першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Микола Колесников: Генпрокуратура перетрусить валютні рахунки депутатів

додано: 13-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010944720.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Генеральна прокуратура взялася перевірити законність відкриття багатьма народними депутатами валютних рахунків за кордоном. До цього її підштовхнули члени парламентського об'єднання «Антимафія» Григорій Омельченко та Анатолій Єрмак, направивши відповідний запит. Зачин справедливий – виборці мають знати, звідки беруться гроші у народних обранців, де ті гроші осідають та куди, зрештою, діваються.
Генеральна прокуратура України сповістила, що перевірятиме законність відкриття валютних рахунків за кордоном народними депутатами Олександром ВОЛКОВИМ, Ігорем БАКАЄМ, Павлом РЯБІКІНИМ, Олексієм КУЧЕРЕНКОМ, Костянтином ЖЕВАГО та Володимиром САЦЮКОМ. (Але для чого це Генпрокуратурі, якою керує Потебенько?!)
Про такі рішучі дії повідомив заступник генпрокурора Олексій БАГАНЕЦЬ у листі до голови ВР Івана ПЛЮЩА та народних депутатів Г.ОМЕЛЬЧЕНКА та А.ЄРМАКА. У листі, переданому УНІАН Г.ОМЕЛЬЧЕНКОМ, заступник генпрокурора, зокрема, пояснює, що, враховуючи той факт, що перевірити достовірність наведених в депутатському запиті фактів можливо лише шляхом проведення слідчих дій, Гепрокуратурою і було 8-го січня цього року порушено кримінальну справу за фактом незаконного відкриття за межами України валютних рахунків. Якщо цю незаконність справді буде доведено, дії депутатів підпадають під ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 208 Кримінального кодексу України.

Депутати, як бачимо, різні, не належать до однієї політичної сили. Тому зовні ніякого «замовлення» не простежується. Так воно, напевне, і є. Але, знаючи реалії української політики, можна впевнено сказати, що прокуратура нічого могла б і не порушувати. Дала б формальну відповідь «агнтимафіозі» та й тягла б час. Чому ж тоді справу все таки порушено?

Скидається на те, що у Генпрокуратури під час виборів буде своя роль, роль такого собі засобу психологічного впливу. Порушується справа, і люди психологічно «підвішуються». Ні, зовсім не обов`язково всіх їх пересаджають. Швидше за все, навіть нікого не посадять. Але люди знатимуть, що над ними висить дамоклів меч Карного кодексу, тож впливати на їх поведінку буде куди легше.

На користь цього говорить і попередня резонансна справа, порушена Генпрокуратурою - про торгівлю зброєю. Нагадаємо, що її фігурантами є секретар Ради нацбезпеки та оборони Євген Марчук, екс-керівник СБУ Леонід Деркач та його син, народний депутат Андрій Деркач. Зайве казати, що любові між цими людьми аж ніяк немає, і до однієї групи впливу їх також сьогодні не віднесеш. А справу таки порушено. З якою метою? Схоже, з тією ж: про всяк випадок. Щоб була нитка, яка може знадобитись у певний момент, аби потягти за неї.

Тому й люди такі різні, тому «дахи» несхожі. Українська політика та українські вибори – це така річ, коли не знаєш, на кого саме завтра треба буде вплинути, і яка нитка тобі знадобиться. Тому ниток має бути якомога більше. Про всяк випадок.

додано: 13-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1010944720.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua