першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Михайло СВИСТОВИЧ: Ющенко не знає, що робити з Ржавським.

додано: 24-12-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009206416.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Під час споживання два місяці тому спиртних напоїв в одній кампанії з відомим російським політтехнологом українського походження, я почув з його вуст гіпотетичний піар-хід, який ніхто не сприйняв серйозно, тим більше, що автор “жарту” був вже добряче напідпитку.

Насміхаючись з недолугості української опозиції, висміюючи самолюбування її лідерів та прагнення назвати блоки своїм іменем, відмовившись використовувати відомі всій Україні бренди “Україна без Кучми!” та “Форум національного порятунку”, він заявив, що має ідею створити передвиборчий блок під назвою “Форум національного порятунку за Україну без Кучми – об’єднана опозиція”. І навіть назвав першу п’ятірку блоку: Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз, Левко Лук’яненко і Тарас Чорновіл, цинічно пояснивши, що набере туди повних тезок відомих політичних діячів. А потім почав смакувати як він крутитиме рекламу цього блоку, не показуючи облич лідерів. “Гроші мені на це дадуть. Ефір теж. А от опоненти (так він назвав відомих політиків з вищенаведеними прізвищами) змушені будуть виправдовуватися в малотиражних газетках.

Вся компанія тоді покрутила пальцем біля скроні, але зараз стає зрозуміло, що це був не просто жарт, після того як відкинутий “Нашою Україною” голова Всеукраїнського об’єднання “Єдина родина” Олександр Ржавський почав створювати виборчий блок “За Ющенка” разом з “Партією захисників Батьківщини” Юрія Кармазіна, “Новою генерацією” Юрія Мірошниченка (також колишній ) і об’єднання “Щит Батьківщини” відомого політичного провокатора Дмитра Корчинського.

Перша реакція Віктора Ющенка була правильною: він розцінив це як провокацію та спробу дискредитації блоку “Наша Україна” й відмежувався від таких “прихильників”. А далі був відомий нам всім з інших ситуацій переляк екс-прем’єр-міністр і незграбні суто ющенківські лихоманкові спроби виправити становище, які завжди призводили лише до того, що рейтинг “Нашої України” лише падав.

Ось і на цей раз, замість того, щоб відмежуватися від політичних авантюристів й просто з виглядом, що це його не дуже цікавить, нагадувати про них як про самозванців всіма можливими способами, Віктор Андрійович пішов з шантажистами на переговори, уклавши з блоком Ржавського політичну угоду та ще й при цьому сказавши неправду, якщо вірити агентству <a href="http://ukr.for-ua.com">ForUm</a>, яке стверджує, що на питання його кореспондента В.Ющенко повідомив, що підписання угоди відбулося “4-5 днів тому”. Інакше як пояснити, що 22 грудня на з’їзді “Реформи і порядок” В. Ющенко виступає з різкою критикою О. Ржавського, з яким уклав два дні тому угоду. До того ж оці “4-5 днів” також насторожують. Не такий вже великий термін, щоб забути точну дату події, якій Віктор Андрійович приділяє стільки уваги.

Ну не вміє Ющенко брехати, не створений він для цього, але чомусь вперто намагається, під’юджуваний, очевидно, своєю нерозбірливо підібраним оточенням, яке воліє не рекламувати себе. І завдяки цим “друзям” позавчорашня “провокація” вже перестала такою бути (дослівне сьогоднішнє висловлювання лідера “Нашої України”: “Це не провокація”).

Підтакування Віктора Андрійовича неоковирним поясненням Олександра Ржавського, що цей блок потрібен для того, щоб допомогти Віктору Андрійовичу мати більше своїх прихильників у парламенті, можуть викликати лише співчуття, бо повірити цьому може хіба що неписьменна бабуся. Адже за такою логікою і блок “Наша Україна” потрібно було б роздробити, щоб кожна партія окрема постачала екс-прем’єру депутатів у майбутній парламент. Тому єдиною “допомогою” блоку “за Ющенка” самому Ющенкові може бути лише відмова цього блоку від участі у виборах на заключному етапі перегонів, на що Ржавський навряд чи піде.

З Ющенка відверто сміються, але він, ніби не розуміючи цього, чомусь продовжує грати відведену йому дрібними шулерами роль у блазенській грі, з серйозним обличчям говорячи про квоти для учасників блоку “За Ющенка” у списку “Наша Україна”, ніби не читав виборчого закону і не знає, що у списку блоку можуть бути лише члени партій цього блоку або позапартійні. А Ржавський і компанія не для того затівали цю гру, щоб залишитись поза парламентом, просунувши туди за списками “НУ” позапартійних своїх друзів.

Після цього вживання Віктором Ющенком слова “категорично” щодо неприпустимості створення інших подібних блоків з зазначенням, що на це має право лише Ржавський, викликає вже не сміх, а огиду. А якщо хтось створить завтра блок “За Віктора Андрійовича”, то що він зробить? Рішучо відмежується від нього? То чого ж тоді не відмежуватись від того самого Ржавського.

Своєю “категоричністю” екс-прем’єр навряд чи зможе когось налякати, але ніхто і не буде йому суперечити. І будь Віктор Ющенко трохи досвідченішим в політиці, то сам би зініціював з десяток таких самих блоків, які створює Ржавський, довівши цю ідею до абсурду і цим кроком пояснивши навіть тій самій гіпотетичній неграмотній бабусі без допомоги будь-яких ЗМІ, що ті, хто називає себе його друзями, зовсім йому не друзі.

Однак, Віктор Андрійович вкотре продемонстрував свою знамениту “гнучкість”, яка ще вилізе йому боком при підрахунку голосів в ніч на 1 квітня 2002 року.

додано: 24-12-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009206416.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua