першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Інтернет-журналісти офіційно визнані журналістами

додано: 28-12-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009550710.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

www.korespondent.net

Верховний суд штату Нью-Йорк прийняв революційне рішення визнати всі інтернет-сайти, незалежно від їхнього змісту і професійного рівня, засобами масової інформації. Відтепер, будь-який автор, що публікується в Інтернеті, вважається журналістом і має право одержувати і поширювати інформацію так само, як це роблять співробітники професійних ЗМІ

Багато експертів вважають це рішення революційним - воно в корені змінює погляд на журналістику в умовах глобалізації, повідомляє міжнародне інформаційне агентство WPF.
Прийнявши це рішення, суд захистив інтернет-сайт NarcoNews від судового переслідування з боку Національного Банку Мексики - банку Banamex.

Суть справи полягала ось у чому: сайт, який публікує матеріали про боротьбу з наркоманією в Латинській Америці, помістив інформацію про те, що деякі керівники Banamex, можливо, були пов'язані з наркоторгівцями.

Банк, який нині входить до складу найбільшої фінансової групи США Cіtіgroup, подав позов у суд Нью-Йорка (оскільки сайт має поштову нью-йоркську адресу, а деякі автори сайту - громадяни Мексики - живуть у цьому місті).

Банк вимагав спростувань і наполягав на тому, що інтернет-сайт не може вважатия засобом масової інформації, тому його автори не можуть вважатися журналістами, які відповідають за надруковану ними інформацію.

Адвокати банку стверджували, що через мережу Інтернет громадяни й організації абсолютно не захищені від наклепу, оскільки, хто завгодно в будь-якому кінці світу може вивісити на свій сайт компрометуючу інформацію і не буде нести за це ніякої відповідальності.

Суд однак ухвалив рішення про те, що інтернет-сайти є такими ж засобами масової інформації, як газети і журнали, і що їхні автори, які навіть не мають редакційних посвідчень, також можуть вважатися журналістами і на них поширюються усі права й обов'язки співробітників ЗМІ.

додано: 28-12-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009550710.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua