першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА КОМІСІЇ З ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ЕТИКИ

додано: 22-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1006451124.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Регіональні представництва Комісії з журналістської етики є ключовими джерелами постачання інформації, механізмом залучення широкого кола регіональних журналістів до ініціативи “Журналісти – за чисті вибори” та інструментом оприлюднення і реалізації рішень Комісії на місцях.

Регіональні представництва Комісії мають бути сформовані місцевими учасниками ініціативи “Журналісти – за чисті вибори” (підписантами звернення) та затверджені рішенням Комісії.

Положення про регіональне представництво Комісії з журналістської етики

Представництво Комісії відслідковує публікації та матеріали в електронних ЗМІ свого регіону з точки зору дотримання ними професійної журналістської етики.

Представництво Комісії приймає звернення місцевих журналістів, редакцій, організацій та громадян про випадки порушення засобами масової інформації норм етики чи чинного законодавства.

Представництво Комісії дає попередній аналіз випадкам порушення норм журналістської етики та передає матеріали до Комісії. Представництво Комісії може саме ініцювати розгляд справи.

Керівник представництва бере участь у обговоренні Комісією звернень та у виробленні відповідного рішення Комісії.

Представництво Комісії доводить висновки Комісії до ЗМІ, журналістів, організацій та громадян, яких воно стосується.

Представництво Комісії сприяє широкому висвітленню рішень Комісії у місцевих ЗМІ.

Представництво Комісії популяризує ідеї ініціативи “Журналісти – за чисті вибори” і сприяє залученню до цієї ініціативи якомога більшої кількості журналістів та ЗМІ.

До місцевого представництва Комісії входить не менше 5-и осіб, які представляють різні ЗМІ регіону. Членів представництва та керівника висувають журналісти регіону, які підписали звернення “Журналісти – за чисті вибори”. Представництво набуває свого статусу після затвердження його складу Комісією з журналістської етики.

Представництво Комісії здійснює свою діяльність на громадських засадах.

Регіональне представництво може бути представлене як “вільними журналістами”, так і представниками ЗМІ регіону. Ключовим критерієм є незаангажованість та спроможність підтримувати коректний діалог із ЗМІ регіону.

Ротація членів представництва відбувається з ініціативи місцевих журналістів – учасників ініціативи “Журналісти – за чисті вибори” та набуває чинності після затвердження нового складу представництва Комісією.

За кожним членом представництва Комісії визнається право не брати участь у розгляді конфліктного випадку, за умови існування обставин, що можуть поставити під сумнів його незаангажованість у конкретній справі.

Заява про розгляд конфліктної ситуації подається до представництва Комісії у письмовій формі.

Представництво здійснює постійний (щотижневий) контакт із Комісією.

Представництво може запропонувати Комісії відмовитися від розгляду справи, якщо вважатиме її такою, що виходить за межі компетенції Комісії або не відповідає цілям діяльності Комісії.

Представництво бере участь у звітно-виборчих зборах ініціативи “Журналісти – за чисті вибори” і звітує про свою діяльність.

додано: 22-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1006451124.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua