчук зачитує з трибуни Верховної Ради довідку МВС України про те, що смерть Павла Потеряйка та Олександра Скляра настала від гострої коронарної недостатності, тобто, від серцевої хвороби. На сайті ForUmу також з’являється повідомлення з посиланням на слова В. Медведчука, що о 8.45 в понеділок 23 жовтня в Києві в районі метро “Дарниця” в парковій зоні біля будинку №14 по вулиці Попудренка, був знайдений труп людини віком до 50 років. На місце події виїхала оперативна група МВС на чолі з заступником начальника РУ ГУ МВС в Дніпровському районі столиці підполковником Гудзом та в. о. прокурора району Федосєєвим. Поверхневий огляд трупа не виявив ознак насильницької смерті, і труп відвезли до моргу №2 Дніпровського районного медичного об’єднання №3. Пізніше було встановлено, що це труп старшого прапорщика Управління державної охорони Потеряйка Павла Петровича, 1955 року народження, що проживав по вулиці Тростянецькій, 7 кв.36, смерть якого настала, згідно акту судово-медичної експертизи від 23.10.2001 № 1952/2 в результаті гострої коронарної недостатності на фоні ішемічної хвороби серця. Недалеко від місцезнаходження трупу був також знайдений чоловік 40-45 років, який, на перший погляд, знаходився у стані алкогольного сп’яніння. Біля відділення міліції №4 по вулиці Краківській, 4, куди його відвезли правоохоронці, чоловік сів на лавку і попросив викликати швидку допомогу. О 12.45 лікар Костюніна бригади швидкої медичної допомоги №23 констатувала його смерть. Труп також відвезли до того самого моргу №2. Померлим виявився Скляр Олександр Васильович, 1963 року народження, що проживав у Києві по вулиці Красноткацькій і працював водієм автобази Управління Верховної Ради України. Згідно акту судово-медичної експертизи від 23.10.2001 року його смерть також настала в результаті гострої коронарної недостатності на фоні ішемічної хвороби серця. Документи були направлені до прокуратури Дніпровського району для прийняття рішення про відкриття кримінального справи. Віктор Медведчук також повідомив, що Іван Плющ знаходиться на лікарняному.

Відповідаючи на питання ForUmу, міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов тричі відкинув кримінальні причини смерті водія та охоронця І. Плюща. “Кримінальних причин їх смерті немає і не буде. В нас стільки людей гине кожен день: на пожежах, по хворобі, за віком”, — сказав Ю. Смирнов. Міністр також повідомив, що попередні результати свідчать про ішемічну хворобу серця і коронарну недостатність, але остаточні підсумки стануть відомими приблизно через десять днів. Але зазначив, що токсинів в організмі не виявлено і що в них, очевидно, була якась хвороба. Також він зазначив, що розробляються лише “мирні” версії їхньої смерті.

Однак, цього ж дня о 15.29 ForUm повідомляє про версію щодо алкогольного та харчового отруєння. І цього ж дня, тобто сьогодні, відбувається похорон Олександра Скляра.

“Новий канал” повідомив, що обох покійників відспівували в Благовіщенській церкві у Бортничах як “убієнних”, хоча кримінальна справа за фактом їхньої смерті так і не була порушена. Але сестра О. Скляра в телефонному інтерв’ю “Новому каналові” розповіла, що на тілі її брата були помітні сліди побоїв, і що обидва сиділи на лавці мертві з синцями на обличчі, вухах і руках. Колега водія Олександр Сауленко сказав, що співробітники О. Скляра не вірять в алкогольне отруєння, оскільки він з горілкою ніколи не був пов’язаний.

Встановити причину смерті охоронця та водія І. Плюща, звичайно, має міліція, але спробуємо провести журналістське розслідування, не відходячи від комп’ютера і послуговуючись виключно інформацією з інтернету.

Відразу виникає низка питань. І перше: кого в нас беруть на роботу на такі відповідальні посади? Якихось п’яничок, що, маючи пристойну зарплату і ходячи в дорогому одязі, п’ють якийсь денатурат? Якщо це так, то в державі слід щось міняти. Але, незважаючи на нинішній стан України, всім відомо, що без ретельної перевірки людину на такі посади, які мали загиблі, не візьмуть.

Питання друге. Подивіться на цю паркову зону біля метро “Дарниця”. Вона складається з ріденьких лісопосадок вздовж і впоперек перерізаних пішохідними доріжками з лавками. Там з раннього ранку до пізньої ночі перебуває багато людей: тих, що спішать від метро додому або на роботу, любителів оздоровчого бігу та вигулювачів собак. Тому для того, щоб померти там, залишається лише кілька нічних годин. Але чомусь ніхто з правоохоронців не задумався, що обох загиблих могли до цього парку просто привезти.

Питання третє. Щодо ознак насильницької смерті. Слова сестри О. Скляра та міліціонерів дуже різняться. І якщо жінка нічого не наплутала...

Питання четверте. Як в досить ще молодих здорових чоловіків, які досить часто проходять ретельну перевірку здоров’я (а вимоги там досить високі) могла бути якась хвороба, про яку говорить Ю. Смирнов? Та ще й одночасно сталися серцеві приступи. Адже ще з дитячого мультфільму про Простоквашино відомо, що тільки грипом хворіють всі разом. Непевні твердження, що це могло статися від вживання неякісної їжі чи горілки, викликають питання п’яте: “Чому це замість того, щоб готуватися до напруженого робочого дня, ці чоловіки (і особливо водій) до пізньої ночі десь пиячили, ризикуючи бути вигнаними з роботи у випадку, якщо це стане відомим? Судячи з показань міліціонерів, що їх знайшли, один з загиблих ще о 8.45 ранку мав ознаки алкогольного сп’яніння. Отже, пили не мало і, приховати це при появі на роботу їм би не вдалося. Але ніхто не задався питанням, чи не могли їх отруїти, підсипати снодійного, після чого влити величезну кількість тої ж неякісної (чи отруйної) горілки? Замість цього кримінальну справу не відкривають, а поспішають провести похорон, хоча остаточні підсумки розтину будуть відомі лише через десять днів.

І при цьому, не зважаючи на відсутність цих самих остаточних підсумків, у всіх ЗМІ активно проштовхується версія про смерть від алкоголю без огляду на те, що в них є батьки, дружини, діти, які живуть серед людей, що будуть говорити: “Ваш тато (чоловік, син) помер від горілки”. Де врешті решт совість та тактовність високих чинів щодо підлеглих? І після цього від інших працівників вимагатимуть вірної служби? Боюсь, що скоро темпи появи нових майорів мельниченків перевищить темпи народжуваності.

Саме ця поспішність закриття справи про смерть двох далеко не простих людей насторожує і спонукає покопатися в інтернеті трохи довше. І що ж ми там знаходимо? А знаходимо слова Івана Плюща на тому ж ForUmі, що Народно-демократична партія "майже вичерпала себе в статусі партії, яка об’єднувала б всі демократичні та державницькі сили". І про те, що його позиція співпадає з позицією Романа Безсмертного, який пішов не в ТУНДРУ, а в “Нашу Україну”. А також знаходимо роздратування В. Пустовойтенка з цього приводу і його заявами про несумісність перебування І. Плюща в НДП у разі, якщо він піде на вибори разом з Віктором Ющенком. І тоді поведінка Віктора Медведчука, який, замість того щоб обмежитись читанням довідки, розродився розлогим коментарем набуває іншого змісту, особливо з оглядцу на те, що алкогольна версія найбільше проштовхується на підконтрольному СДПУ (о) каналі “Інтер”. А також згадуються вбивство Вадима Гетьмана, яке сталося саме тоді, коли українським політикумом поповзли вперті чутки, що В. Ющенко буде висуватися у 1999 році в президенти.

Тож чи не попередили таким чином Івана Степановича та Віктора Андрійовича за допомогою “неякісної горілки”?

додано: 24-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1003953164.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua