першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Ніна КЛИМКОВСЬКА: Дружина охоронця Івана Плюща впізнала свого чо

додано: 30-10-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004464510.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Охоронця і водія голови Верховної Ради Івана Плюща жорстоко побили, а потім привезли до станції метро “Дарниця” й кинули в парковій зоні помирати. Злочинці не розраховували, що Олександр Скляр прийде до тями. Така версія вдови Павла Потеряйка Віри В’ячеславівни, яку вона у телефонному інтерв’ю розповіла нашій газеті.

Впізнати свого чоловіка в морзі Віра змогла лише по бровах, так понівечене було обличчя, особливо ніс. Светр покійного був забитий грунтом. Майку, схоже, хтось запирав, принаймні, на животі. Туфлі геть понівечені, навіть підошва відірвана. І це в людини, яка одну пару могла носити три-чотири роки, таким охайним був Павло! Якщо ж на вулиці взуття ненароком бодай трішки бруднилося, він відразу витирав його спеціальною хусточкою. Віра вважає, що її чоловіка довго тягли по землі.

Версію про алкогольне отруєння — як можливу причину смерті — відкидає не тільки пані Потеряйко, а й усі, хто знав небіжчиків. Вони ніколи не пили в генделиках чи забігайлівках. Зрештою, обоє завжди мали досить грошей, щоб купити пляшку якісної горілки. Вв’язатися в бійку теж не могли, адже Павло був винятково врівноваженим. Якби вони справді отруїлися, то бодай на колінах доповзли б до будинку Олександра, адже він за п’ятсот метрів від місця, де їх обох знайшли.

Викликає у Віри Потеряйко недовіру до офіційної версії й те, що працівники моргу № 2 з самого початку дезінформували її: тіло Павла потрапило туди минулого понеділка об одинадцятій ранку, а дружині, яка зателефонувала о п’ятій вечора, заявили, буцімто в них такого немає. Неопізнаних трупів — також. Наступного дня Вірі сказали, що чоловік, схожий за прикметами на Павла Потеряйка, перебуває в морзі, лише після того, як вона, за її словами, зчинила по телефону скандал.

У особовій справі Павла немає жодного зауваження. Він був безмежно відданий роботі. Відслужив 25 років, але виходити на пенсію не хотів. Здавшись на умовляння дружини, пообіцяв, що після Нового року не працюватиме...

Смерть двох наближених до спікера абсолютно здорових чоловіків викликала неабиякий резонанс, тому з цього приводу дали спільну прес-конференцію прокурор Києва Юрій Гайсинський і начальник столичного міліцейського главку Петро Опанасенко. Вони повідомили, що за фактом порушено справу за статтею 119, частина 2, Кримінального кодексу України (“вбивство з необережності двох і більше осіб”). Судово-медична експертиза, до складу якої входили фахівці різних правоохоронних відомств, не виявила, за їхніми словами, у покійних жодного тілесного ушкодження. Що робив Олександр Скляр у міському відділенні міліції № 4 майже чотири години (приблизно з восьмої до дванадцятої), журналістам не сказали. Не дали відповіді й на запитання, чому за цей час працівники міліції так і не викликали “швидку” (як відомо, вона приїхала тоді, коли Скляр уже помер). Загадкою залишилося й те, чому з восьми осіб, які напередодні святкували день народження, “отруїлися” лише двоє. Схоже, прес-конференції, після яких залишається ще більше нез’ясованого, ніж було до них, стали традицією.

додано: 30-10-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004464510.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua