першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Чи допоможе спеціальний закон розкрити справу Гонгадзе?

додано: 11-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010756324.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

УНІАН

Народні депутати України, члени групи "Соборність" Сергій ГОЛОВАТИЙ, Віктор ШИШКІН та Анатолій МАТВІЄНКО внесли на розгляд Верховної Ради проект закону "Про додаткові заходи, спрямовані на з`ясування підстав та обставин зникнення і загибелі журналіста Георгія Гонгадзе". Тим самим створено прецедент ініціювання спеціального закону, «прив`язаного» до конкретно взятої кримінальної справи. Прецедент, без перебільшення, унікальний, і, очевидно, важко знайти аналоги цій ініціативі у світовій законодавчій практиці. Але чи можна знайти аналоги справі Гонгадзе?

У повідомленні, переданому УНІАН прес-службою УНП "СОБОР",зазначається, що протягом останніх років Україна зазнає моніторингу з боку відповідних комітетів Ради Європи. У звітах цих комітетів незмінно констатується критична ситуація, що виникла з додержанням свободи слова в нашій державі. "В Україні переслідуються опозиційні видання, збільшується кількість випадків насильницьких дій щодо журналістів, справи по факту зникнення або загибелі українських журналістів ведуться повільно, не прозоро та з порушеннями права доступу до інформації стосовно цих розслідувань. При цьому Генеральна прокуратура України неодноразово посилалася на відсутність відповідної правової бази як на причину неможливості залучення до розслідування незалежних міжнародних слідчих".

Прийняття запропонованого депутатами групи "Соборність" законопроекту не лише необхідне для виконання Україною своїх зобов`язань як країни-члена Ради Європи. Воно також сприятиме координації дій та поєднанню зусиль органів державної влади України та компетентних органів Ради Європи з метою забезпечення швидкого, прозорого та неупередженого розслідування фактів зникнення і загибелі Г.Гонгадзе.

Проект закону регламентує дії тимчасової спеціальної слідчої комісії Верховної Ради щодо стану розслідування кримінальних справ відносно зникнення Г.Гонгадзе, інших випадків насильства щодо відомих політиків та журналістів, у співпраці з міжнародними експертами (слідчими). Законопроект містить норму, що зобов`язує Генеральну прокуратуру України звернутися до урядів країн - членів Ради Європи з проханням надати допомогу їхніми експертами (слідчими) з метою забезпечення додаткових заходів, спрямованих на з`ясування підстав та обставин зникнення і загибелі журналіста Г.Гонгадзе.

Крім того, проект закону зобов`язує всі відповідні державні органи України, зокрема, Генеральну прокуратуру України, Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України, надавати парламентській комісії інформацію щодо організації проведення розслідування по справах, що є предметом діяльності комісії. Посадові особи зазначених органів зобов`язані з`являтися на засідання Комісії в разі запрошення.

Важко повірити, що закон буде прийнято. Це як з теледебатами - буде знайдено масу аргументів на кшталт того, що треба справедливо розслідувати всі справи, а не окремо взяті, і таке інше. І формально це буде вірно. Але від того на душі не легше. Бо надій на розкриття вбивства Гонгадзе залишається все менше

додано: 11-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010756324.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua