першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Заява Комісії з журналістської етики

додано: 11-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010768657.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Зачин 2002 року став початком етапу нових випробувань для українського суспільства та українських ЗМІ. Парламентські вибори 2002 вже вносять свої корективи у процеси становлення громадянського суспільства та мас-медіа в Україні. З появою так званого “касетного скандалу номер два” розпочалася відверта передвиборна війна із застосуванням брудних PR технологій. І вже вкотре інструментарієм у цій війні стали представники ЗМІ – журналісти.

Оприлюднення “касетних матеріалів” 9 січня 2002 року із допущенням відверто грубих порушень як чинного законодавства, так і базових принципів журналістської етики, рівень розголосу і спосіб, у який українські мас-медіа підхопили “тему”, наштовхують на тривожні висновки. Використання журналістів як зброї у технологічних баталіях з одного боку, і готовність самих журналістів бути використаними як така зброя, можуть досягти загрозливих масштабів. Те, що сприймається як аномалія в цивілізованому суспільстві, може стати (фактично, стає на очах) правилами гри в українському.

Комісія з журналістської етики, що згуртувала навколо себе близько 300 представників українських ЗМІ, вважає своїм обов’язком заявити, що трактує оприлюднення “касетних матеріалів” виключно як акт PR-технологічних маніпуляцій. Використання незаконних методів отримання інформації, тенденційність та відсутність збалансованості у подачі інформації дають нам підстави сприймати цю діяльність як таку, що не має нічого спільного із професійною журналістикою.

Комісія об’єднує представників журналістського цеху, які гостро відчувають власну відповідальність за роль ЗМІ у проведенні справедливих та вільних виборів навесні 2002 року, за надання виборцям інформації в обсязі, достатньому для прийняття усвідомлених рішень, та за чесне дотримання професійних і етичних норм.

Парламентські перегони можуть стати тестом на виживання для незалежної професійної української журналістики, зокрема, і паростків громадянського суспільства в Україні загалом.

Ми закликаємо українських журналістів докласти всіх зусиль для того, щоби цей тест ми витримали з гідністю.

додано: 11-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010768657.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua