першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Комерсант: Леонід Кучма захопився інтернетом. Як цензор.

додано: 02-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004709287.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

"У четвер стали відомі подробиці останнього засідання Ради національної безпеки та оборони України. Владі не подобається, як іноземні журналісти пишуть про Україну. Ще більше їх дратує те, що все написане можна вільно читати в інтернеті. Відтепер головним інтернет-цензором стане сам президент України Леонід Кучма", пише журналіст російського "Комерсанта" Григорій Руденко.

"Інтернет-ЗМІ - це чисто український винахід", - переконано заявив на засіданні секретар РБ України Євген Марчук, вимагаючи, щоб мережні видання були "порівняні у правах із друкованими". Йдеться, звичайно, не про права, а про обмеження останніх для українських інтернет-видань. Всесвітня павутина не хоче піддаватися цензурі, й українській владі це дуже не подобається.

Пан Марчук повідомив, що відтепер президент Кучма "особисто займеться українським інтернетом для того, щоб привести його діяльність до правого поля". За словами секретаря РБ, "в інформаційній галузі України склалися негативні тенденції, які підсилюють загрозу національним інтересам країни у зовнішньополітичній галузі й шкодять її міжнародному іміджу". У РБ України, очолюваній за конституцією президентом країни, вважають, що іноземні журналісти створюють "перекручений образ внутрішньої та зовнішньої політики України, який негативно впливає на її міжнародний авторитет та інвестиційно-кредитний рейтинг".

Але найбільше найбільше невдоволення київської влади викликала хвиля публікацій та репортажів російських ЗМІ щодо збитого українськими ППО місяць потому російського літака Ту-154, а також статті про корупцію на Україні, що постійно з'являються у західних мас-медіа. Так, через тиждень після слів Лева Новоженова про те, що "своїми висловленнями Леонід Кучма адекватно зазначив день захисту психіатричних хворих", канал НТВ зник з ефіру київських кабельних телекомпаній. Ще через декілька днів кабельники вилучили із розкладу мовлення передачі ТВ-6 і РТР.
Тепер влада взялася за інтернет. Всі представники українських інтернет-ЗМІ, з якими вдалося поговорити кореспонденту Ъ, повідомили, що тиск влади вони найчастіше відчували після передрукування на своїх сайтах "резонансних" статей з іноземних видань, особливо російських.

Ще влітку керівництво Служби безпеки України (СБУ) офіційно висловлювало бажання зареєструвати всіх користувачів інтернет у країні. Восени проблеми з виходом до мережі відчуло інтернет-видання "Українська правда", керівник якого Георгій Гонгадзе був вбитий торік, а також сайти "Інтерньюс-Україна", "Телекритика", "Грані", ForUm і навіть пропрезидентський Part.org, який за іронією долі обслуговується у провайдера "Української правди”.

Кожного разу знаходилися причини технічного характеру, серед збоїв, що відбувалися - катастрофа сервера, обриви телефонного кабелю, атака невідомих хакерів та відключення електрики.

Інтернет-видавці поки обережні в оцінках. "Наші проблеми ми аж ніяк не пов'язуємо з політикою, - сказав Ъ один з керівників видання ForUm Олег Хаврук . - Однак заява про те, що президент займеться проблемами інтернету принаймні насторожує".

Кореспондент.нет

додано: 02-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004709287.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua