першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Антена: ПОБИТО ЖУРНАЛІСТА ГАЗЕТИ "АНТЕННА" ВАЛЕРІЯ ВОРОТНИКА

додано: 02-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009924207.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ СВОЇХ СЛУЖБОВИХ ОБОВ`ЯЗКІВ БУЛО ПОБИТО ЖУРНАЛІСТА ГАЗЕТИ "АНТЕННА" ВАЛЕРІЯ ВОРОТНИКА

31 грудня Валерій Воротнік (журналіст незалежної громадсько-політичної газети "АНТЕННА", м. Черкаси, www.antenna.com.ua ) прибув на місце проведення аварійнихробот на міський каналізаційний колектор, на якому перед тим сталася серйозна екологічно небезпечна аварія, в наслідок якої в м.Черкаси було введено надзвичайний стан.

Коли журналіст намагався розпочати виконання своїх прямих журналістських обов`язків, двое невідомих осіб, що відрекомендувалися "співробітниками служби безпеки", перешкоджали журналісту працювати, виволокли його за межи території, били та зламали цифрову фотокамеру. Свої дії невідомі мотивували необхідністю проходження процедури акредитації на велетенському міському хімічному підприємстві АТ "АЗОТ". Попри те, що місце аварії колектору розташовано на звичайній ділянці міста посеред автодороги, невідомі звинуватили журналіста в тому, що він нібито проник на режимну та секретну територію.

Як виявила редакція, ділянка колектору належить саме зазначеному хімічному підприємству, що можливо несе відповідальність за екологічну катастрофу, в наслідок якої на протязі кількох днів каналізаційні та технічні стоки потрапляли безпосередньо в Дніпро, а місто напередодні свят залишилося без питної води. Особи, що порушили права журналіста виявилися співробітниками охорони "Азоту", а ні СБ, як вони відрекомендувалися. Їх присутність на місці подій може свідчити лише про намагання керівництвом хімічного підприємства приховати причини аварії, що загрожує не лише мешканцям Черкас, а й жителям усього середнього Наддніпров`я. Журналіст не порушував а ні меж охоронюваної території, а ні вимог застережних знаків, що на місті катастрофи були відсутні. Він робив свою звичайну професійну роботу на території, що належить місту.

Валерій Воротнік звернувся до прокуратури з вимогою негайного порушення карної справи за признаками ст.171 КК України "Перешкоджання законній діяльності журналіста. Слід нагадати, що жодне з попередніх звернень до прокуратури про численні погрози в бік працівників "АНТЕННИ" (докладна інформація про ці проблеми знаходиться на сайті www.antenna.com.ua в розділі "Свобода слова") залишилися без реагування з боку правоохоронців.

Напередодні свят попри прямі зафіксовані факти погроз прокуратура відмовила в порушенні карної справи. Не розслідувана крадіжка системного блоку редакційного серверу, що сталася на початку грудня. У працівників редакції складається враження, що черкаські правоохоронці навмисно ігнорують вимоги українського законодавства щодо забезпеченню діяльності та безпеки працівників ЗМІ.

додано: 02-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1009924207.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua