першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Перший судмедексперт у справі Гонгадзе робить нові заяви. (Корес

додано: 16-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1005933185.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На засіданні парламентської комісії з розслідування обставин загибелі Георгія Гонгадзе, судмедексперт Ігор Воротинців, якій здійснював первісний огляд "таращанського тіла", зробив ряд нових заяв, повідомляє Інтерфакс-Україна. Тим часом, депутати затвердили текст відкритого листа президенту Кучмі. Депутати хочуть поговорити з президентом у присутності журналістів та камер.

Ігор Воротинців, який здійснював первісний огляд "таращанського тіла", згодом визнане як тіло журналіста Георгія Гонгадзе, стверджує, що передав журналістам останки саме цього тіла.

Згодом фрагменти тіла, передані журналістами тимчасовою парламентською комісією з розслідування обставин загибелі Георгія Гонгадзе, були досліджені у Німеччині. Експерти встановили, що дані зразки є останками людини, однак не належать Георгію Гонгадзе.

"Я віддав гнилі обрізки м'яких тканин, не придатні до експертизи, без кісти", - таке пояснення Воротинців дав у четвер у Києві на засіданні парламентської комісії. Експерт стверджує, що "інших тіл у нього не було" і "це були останки таращанського тіла".

Він також повідомив, що свідчення про смерть Гонгадзе було виписано їм на прохання журналістів. Однак, як зазначає Ігор Воротинців, цей документ не міг бути прийнятий ЗАГСом для видачі державного свідчення про смерть, тому що був оформлений з порушенням вимог.

Фахівець підтвердив, що ідентифікацію тіла було зроблено по браслеті, персню, кулону, змісту шлунка й осколку, витягнутому з правого передпліччя.

Однак Воротинців заперечує, що коли-небудь, казав, що "тіло зникло". За його словами, напередодні приїзду журналістів експерта проінформували про те, що тіло буде перевезене до Києва. Несподіваним стало тільки те, що тіло було перевезено за відсутністю експерта.

Про те, що тіло може належати журналісту, експерт довідався тільки 6 листопада після дзвінка з міліції. Воротинців також повідомив членам комісії, що начальник Київського обласного бюро судово-медичної експертизи і слідчий Генпрокуратури забороняли йому прийти на засідання парламентської комісії.

Під час засідання комісії депутати затвердили текст відкритого листа президенту України Леонідові Кучмі, який мають намір оприлюднити у засобах масової інформації через те, що комісія вже тричі зверталася до голови держави з проханням про зустріч, і ці звертання залишилися без відповіді.

Голова комісії Олександр Жир відзначив, що депутати не збираються "допитувати" президента, а лише хочуть з'ясувати питання щодо завдань комісії. Він також висловився за те, щоб зустріч була записана із застосуванням технічних засобів і відбулася за присутністю журналістів.

Депутати, члени комісії також висловилися за порушення кримінальних справ проти генерального прокурора України Михайла Потебенька і його заступника Миколи Обіхода через те, що Генпрокуратура відмовилася надати комісії запит, раніше надісланий нею до Верховної Ради України, про надання згоди на арешт Павла Лазаренка, який звинувачується у причетності до вбивства Вадима Гетьмана та Євгена Щербаня.

Наступне засідання комісії відбудеться 27 листопада.

додано: 16-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1005933185.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua