першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Ігор СТОЛЯРОВ: “Журналісти – за чисті вибори” в Одесі.

додано: 04-12-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1007494525.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Комісія з журналістської етики була створена 16 вересня за ініціативи київських та регіональних журналістів. Наразі до ініціативи долучилося понад 150 журналістів з різних регіонів України.

Склад комісії: Володимир Мостовий, газета “Дзеркало тижня” – Голова Комісії, Михайло Батіг, інформаційне агентство УНІАН, Ліля Буджурова, Незалежна асоціація кримських журналістів, Микола Вересень, телеканал Студія “1+1”, Михайло Дорошенко, газета “Україна молода”, Степан Курпіль, газета “Високий замок”, Наталя Лігачова, Інтернет-видання “Телекритика”, Ігор Лубченко, Голова Спілки журналістів України, Олена Притула, Інтернет-видання “Українська правда”, Сергій Рахманін, газета “Дзеркало Тижня”, Олександр Ткаченко, “Новий канал”, Ірина Чемерис, Інститут “Республіка”.

Заходи Комісії в Одесі відбуваються за підтримки Офісу координатора проектів від ОБСЄ в Україні та Посольства Великої Британії в Україні.

Комісія очікує, що конференція в Одесі, як попередня у Львові і наступна в Дніпропетровську, дозволить залучити ширше коло журналістів до ініціативи та надасть можливість розглянути ситуацію із дотриманням норм журналістської етики на місці.

Також очікується, що в Одесі буде створено регіональне представництво Комісії – для налагодження постійного потоку інформації, координації діяльності та створення ефективних механізмів впливу на ситуацію з дотриманням норм журналістської етики в регіонах в період виборчої кампанії.

Але чи можливі чисті вибори в Україні? На це запитання журналіст Микола Вересень відповів таким чином:

“Ситуація в Україні є складною в усіх областях. Знаєте, можна спати і нічого не робити. Тоді буде гарантія що вибори не будуть чесними.

А можна щось робити і тоді є можливість сказати хоча б собі, що ти зробив щось таке що очистило бодай маленьку частинку території. І власне цим ми і займаємося.
Не наша мета приїхати в Одесу і примушувати Вас цим займатися. Якщо Ви хочете то можете це робити, якщо ні то це Ваш вибір”.


Ігор Столяров: Що журналісти могли б зробити для того щоби вибори в Україні були чистими?

Микола Вересень: Я не думаю, що журналісти будуть мати тут перші ролі. Має бути політична воля. І якщо широко говорити, то мені здається, що контроль виборів з боку всіх діючих в Україні політичних партій, контроль однієї партії над другою – мали б результат. Я навіть не думаю, що є небезпека від адміністрації Президента, хоча така насправді є. Але, чим більше буде пропрезидентських партій тим будуть більш прозорі вибори. Вони будуть один одного контролювати. Це є позитивний момент. А журналісти можуть це лише описувати.
Знаєте, я не закликаю нікого на барикади. Це було б зухвало. Праця кожного журналіста є індивідуальною. Ви самі собі щось робите і самі собі щось пишете. Це не є колективна творчість до певної міри. Журналіст має задавати запитання і описувати подію з більшої кількості боків. І більш нічого. Коли виникає загроза для професії, Він має право щось говорити. Але це не є людина яка має за собою когось вести. Хоча, такі випадки теж бувають.

Ігор Столяров. Ви провели чимало зустрічей в Одесі. Якою є Ваша точка зору з приводу свободи слова в Одесі? Чи така свобода взагалі є?

Микола Вересень: Одеса і область є проблемним регіоном. Журналісти дуже часто, свідомо чи не свідомо, стають інструментом. Вони не є первинні. В Одесі політична ситуація є нестабільна. Вона викликає побоювання у багатьох людей. І відтак журналісти потерпають від того. Вони не є людьми які щось тут роблять. Тут робить влада. Як вийде ситуація з кризової ситуації так і буде.
Одеса не є теплим та затишним місцем для політику му та відтак для журналістів.

Тим часом, представник Інституту масової інформації в Одесі Леонід Звєрєв вважає, що “будь яка людська справа робиться людьми. Вибори, журналістика і політика можуть бути чесними за умови, що ними займаються чесні люди.

Ви скажете, що кожен переконаний в собі, або видає себе за чесного політика чи журналіста, парламентаря. Де ж той критерій? А критерій є у кожному з нас. Коли кожен усвідомить, що так більше не можна, просто соромно дивитися в очі своїм близьким та дітям – щось зміниться. Я вірю у цю тезу.

Доки ми не повернемося до прописних, загальновідомих істин – у будь якій справі – не буде у нас чесних лікарів, не буде у нас чесних журналістів, не буде у нас чесних політиків – доки у нас не з’являться чесні люди. А чесна людина починається з самої людини”.

На регіональну конференцію до Одеси були запрошені журналісти з Одеської, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей.

додано: 04-12-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1007494525.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua