першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Ліза БРОДСЬКА: “Після мітингу черкаський міський бюджет поповнює

додано: 30-11-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1007132285.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Після мітингу, який вирував на центральній площі Черкас 20 листопада, настав час підвести підсумки. А часу залишилось обмаль — черкаська громада зобов’язала керівництво області виконати ряд вимог вже до 1 грудня.

27 листопада мер Черкас скликав прес-конференцію і розповів, як просуваються справи. Усі, хто ганьбив Олійника, можуть відпочивати. Бо облрада і облдержадміністрація таки погодились виконати майже всі вимоги учасників мітингу, а голова облради Геннадій Капралов дав «добро» провести 30 листопада позачергову сесію облради за участю депутатів міськради і представників громадськості. Олійник добивається, щоби вхід був вільним для всіх бажаючих, бо в Білому домі все ж таки є наміри «профільтрувати» гостей сесії. Ще Володимир Миколайович розповів, що Геннадій Капралов погодився просити сесію облради підтримати вимоги до вищих органів влади про повернення обласному бюджету біля 32 млн. гривень. З цих грошей місто претендує на 7 млн. грн. І якщо гроші дійсно дадуть, — навряд чи якась білодомівська «шістка» буркне, що Олійник зробив зле, «вибивши» для області, очолюваної Лук’янцем, 32 млн. гривень.

А що ж сам Лук’янець? На президії облради він вже не заперечував проти вимог і грошових претензій до Кабінету міністрів. 27 листопада, коли мер Черкас проводив прес-конференцію, губернатор зустрічався з прем’єр-міністром Кінахом і піднімав (так він, у всякому разі, обіцяв) перед ним вимоги територіальної громади Черкас.

Ще одна перемога мітингу. Днями була створена комісія, у яку ввійшли заступник губернатора Анатолій Рибак, заступник мера Черкас Станіслав Овчаренко, директор «Черкаситеплокомуненерго» Яків Шепель, начальник комітету ЖКГ черкаського міськвиконкому Василь Старіков. Впродовж тижня (а чого тягнути?) комісія розробить стратегію із забезпечення міста теплом, спробує розробити єдину тарифну політику та встановити єдину відповідальність. Також комісія дійде висновку, чи варто передавати черкаську ТЕЦ у власність міста і визначить її долю.

Ні, таки варто було йти на мітинг, щоб процес пішов. Вже на наступний день після мітингу облдержадміністрація перерахувала до черкаського міського бюджету 900 тисяч гривень. Днями перерахують ще 600 тисяч. «Ці кошти — 1 млн. 500 тис. гривень — підуть на виплату заробітної плати бюджетникам», — повідомив Олійник.

Але він не зупиняється на досягнутому. «Медики вимагають виплати заробітної плати 5 числа кожного місяця. Ще й кажуть про сплату аванса. Якщо погодитись на їхні умови, необхідно 6 млн. 600 тис. грн. на виплату місячної зарплати, — розповідав Олійник. — Володимир Лукич Лук’янець сказав, що це нереально. Але я вважаю, що реально. Якщо віддадуть з держбюджету 7 млн. гривень на виплату підвищеної на 15% зарплати медикам і вчителям. А якщо й «даниленківський кредит», усі 10 млн. гривень в облбюджет повернуть, можна впевнено сказати, що авансування — реальне».

Не знаю, чи є в Україні ще такий мер, який би вмів так вимагати гроші в Києва, перед яким усі впали на коліна. Сам Володимир Миколайович чомусь вже не хоче до столиці. Навіть у президенти не хоче. «Я все більше переконуюся, що треба залишитися в Черкасах. Бо хто ж придивиться за облдержадміністрацією? — аж зовсім не жартував він. — Якщо на моє місце прийде працівник облдержадміністрації — я вас вітаю. Якщо підприємець — йому доведеться обирати між інтересами громадян і своїм бізнесом. Бо якщо ослухається, не змовчить, — його підприємство швидко придушать».

Володимир Олійник не признався, чи буде він балотуватися знов на мера міста. Повідомив лише, що проводить певні політичні консультації з бізнесменами, представниками політичних партій, які підтримують місцеве самоврядування. Консультації будуть тривати до 10 грудня. І вже тоді, коли буде сформоване коло однодумців, єдина команда, — Олійник і повідомить про те, який шлях він обрав.

додано: 30-11-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1007132285.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua