першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Юрій ЛУЦЕНКО: "Разом - до кращого життя!"

додано: 01-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004627792.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шановне товариство, хлопаки!

Найперше, я щиро втішений жвавою дискусії навколо виборчої програми СПУ. Ну, а згадування мого скромного імені — це ва-а-ще…

І все ж дискусія виходить дещо критиканська, що звісно, — право і обов'язок виборця. Тож спробую захистити нашу точку зору.

Перше. За чесну владу!

Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку. Саме це й означає “змінимо систему влади”. Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію. А щодо того, як саме “буде покарано злочинців” — то, звісно: судами. Якщо сядуть хоча б ті, хто фігурує на плівках Мельниченка — суспільство дуже очиститься, або хоча б відпочине. Сьогодні найстрашніше в Україні — піраміда поруки і безкарності під патронатом Папи (не римського). Зможемо її порушити Бакаєм, Щербанем, Волковим, а головне Кучмою — буде зовсім інший порядок речей в країні.
Прямі вибори керівників областей слугують тому ж — руйнуванню піраміди Паханату, коли губернатору “до фєні” стан області, головне пролизати в Адміністрації Президента.

Друге. Роботу, зарплату, пенсії і соціальний захист!

Тут я фахово можу посперечатися з тими, хто іронізує над державним банком розвитку. Тільки так, кредитуючи інноваційні “точки росту”, піднімали економіку і створювали робочі місця повоєнна Німеччина, Японія, Південна Корея і Швеція. Звідки гроші? З приватизації “Телекому” (близько одного мільярда доларів), ліквідації надуманого Фонду підтримки підприємництва імені Кужіль, Фонду підтримки місцевого самоврядування, інших “контор”. Принагідно доповідаю шановному Остапу, що ЄБРР готовий вкласти в цей банк подвійну суму від української частки, а також забезпечити західний менеджмент (що архіважливо), бо кредитувати, Остапе, - треба великий розум мати. Он Індія з Ізраїлем свого часу прокредитували розвиток softy, і тепер значна частина бюджету у них формується за рахунок експорту програмного забезпечення.

Ну, а іронізувати над наведенням порядку в енергосекторі і т.п. – не варто.

Не буду рахувати гроші в кишені бакаїв – суркісів, але покійний Гія у нас в газеті “Грані” проводив американські дослідження про один-два мільярди доларів, зароблених на краденому російському газі.
Зарплату треба підвищити, хоча б тому, що близько 50% її повернеться в бюджет. Платити вчителям сьогоднішню мізерію — злочин перед майбутнім. Звідки підвищення? А звідки цього року Кучум підвищує “ментам” зарплату на 100%? Я думаю так: краще підвищити вчителям, а ментам — тільки за рахунок вилучення кримінальних вкладів. Плівки майора забезпечать МВС пристойною зарплатою років на десять!

Ну, а якщо серйозно, то без підвищення зарплати ми ніколи не підвищимо купівельну здатність населення, а відтак — і ріст виробництва. “Все в економіці взаємопов'язане, чи не так, Остапе?”

Третє. Село.

А ми не проти приватної власності на землю. Мороз ще в 1995 році прийняв закон про приватну власність на дачні, присадибні та інші землі. Що стосується орної землі — ми за її довгострокову (хоч 100 років) оренду. Причому право оренди могло б бути предметом застави, як у Китаї. Інвестиції саме так і приходять. А коли Медведчук протягнув Земельний кодекс через “поіменне таємне голосування” з повною фальсифікацією результатів (див. www.socinfo.kiev.ua) — то будь-який суд в будь-який момент зможе визнати Кодекс нечинним. То ж які інвестиції підуть під такий ризик?
А на депозит, Остапе, гроші не забереш. Кредити в нормальних країнах (вірю — буде і у нас) видаються під бізнес-плани у “зв'язаному” вигляді.

Четверте. Підприємництво.

Не треба іроній — тільки єдиний фінансовий (хай би і 50-відсотковий) податок — спасіння для дрібного гендляра. А Ви чули, до речі, що днями Кучум підписав указ про введення касових апаратів і на базарах?

Тож тільки так: фіксований податок, два рази на рік перевірка, ніяких касових апаратів і “Геть азаровських окупантів!” Саме це і суттєво зменшить “державний рекет”.

П'яте. Комунальні платежі.

Платити за помешкання до 12% сімейного доходу — європейська практика. Розрахунки, як зменшити житлово-комунальні тарифи у нас є. Газ українського видобутку дійсно втричі дешевший, ніж закладають в тарифи. Електроенергія АЕС вп'ятеро дешевша від розрахункової. Так, це не економічне, а політичне рішення. Але воно дозволяє вирішити проблему виживання і населення і комунальників. І крім всього — перестати принижувати мільйони людей чергами за паперовими “субсидіями”.


Шосте. Молодь і діти.

Звідки гроші? З наведення порядку, припинення крадіжок: від Фонду Кучмихи до оборудок з алкоголем.
По вузах. Ми – за різні форми власності. Ми не проти платних вузів. Але “платників” вже понад 60 відсотків! Тож ми – за збільшення держзамовлення вузам. Схема відома: дитина з бідної сім‘ї може взяти державний кредит (безнал, панове, безнал!) і, здавши екзамени, вчитися в обраному вузі. Але, якщо його і далі обкладають податками, або неякісно вчити, він може економічно покарати цей заклад і перенести грошики в інший вуз. От вам і стимул для чесної, якісної освіти.

Сьоме. Заощадження.
Ну, не всі таємниці я можу Вам видати. Доживете до пенсійного віку – здибаємося.

P.S. Не судіть строго – писав похапцем. Хто хоче серйозної дискусії – please! Хоча, сподіваюсь, Ви розумієте, що всі ці та інші аргументи не мають місця в короткій програмі. Це – справа агітаторів. Хто ж бажає розумецької програми – прошу читати “Основні засади…”, а ще краще – ставайте соціалістами і разом зробимо сучасну європейську Соцпартію.

додано: 01-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004627792.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua