першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"Хартія -4": Комісія з журналістської етики

додано: 18-12-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1008696467.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Колеги журналісти,

4 грудня ц.р. у Одесі відбулася зустріч з журналістами Південних областей. Дискусія була довгою та важкою – у наведених нижче запитаннях і відповідях ви зможете зрозуміти, на що пішла половина часу конференції. Однак було створено обласне представництво, розширено коло “підписантів” з інших областей. На черзі подібний кущовий семінар для Сходу (Запоріжжя, 22 грудня).

Просимо вас ділитися із комісією інформацією про стан справ із дотриманням норм журналістської етики засобами масової інформації та журналістами у ваших містах (областях, регіонах).

Контактуйте з нами за електронною поштою cje@charter4.com.ua, заходьте на сайт Комісії www.uamedia.org. Найближчим часом у Комісії з’явиться окрема телефонна лінія, тим часом можете телефонувати до мене (044-2697822), або Тараса Кузьмова (044-2932404).

Володимир Мостовий
Голова Комісії з журналістської етики
* * *

Яке відношення до Комісії має “Хартії-4”?

Громадська організація “Хартія-4” разом з Інститутом “Республіка” була ініціатором створення Комісії. Члени “Хартії-4” Микола Вересень та Сергій Рахманін входять і до Комісії. Але “Хартія-4” не є складовою Комісії, чи навпаки. ГО “Хартія-4” має інші цілі, інші джерела фінансування, працює над багатьма різними проектами. Спільні поїздки Комісії та “Хартії-4” по регіонах викликані тим, що роблячи їх спільно, обидві організації економлять кошти фондодавців, мають можливість краще ознайомитись із регіоном, зустрітися з більшою кількістю журналістів, та й гуртом і їздити веселіше.


Навіщо Комісія зустрічається з владою? Чому ці зустрічі закриті?

Зустрічі Комісії із владою мають кілька цілей, у тому числі “профілактичних”, аби дати зрозуміти, що “за все воздасться”:

спитати про випадки владного тиску на журналістів і ЗМІ;

поцікавитися їх ставленням до судових позовів на журналістів;

поінформувати про діяльність Комісії та її роль під час виборчої кампанії;

спитати про діяльність державних ЗМІ у регіоні та їх роль у виборах;

поставити ті питання, які хотіли поставити місцеві журналісти, але не мали змоги.


Зустрічі із владою “закриті”, тобто на них переважно не потрапляють місцеві журналісти, тому що інакше годі досягти вищенаведених цілей. Як показав досвід, присутність місцевих журналістів часто виливається в їхні суперечки між собою у присутності Комісії та влади.


Що треба зробити для створення регіонального представництва Комісії?

Для створення регіонального представництва Комісії потрібно:

зібрати всіх журналістів (або, принаймні, їх більшість) області, які підписали звернення;
обрати склад представництва;

надіслати інформацію про зібрання та пропонований склад представництва до Комісії.


Після затвердження складу регіонального представництва Комісією воно набуває легітимності і бере на себе зобов’язання, викладені в положенні про регіональне представництво Комісії.


Коли Комісія перейде до практичної діяльності – надаватиме оцінки і т.д.?

Поїздка до Запоріжжя 21-22 грудня – остання із запланованих на цей момент. Далі Комісія планує збиратися щотижнево у Києві і розглядати звернення. Продуктивність діяльності Комісії напряму залежить від кількості звернень, які слід надсилати листом або факсом.


Чи співпрацює Комісія з іншими журналістськими організаціями?

Комісія сьогодні працює з “Хартією-4” та Інститутом “Республіка”, Національною спілкою журналістів України і готова співпрацювати з усіма, хто поділяє принципи журналістської етики, викладені у зверненні “Журналісти – за чисті вибори”. Комісія не ставить за мету перебрати на себе чиїсь повноваження чи “з’їсти чийсь шматок хліба”. Комісія працює у своїй ніші і не лише закликає інших до співпраці, але готова і сама надати посильну допомогу.


Громадська організація “Хартія-4”
Тел: (044) 253-3807, 293-2404; e-mail: charter@charter4.com.ua
Вул. Круглоуніверситетська, 11/19, кв. 8, Київ 01024

додано: 18-12-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1008696467.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua