першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Ліза БРОДСЬКА: "Перед Петром Похнатюком мусульмани зніяковіли" (

додано: 27-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004184953.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У п’ятницю мера Черкас Володимира Олійника оточили мусульмани. Міжобласна асоціація громадських організацій ісламу вирішила заявити про свою позицію, виступивши проти бомбардування Афганістану, і зробила це у черкаській мерії у присутності ЗМІ і самого Олійника. Олійник-християнин воссідав неначе папа римський і закликав усіх до примирення. Зачитав звернення депутатів Черкаської міської ради до громади, до президента, до парламента. «Ми засуджуємо терористичні акти, що відбулися в Америці 11 вересня 2001 року. Підтримуємо наміри багатьох країн боротися з цим злом, — йдеться в заяві. — Разом з тим, ми не можемо підтримувати те, що відбувається сьогодні в Афганістані. Ми проти того, коли в ході так званої “антитерористичної операції” гине мирне населення. Ракетні та бомбові удари не можуть розділити людей на винних і невинних». Заяву депутатів підтримала й черкаська обласна та міська спілка ветеранів Афганістану.

Мусульмани вважають, що люди, які причетні до теракту в Америці, не мають відношення до ісламу. «У Афганістані ж бомбардують не терористів, а голодних людей, — каже Ашраф Авада. — Карати цілий народ з вини однієї людини — несправедливо».

Ашур Фарук, виправдовуючи ісламістів, заявив, що «Коран» забороняє вбивати дітей, старих, жінок, палити дерево, різати овець, якщо тими вівцями не потрібно когось нагодувати».

...У цей час відомий громадський діяч Петро Похнатюк невтомно тягнув руку і просився виступити. Пану Петру, як і вагітній жінці, відмовляти не можна, тому слово йому таки надали. Похнатюк показав усім свій Коран (у перекладі М.Ю. Крачковського) і зачитав з нього аж ніяк не миротворчу суру 47: «...А когда вы встретите тех, которые не уверовали, то удар мечом по шее; а когда произведете великое избиение их, то укрепляйте узы...»

Це викриття мало вибуховий ефект. Мусульмани так зиркнули на пана Петра, що в того похолонули і серце і розум. Ашур Фарук сказав, що у Корані таких рядків немає, а перекладу Крачковського довіряти не можна.
А Петра Похнатюка, мовляв, запрошують у гості — у Культурний центр ісламу, де йому все розкажуть і покажуть.

Дискусії не відбулося. Олійник ще раз заявив, що не вірить у те, що українські діти не братимуть участі в конфлікті. Бо не секрет, що таку участь можна приховати під виглядом миротворчих сил, як це сьогодні вже є в Македонії та інших країнах.

<a href="http://www.antenna.com.ua">www.antenna.com.ua</a>

додано: 27-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004184953.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua