першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Питання, які часто задаються учасникам акції "Практичні заняття

додано: 10-12-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1008008967.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

1. Хто ви такі? Чого ви хочете?

Ми хочемо жити в цій країні. Жити, а не повільно вмирати, як це відбувається зараз. Влада робить все, щоб вигнати нас звідси (мільйони заробітчан та емігрантів). Ми намагаємося зробити так, щоб тікати прийшлося їй

2. Навіщо це вам, конкретно?

Тому що нам не байдужа наша особиста доля та наше життя. Тому що комусь треба це робити. Тому що ми вирішили починати.

3. Хто ваш лідер?

У нас немає лідера. Іншими словами - більшість з нас є лідерами, або активістами. Координатором поточного проекту може стати кожний, хто отримав необхідний досвід та виявляє бажання робити справу.

4. Яка ваша партія?

Ми не є і не будемо партійною структурою. Ми не збираємося висувати своїх людей на виборах. Ми не змагаємося за владу у системі, яка існує. Якщо ми відірвемо якийсь шматок влади - ми програємо, бо станемо такими ж як вони. У нас інші цілі - тиск та зміна системи. В цілому ми погоджуємося з тим, що записано в нашій Конституції. Залишилось мале - примусити владу Конституцію виконувати. Це і є наше головне завдання.

5. Хто вам платить?

На цей момент ми маємо два джерела фінансування - перше це каси взаємодопомоги, друге це пожертви тих людей, що нам співчувають. Цікава річ - потрібна та ефективна акція коштує небагато! Додаткове "джерело" - Кучма i його "орли", "беркути" та інші. Від них отримуємо від доби арешту до тяжких черепно-мозкових травм.

6. Методи боротьби?

Наш головний метод боротьби - це активний спротив без застосування насильства. Влада керує лише через нашу з вами згоду. Позбавте її цього задоволення, висловіть свою незгоду дією і система впаде, як хатка з карток. Мета цієї нашої акції - перший крок щоб мати в країні справедливе, сильне та незалежне ні від кого, крім як від закону, правосуддя.

7. Коротко, які ваші принципи?

Активний спротив без застосування насильства - це є дія.

Боротьба з диктатурою у будь яких проявах - це є вибір свободи.

Ми працюємо в групах, де кожен має вільний доступ до інформації та можливість приймати рішення - бо інформація повинна бути вільною.

Ми працюємо заради однієї мети, і головне ми не залишаємо членів нашої спільноти ні за хороших, ні за поганих обставин - це є солідарність, єдність та взаємодопомога.

8. Чим ви(учасники акції) можете мені допомогти?

Ми не зможемо допомогти всім і одразу. Але ми можемо показати приклад і навчити вас як захищатись. Людина може щось змінити, лише коли набирається рішучості, позбавляється страху та починає діяти. Коли чітко усвідомить, що крім як від неї і таких як вона, допомоги не буде ні від кого. Ми можемо показати та навчити вас методам самоорганізації та спротиву без застосування насильства.

9. Що таке права і свободи?

Це означає, що ви маєте право думати і говорити вільно. Це значить, що ви маєте право на захист себе і право на протест. Це значить, що вам зобов’язані платити заробітну плату вчасно. Це значить, що податкова не зможе наїхати на ваше підприємство, через те що ви комусь стали на дорозі. Це значить, що чиновник не може вимагати у вас хабаря. Це значить що міліціонер не може вас затримати, тому що так йому захотілось. Це значить, що влада повинна дотримуватись Конституції та законів. Це значить, що ви самі приймаєте рішення і робите своє життя.

10. Чому у нас все так погано?

Система діє по двох напрямках - душить економічно (штучні кризи, невиплата зарплатні, загроза звільнення, загроза втратити бізнес) та маніпулює вашою головою за допомогою телебачення, газет та інших ЗМІ. Її ціль - зневірити, налякати та ввести людину в стан апатії. Для неї головне щоби ви боялись та не вміли захищати свої права. Це призводить до роз’єднання, коли людина залишається наодинці з усіма своїми проблемами. Це той стан, який потрібен системі. Тоді все буде йти так як йде - нами будуть керувати, нас будуть грабувати та нас будуть знищувати по одному.

11. Я в безпеці. Навіщо захищати ці права і свободи?

Тому що від цього залежить безпека та якість твого життя. Той хто не захищається, швидко втрачає і безпеку і саме життя.

12. Чому народ має право на протест?

Будь яка влада з часом псується, і намагається натягнути всю ковдру на себе. Якщо не протестувати, кінець кінцем вона втрачає почуття міри і починає використовувати а потім і нищити особисто тебе.

13. Хто такі політв’язні, або у нас же немає політв’язнів?

Політв’язні - це ті, що сидять за гратами не згідно закону, а згідно бажання (зло)чинної влади. У нас є політв’язні. Саме через це ми вийшли сюди.

14. Ну і що далі?

Ми будемо продовжувати тиск на владу, і захищати свої права і права наших товаришів. Наше перше завдання - справедливе, сильне та незалежне ні від кого, крім як від закону, правосуддя.

15. Чи всі службовці силових структур є нашими ворогами?

Ні. Нашими ворогами є лише ті, що незаконно б’ють людей та знущаються над ними. Ті хто піддають людей тортурам. Ті хто змушують людину оговорювати себе. Ті хто керуються не законом, а виконують протизаконні вимоги начальників. Всі інші не є нашими ворогами. Вони такі ж люди як і ми.

16. Це передвиборча компанія? За кого ви агітуєте?

Ми агітуємо за розум та дію. Ми агітуємо особисто за тебе.

17. Що це змінить?

Зміни відбудуться в першу чергу для того, хто щось робить. Людина, яка здобула рішучість, досягає дуже багато. За умови успіху в цілому це повністю змінить життя нашої країни на краще.

18. Якщо робити, то стане ще гірше, або у вас все одно нічого не вийде, навіщо намагатися?

Це кажусь собі усі невдахи для виправдання свого жалюгідного стану. Поки ви нічого не робите, хтось інший робить свою справу, з результатів якої ви не скористаєтеся, якими б вони не були.

19. Чим вам не подобається влада?

Тим що використовує, обкрадає та нищить свій народ. Тим що не знає, що таке держава. Тим що прямо зацікавлена щоби все назавжди залишилось так як є зараз.

20. Краще займатись своєю справою, або я ж не політик!

Ми теж не політики. Але ми зрозуміли, що крім себе розраховувати нема на кого. Також ми зрозуміли: якщо не займатися політикою, то швидко політика займеться тобою.

21. Я вам не вірю, ви переслідуєте якісь свої інтереси!

Звичайно переслідуємо! Ми хочемо жити добре в своїй вільній та заможній Україні!

22. Кому вірити?

Нікому. Розраховуйте на себе. Треба позбавитись ілюзій та навчитись спостерігати. Потрібен розум, щоб прийняти рішення. Необхідна рішучість, щоб почати діяти. Щоб досягти мети потрібно творити спільноти з таких як ви.

23. Навіщо мені бути активним (брати на себе
відповідальність?)

Тому що хто пасивний, того все життя грають.

24. Навіщо бути єдиними?

Це необхідно, щоб ефективно тиснути на владу.

25. Навіщо виконувати закони?

Для того, щоб щось змінити в цій країні, треба відрізнятись від влади. Тому що "Дивіться, всі такі!" - улюблена штука владної пропаганди.

26. Чого боїться влада?

Влада боїться відкритості, обізнаності, рішучості та сили. Сила з’являється, якщо є солідарність та взаємодопомога.

27. Яка у вас програма? Чи є у вас план?

Так, у нас є план. Він дуже простий - перетворити роз’єднаність на групи однодумців, що здатні захищати свої права і співпрацювати одна з одною. Це важливіше, ніж навіть перемога на виборах. Але для цього нам потрібна ваша допомога, всюди і завжди.

28. Чим я можу вам допомогти?

На Вільному форумі інтернет-сайту "Майдан" за адресою http://maidan.org.ua/go/free будуть з"являтися оголошення з приводу акції. Це може бути прохання підтримати, якщо нас заберуть в КПЗ. Це може бути прохання подзвонити в дільницю, і поцікавитися де нас тримають. Роздрукуй ще декілька таких листівок і віддай знайомим, перехожим або кинь в скриньку до сусіда. Подзвони в дільницю, куди нас заберуть. Якщо будуть пікети перед міліцейськими дільницями, і ти маєш можливість - візьми своїх друзів та приїдь на пікет.

29. Як з нами зв’язатись?

Пишіть за адресою action@maidan.org.ua, дзвоніть за контактними телефонами що будуть з’являтися на форумі сайту, або які можна отримати безпосередньо від учасників акції на Майдані Незалежності.

додано: 10-12-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1008008967.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua