першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Стас Лячинський, Стас Шумлянський: Віктор Ющенко прогнозує інфляцію і хоче ліпити "політичну глину"

додано: 18-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011305480.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Kolega

За два дні до міжпартійного з'їзду "Нашої України", який нарешті визначd кандидатури від найпопулярнішого на сьогодні блоку, його лідер у черговий раз зустрівся з могилянцями. Офіційно проголошена мета заходу - презентація соціального проекту "Стратегія для України", ініціативи низки аналітичних центів. В.Ющенко, загалом, ініціативу підтримав, отже, за логікою проект має стати підгрунтям передвиборної програми "Нашої України".

Причину "особливого ставлення" Віктора Ющенка до Академії варто шукати в багатьох чинниках. Окрім традиційної "національної орієнтації" лідера "наших" та симпатії до нього з боку студентів - це, вочевидь, і позиція Адміністрації. Керівники інших "політичних сил" є нечастими гостями Академії - очевидно, шукають "національну еліту", про яку так часто говорять, у інших вузах.

Та й Адміністрація Могилянки ставиться до політичних зустрічей відповідно: зберуться студенти - добре, не зберуться - теж непогано. Але цього разу все було зроблено для залучення могилянських мас: окрім рясно розклеєних по Академії оголошень, прийти на презентацію Стратегії спонукало також сприяння викладачів, які за наказом згори відпустили з третьої пари раніше. Навряд чи під дією новонародженого могилянського адмінресурсу, а радше через справді величезну популярність Віктора Ющенка серед могилянців - найбільше приміщення в НаУКМА, Актова зала 4-го корпусу, була заповнена вщерть.

Розпочалася зустріч нестандартно: Спудейське братство НаУКМА привітало В.А. колядками-щедрівками (дякуючи старанням Каті Поліщук та чарівним голосам дівчат СБ початок вийщов досить видовищним). Згодом студенти Могилянки почергово вислухали представників громадської ради із розробники Стратегії: Івана Васюника, Олександра Пасхавера, академіка Ярослава Яцківа та могилянського професора Мирослава Поповича. Ще один академік та Герой України - Іван Дзюба, заявлений у президіі табличкою, не з'явився. "Завадили важливі справи" - повідомив президент КМА.


Оскільки самої стратегії (хоча б в одному примірнику) присутнім чомусь не продемонстрували (у декого навіть почали закрадатися сумніви, чи має вона якесь інше втілення у цьому світі окрім як приводу для публічного виходу в "неагітаційний період), та й, чесно кажучи, стратегічні теми їх цікавили менше за все, презентація поступово перетворилася на спілкування Віктора Ющенка зі студентами та журналістами.

Зміст промов Ющенка був звичним для того, хто хоч раз до цього його чув "вживу", а не у вирізках на телеканалі "Інтер". Щоправда, цього разу слухачі нарешті змогли почути у відповідях на різноманітні питання певну цілісність, а найспостережливіші мали змогу почати малювати собі психологічний портрет ВАЮ - людини, яка і досі для багатьох лишається загадкою.

Отже. Метою своєї діяльності В.Ю. бачить суспільний прогрес із триєдною метою - побудовою відкритого громадянського суспільства, ефективною економікою, розвиненою родинною і суспільною мораллю. Основною проблемою поза цариною економіки лідер "НУ" назвав "наявність у країні 125 партій, що віддаляє нас від почуття укріпленої демократії". Саме партійна роздрібненість є для колишнього прем'єра символом розбрату та поділів у суспільстві: "Я представляю зморене українське суспільство, яке десятками років ділилося".

Трохи нагадуючи середньовічного чаклуна, який твердо вірив у те, що вплинути на людину можна за допомогою певних магічних дій над її восковою фігуркою, Віктор Андрійович сподіваєься, що консолідація суспільства буде автоматичним наслідком скорочення та злиття партій. Відповідаючи на питання, чому його об'єднання складається з величезної кількості різних за ідеологією, розміром та метою партій, Віктор Андрійович назвав "Нашу Україну" об'єднанням демократів та "сирою глиною, з якої можна зліпити потужну політичну силу".


Те, що "за стіл вперше сіли різні сили", є, на його думку, головною причиною і недоліків у роботі штабу. Віктор Андрійович також заявив, що буде "незадоволений роботою будь-якого штабу". Окрім того, додав він, "іде фальсифікат, що заважає працювати", а також пообіцяв, відповідаючи на питання про своє ставлення до оприлюднення його телефонної розмови з Олександром Омельченком, що "скандал розвернеться в другу сторону".


Найбільш переконливим Віктор Ющенко був тоді, коли говорив про конкретні, добре йому відомі речі: про успіхи, яких досягнуто його урядом, та економічні процеси загалом. Відповідаючи, зокрема, на питання (до речі, єдиного, заданого російською мовою) про скорочення державного фінансування армії та МВС, що нібито мало місце за уряду Ющенка, екс-прем'єр зазначив, що "протягом 2000-2001 років утримання Збройних Сил збільшилося на 37%". В ідеалі ж, на думку лідера "Нашої України", військові повинні отримувати, належну оплату, що позбавить їх та інших "бюджетників" потреби користуватися численними пільгами. Щодо перспектив вітчизняної економіки, то за прогнозом Ющенка нас незабаром очікує зростання інфляції.


Ті, хто прийшов на зустріч, могли також побачити, в чому полягає славнозвісна харизма Віктора Андрійовича - "секрет" якої полягає у вмінні вести із кожною людиною нормальну ("людську") розмову та поводиться так, як поводилася б звичайна людина за умов нормального спілкування. Тому й гасла про "забезпечення добробуту насамперед маленької людини" звучать у нього дещо інакше, ніж з вуст О.Волкова чи М.Бродського.


Риси харизматичного лідера, незаперечні досягнення на посадах керівника Нацбанку та прем'єра, а також величезний авторитет як серед українців, так і на Заході - це те, що наразі обіцяє колишньому прем'єрові непогані шанси на виборах - цих та наступних. Із меншою впевненістю ми наважилися б говорити про те, якими будуть зрештою реально набрані його блоком відсотки.
Але найбільшою загадкою у всьому цьому і досі залишається ... особа самого Віктора Ющенка.

додано: 18-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011305480.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua