першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: ПОМЕР ДОКТОР МИХАЙЛО ЧИГРИН.

додано: 05-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004978966.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

З глибоким сумом повідомляємо, що в неділю 4 листопада 2001 року вночі на 86 –му році життя помер лікар-стоматолог др. Михайло ЧИГРИН, відомий в українській світовій діяспорі громадсько-політичний діяч ОУН (м).

Михайло Чигрин народився 28 жовтня1915 року в місті Мценськ Орловської Губернії, куди його батьки були евакуйовані на початку Першої Світової Війни. В 1918 р. повертається з батьками на Волинь. Родина оселяється в селі Жидичин коло Луцька, де Михайло закінчує початкову школу і вступає до Української Ґімназії імені Лесі Українки в Луцьку. Під час навчання займається політичною діяльністю в Організації українських націоналістів. В 1933 р. по закінченні ґімназії був ув’язнений польським урядом на 5 років за приналежність до ОУН й за політичну і культурно-освітню діяльність. В 1934р. були пацифіковані його батьки.

Після звільнення з тюрми через небезпеку для життя змушений був виїхати до Югославії, де вступив на Богословський Факультет Београдського Університету, а потім перейшов на Медичний Факультет Університету в Заґребі. Був активним діячем Української Громади, зокрема в Заґребі й Белграді, де працював зубним лікарем. Впродовж кількох років виконував функцію референта молоді при Українському Представництві в Хорватії, опікуючись українськими студентами, які з огляду на військові події опинилися без фінансових засобів до життя. Намагався дістати стипендії для них у хорватської влади.

По закінченні Другої Світової Війни опиняється в Віллаху, в Австрії, де працював зубним лікарем. Для допомоги українцям-втікачам, займається створенням Українського Червоного Хреста. Разом з іншими організує Український Допомоговий Комітет на Каринтію, став спочатку його секретарем, а потім головою. Брав активну участь в організації Парафії УАПЦ у Віллаху. Був Провідним діячем в таборах біженців.

Від шлюбу з Іриною Смик мав дочку Роксоляну, але обидві померли в Австралії.

До Австралії приїхав у червні 1949 р. Бере активну участь в всіх ділянках українського життя на п'ятому континенті: громадській, політичній і церковній. Був довголітнім членом управи, секретарем і головою Української Громади в Сіднеї, секретарем управи СУОА, кількарічним членом управи й головою Кооперативи "Дніпро" в Сіднеї, мужем довір'я парафії Св. Покрови в Гомбуш - Сіднеї, секретарем Консисторії Митрополичої Єпархії б 1964-65рр, членом Передсоборової Поєднавчої Комісії, англомовним Секретарем Консисторії З'єднаної Єпархії в 1954-1967рр. В 1973 р. брав участь, як делеґат УАПЦ в Австралії й Новій Зеляндії на чужині, в Парижі. Був співпрацівником журналу УАПЦ "Наш Голос", та членом редколєґії журналу "Праця й Церква" б 1965-1975рр.

Довголітний Провідник ОУН ( м ) в Австралії.

В 1987 р. очолив Єпархіяльний Ювілейний Комітет 1000-ліття Хрещення України, УАПЦ в Австралії й Новій Зеландії.

Брав активну участь в організації "Пласту", виконуючи в ній різні провідні функції
(фінансово - господарський референт Краєвої Пластової Старшини, голова Пластунів Сенійорів, тощо).

В 1972 му році став фундатором і головою Товариства "Волинян" в Австралії. Автор книжки спогадів “Шляхами долі” й Альманаху – "Історія УАПЦ в Австралії” з приводу 1000 - річчя Хрещення України видана 1988 р. Довголітний співпрацівник, член редколєґії й автор багатьох статей газети “Вільна Думка”.

За працю на церковній ниві був нагороджений Архиєпископом Варлаамом Грамотою Заслуги, а Архиєпископом Володимиром, разом з дружиною Марійкою - Благословенною Грамотою.

В 1975-му році вдруге одружився з співачкою Марійкою Галабурдою з Бельгії.

Написав книжку про своє цікаве життя – від дитячих літ до останніх літ свого життя в Австралії - книжку. Книжка чекає видання в Україні.

На відміну від більшості закордонних українців, які, зі здобуттям незалежності України, перейшли до колаборації до правлячих в Україні режимів, очолених колишньою парт номенклатурою, доктор Чигрин завжди зберігав тверезий погляд на стан речей і здатність до аналізу. Він симпатизував учасникам акції “Україна без Кучми!”, любив і читав сайт Майдан.

Хай буде пам'ять про нього вічною в наших серцях!

Земля йому пухом!

Редакція та читачі сайту Майдан висловлюють щирі співчуття Марічці Галабурді-Чигрин, вдові доктора Михайла Чигрина, яку ми знаємо по її статтях на нашому сайті. Ми поділяємо її горе і з жалем констатуємо, що пішов з життя ще один відданий борець за справу України.

додано: 05-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1004978966.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua