першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Віктор Ющенко: Виступ на міжпартійному з'їзді блоку "Наша Україна"

додано: 16-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011180852.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шановні делегати з’їзду, колеги!

Ми з вами зробили свій вибір. Ми взяли на себе велику відповідальність. Відповідальність перед народом, який покладається на нашу рішучість, який чекає від нас дій. Сьогодні, вже.

Від того, як ми пройдемо цю виборчу дистанцію, залежатиме не просто наше з вами політичне майбутнє. Гріш нам ціна, якщо ми думатимемо тільки про це. Від цього залежатиме майбутнє нашої країни.

Будьмо відвертими: шлях до цього з’їзду був нелегким.

Ми навчилися поборювати власні амбіції, аби показати приклад справжньої консолідації здорових сил суспільства. Ми довели і нашим опонентам, і суспільству, і собі, що консолідація є можливою.

Нас об’єднав не спільний ворог, а спільна справа.

Тепер ми повинні зміцнити наші позиції.

Ми змушені працювати в умовах інформаційної війни, яку розпочали наші конкуренти у своїх газетах і на телебаченні.

Ми не повинні цього боятися. Бо нам нема чого приховувати. Ми – чисті перед своєю совістю і перед народом.

Ми маємо стати вище усіх “розборок” і “компроматів”. Це не наша війна. Хоча нас хочуть втягнути саме в такі брудні передвиборчі бої.

Ми готові воювати. Але тільки за добробут громадян. За права і гідність людини.

Сьогодні ми маємо чітко усвідомити, хто ми є, чого ми хочемо, яку мету і завдання ставимо перед собою, які пріоритети вибираємо.

Мусимо відповісти на низку запитань.

Перше: Хто ми є?

Всупереч намаганням конкурентів внести розлад у наші ряди ми створили народний блок патріотичних демократичних сил, який має широку підтримку громадськості.

Виборчий блок “Наша Україна” – це не тільки виборчий проект. Це проекція в майбутнє. Ми йдемо до створення нової політичної сили.

Блок “Наша Україна” бере на себе відповідальність звільнити країну від усього, що гальмує її розвиток.

Нам говорять, що проблема в економіці, в законодавстві, в міжнародній конкуренції і відсталих технологіях. Я знаю реальний стан нашої економіки. Вона має всі умови для того, щоб зробити велетенський крок уперед.

Лише один приклад. Коли наш уряд затвердив програму “Хліб України”, ніхто не вірив у прогнозовані цифри, які ми заклали на основі тверезих розрахунків. Інша справа, що сьогодні не знають, як тим хлібом розпорядитися, але це вже питання професійності.

Пам’ятаєте, в перебудовчі часи , коли Горбачов будував “соціалізм з людським обличчям”, висмикнули з Біблії слова: наповнити старі міхи новим вином. Молоде вино в старих міхах не дозріває, а псується, та й міхи пропадають.

Зміна форми потребує зміни змісту. Новий зміст – це консолідоване суспільство і оновлена влада, повернута обличчям до цього суспільства.

Наша Україна – за консолідацію. Наша Україна – за оновлення.

Наша Україна – це Наш Народ – Наша Культура – Наш добробут – це Наша Правда.

Друге. Чому ми йдемо на вибори?

Бо ми хочемо змінити владу.

Я неодноразово стверджував, в Україні нема жодних підстав для соціальних та економічних потрясінь. Десять років ми переживаємо одну єдину кризу. Це криза влади.

“Воля людей є єдиною легітимною основою будь-якої політичної сили. Захистити її вільне вираження – є нашим ключовим завданням”, - ці слова Томаса Джеферсона, третього Американського Президента, звучать сьогодні для України актуально.

В Україні збудована жорстка бюрократизована і до того ж корумпована вертикаль влади. Влади, яка не бачить сьогодні ні зовнішніх, ні внутрішніх викликів, перед якими стоїть Україна.

Спочатку про виклики внутрішні.

Я хочу поставити декілька риторичних запитань усім: собі, Вам, тим, хто вершить долю українського народу.--Чому наші батьки ходять з простягнутою рукою у пошуках копійки на шматок хліба?

-Чому наших дітей, голодних і обдертих, виховує вулиця?

-Чому українські жінки бояться народжувати дітей?

-Чому наші люди живуть в атмосфері постійного страху, страху за своє здоров’я, за своє життя?

-Чому люди відчувають страх, усвідомлюючи нерівність перед законом, страх перед безпринципним чиновником, зрештою страх перед завтрашнім днем?

-Чому глибшає прірва між владою та людиною?

-Чому нам вкотре нав’язують принизливе і ганебне “маємо те, що маємо”?

Але ми не хочемо мати те, що є результатом чиєїсь непрофесійності.

Наш народ має право на добре життя, на впевненість у завтрашньому дні, на віру і любов, на свободу.

Ми будемо відстоювати це право.

Замкнене коло “влада корупції – корупція влади” повинно бути розірване. Для цього не потрібно десять років.

Ми повинні зламати існуючі негативні тенденції. Саме для цього ми йдемо єдиним блоком на вибори.

Тепер про виклики зовнішні.

Україна має шанс долучитися до світових процесів розвитку.

Нашим завданням є визначення ролі України, її ідентичності та національних інтересів, які забезпечать гідне місце нашої країни у світі.

Інакше Україна може стати інструментом чужої політики.

Україна не повинна бути сировинним придатком чи постачальником дешевої робочої сили для високорозвинених держав світу.Наш капітал – це освічена нація та розвинені технології та способи організації роботи.

Нашою метою є включення України у світові політичні процеси для утвердження європейських цінностей та зміцнення демократичних інституцій управління. Ми повинні запровадити світові стандарти соціально-культурного розвитку, не втративши при цьому свою національну ідентичність.

Ми йдемо на вибори, бо вважаємо, що лише нова політична сила майбутнього може впровадити в життя ці надзвичайно важливі завдання.

Третє. Що таке вибори для нас?

Для нас питання виборів має стати питанням відповідальності влади.

Влада не має права на помилки. Кожна її політична дія може мати непередбачувані наслідки для країни в цілому. Про це не треба забувати.

Якщо ми хочемо підняти рівень добробуту наших людей та подолати відставання від заможних держав світу, ми повинні змінити систему управління своєю державою.

Тому сьогодні нашим завданням є перемога на парламентських виборах, створення парламентської більшості та формування дієздатного уряду. Тільки за таких умов можливі справжні зміни на краще.

Але це не єдине наше завдання.

Ми не повинні забувати про регіони, про міста і містечка, про село.

Від них усіх залежить життєдіяльність цілої країни. Тому ми повинні йти до перемоги і на місцях. Наш актив обов’язково має брати участь у місцевих виборах.

Блок висуває своїх кандидатів у всіх мажоритарних округах. Ми повинні їм надати достойну підтримку, щоб і тут забезпечити перемогу.

Я знаю, це складні завдання. Але ми не маємо права на відступ. Ми повинні представити народу нову владу. Владу нового тисячоліття, яка здатна вирішувати проблеми кожного окремого громадянина і країни в цілому.

Ось для чого ми йдемо на вибори.

Запитання третє:

Що ми ставимо в основу нашої діяльності?

Гуманізм. Гуманізм завжди був світоглядною основою українців. Ця філософія закладалася протягом століть. Найповніше вона проявилася у філософії серця Григорія Сковороди. Мені близька його філософія. Вона спрямована на ЛЮДИНУ. Людину як індивідуальність, особистість, як духовне начало.

Нашою найвищою цінністю є ЛЮДИНА. Наша головна мета – забезпечити умови для її самореалізації як особистості, як громадянина, як господаря.

Ми ставимо у центр майбутніх перетворень ЛЮДИНУ.

Для мене у Громадську приймальню надходить велика кількість листів. Читаєш їх і, як писав Василь Стус, аж “зашпори в душу заходять”:

“Сиджу ночами і від безвиході дивлюся у вікно. Просто божеволію. Вікторе Андрійовичу, часом здається, що прихилив би небо. Рветься моє серце, бо дитя моє гасне, а я нічим не можу допомогти. Платні моєї вистачить лише на хліб та молоко. А про ліки для Сергійка, а тим більше про операцію і мови нема. Ну, що мені робити

Це пише вчителька з Луцька. Але таких листів дуже багато. І більшість з них з Донбасу, Харківщини. Страшно стає, як подумаєш, до чого доведена країна, яка десять років тому мала такий великий потенціал.

“Як пояснити, що таке совість тисячам бездомних, голодних дітей, мільйону безробітних, які втратили надію?” – читаю в іншому листі.

Не треба нічого пояснювати. Треба робити вже і негайно так, щоб людина в Україні почувалася справді Людиною.

Нове покоління політичної еліти повинно взяти на себе відповідальність за впровадження цих змін в життя.

Четверте запитання:

Що потрібно, щоб Людина в нашій країні почувалася добре?

Я думаю, що ми знаємо відповідь і на це запитання.

додано: 16-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011180852.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua