першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Сьогодні 25 років УГГ.

додано: 09-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1005306820.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

УГГ виникла після підписання Гельсінського протоколу по правах людини, який був ратифікований і Радянським Союзом. Але, коли заснована сімома особами на чолі з фронтовиком і парторгом Спілки письменників України Миколою Руденком Українська група сприяння виконанню Гельсінських угод вирішила допомогти владі впроваджувати права людини в життя, майже відразу в повному складі опинилася за гратами, але комуністичному режимові не вдалося її знищити.

Все нові і нові люди вступали до її лав, знаючи, що поплатяться за це довгими роками радянських концтаборів. Українці, росіяни, євреї – всіх їх об’єднало прагнення жити в демократичній державі. Люди вступали до УГГ не лише на волі, але й у тюрмах. До УГГ як самої дієвої правозахисної організації в СРСР вступали також громадяни, які ніколи не жили в Україні – естонці, литовці. Деякі її члени так і не вийшли живими з-за колючого дроту ГУЛАГів (Юрій Литвин, Валерій Марченко, Василь Стус, Олекса Тихий), деяких більшовицький режим викинув за кордон (Микола Руденко, Ніна Строката), інші – дожили до омріяної незалежності України й взяли участь у розбудові держави. Загалом за весь час існування УГГ в її лавах побував 41 член, але на сьогодні живих залишилось лише 27.

Вийшовши з таборів у період горбачовської перебудови, ці люди не розпустили свою організацію як це зробили, наприклад, члени Московської Гельсінської Групи, а перетворили її на широке об’єднання – Українську Гельсінську Спілку, яка поставила собі за мету побудову незалежної, демократичної України з ринковою економікою. І вони досягли цієї мети.

Такі люди в нормальних державах вважаються героями, взірцями, на чиїх біографіях вчаться наступні покоління. Але правлячий в Україні режим, що складається з представників колишньої комуністичної номенклатури, намагається викреслити прізвища звитяжців з народної пам’яті. І ось після десяти років незалежності вони знову на передньому краї боротьби, не зважаючи на свій похилий вік, бо не можуть спокійно дивитись як кумівський режим нищить Україну. Саме тому одними з найактивніших діячів антипрезидентської опозиції сьогодні є такі члени Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод як голова Української республіканської партії Левко Лук’яненко, голова Української консервативної республіканської партії Степан Хмара, голова Української християнсько-демократичної партії Олесь Сергієнко, активіст Комітету захисту політв’язнів Юрій Шухевич (син Романа Шухевича, головнокомандуючого Української повстанської армії). Не дозволяють собі покривити душею заради отримання брязкалець від Л. Кучми Микола Горбаль, Євген Сверстюк та інші члени УГГ.

Ми вітаємо всіх членів Української Гельсінської Групи з її 25-річчям і бажаємо їм міцного здоров’я та перемоги у в жертовній боротьбі.

додано: 09-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1005306820.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua