першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Джон Гилмор: Відкритий лист з приводу ліцензування CD дисків

додано: 18-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011373786.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкритий лист Джона Гилмора
<A Href="http://moskalyuk.com/content/1.htm"><A Href="http://moskalyuk.com/content/1.htm">http://moskalyuk.com/content/1.htm</A></A>

Джон Гилмор (John Gilmore) - відомий вчений-криптограф, співробітник номер п'ять компанії Sun Microsystems, співзасновник Electronic Frontier Foundation нещодавно опублікував в списку розсилки Politechbot відкритий лист щодо введення Сполученими Штатами торгових санкцій проти України. Саме ознайомлення багатьох українських депутатів з цим листом вплинуло на те що врешті був прийнятий не закон що лоббіювався українським урядом і представниками американських фірм, а законопроект Павловського. Нижче приводиться його повний текст, з авторським оригіналом можна ознайомитися тут.
<A Href="http://moskalyuk.com/content/1.htm"><A Href="http://moskalyuk.com/content/1.htm">http://moskalyuk.com/content/1.htm</A></A>

--------------------------------------------------------------------------------

Режим ліцензування оптичних носіїв, який Сполучені Штати намагаються згодувати Україні (і іншим країнам в тому числі) передбачає ідентифікаційні номери на кожній заготовці CD і на кожному CD-носії. Таким чином, будь-який компакт-диск, що знаходиться в продажу можна буде перевірити на предмет заводу-виробника. Ви можете побачити ці ідентифікаційні коди на своїх CD, якщо придивитеся до центра диска. На одному з моїх компакт-дисків є напис IFPI 2f82 на одній стороні і напис CMCA на іншій. Крім того, присутній ряд номерів і штриха-кодів.

Дана схема не "перешкоджає піратству продукції". Ось і знов це слово на букву П, що вводить в оману. Коли когось називають терористом, то з ними можна зробити що хочеться, і це не тільки буде законним, але і в процесі цього ми отримаємо задоволення. Давайте ось подвоїмо ціни українських експортних продуктів, що не мають ніякого відношення до компакт-дисків, завдавши удару по їх зовнішній торгівлі. Ура!

Аналогічні ідентифікаційні коди впроваджуються і на CD-рекордеры (патент на дані технології належить компанії Philips). Кожний CD-рекордер записує на болванку CD-R унікальний номер, по якому можна встановити CD-рекордер, на якому диск був записаний.

Докладний опис цієї технології можна знайти тут:

<A Href="http://www.licensing.philips.com/information/sid/"><A Href="http://www.licensing.philips.com/information/sid/">http://www.licensing.philips.com/information/sid/</A></A>

Дана технологія була винайдена асоціацією IFPI (International Federation of the Phonographic Industry), міжнародним варіантом RIAA. Обидві організації керуються тими ж компаніями, це просто ще одне прикриття музичної мафії. Ось їх сайт і коментарі щодо торгових санкцій на українські продукти:

<A Href="http://www.ifpi.org/site-struct/frontpage.html"><A Href="http://www.ifpi.org/site-struct/frontpage.html">http://www.ifpi.org/site-struct/frontpage.html</A></A>
<A Href="http://www.ifpi.org/site-content/press/20011220.html"><A Href="http://www.ifpi.org/site-content/press/20011220.html">http://www.ifpi.org/site-content/press/20011220.html</A></A>

На сайте компанії Philips також можна знайти документ PDF, написаний представниками IFPI, що стверджує наступне: "У той час як програма SID-кодів є добровільною в більшості країн світу, всі диски, вироблені в Болгарії, Китаї і Гонг Конге повинні містити дану ідентифікацію. Введення обов'язкових SID-кодів також розглядається іншими країнами, які мають намір прийняти законодавство, регулююче діяльність заводів по виробництву CD." (IFPI і Сполучені Штати на даний момент чинять тиск на ці країни під загрозою торгових санкцій).

Обладнання і болванки для виробництва компакт-дисків є музичним еквівалентом друкарських станків і паперових листів для письмових робіт. Отже для того, щоб "припинити піратство" музичних "книг" IFPI зажадала від України наступного:

закрити і переслідувати згідно із законом друкарські заводи з великими тиражами
вилучити і знищити всю приватну власність, пов'язану з порушенням авторських прав
виконувати регулярні перевірки друкарських заводів без попереджень впровадити суворі заходи контролю за потоками паперу, включаючи обов'язкове використання водяних знаків в друкарських станках, впровадити контроль над продажем принтерів і білого паперу
ввести нове законодавство для західних звукозаписних компаній і відповідні статті Кримінального кодексу за порушення авторських і суміжних прав
Більшість з вищенаведених вимог - це пряма цензура преси, яка, як ми сподіваємося, заборонена нашою власною Конституцією. Тому я постараюся вгадати, що означає остання вимога про те якщо в Україні не ухвалять закон, аналог DMCA, то на них будуть накладатися санкції.

На щастя, минулому уряду вистарчило розуму не допустити прийняття закону, в той час як авторитарний уряд Сполучених Штатів намагається нав'язати цей закон їм (і нам).

Ось ще інформація, яка допоможе зрозуміти мої тези.

Читач, якщо ти не знаєш, кожний кольорової ксерокс і кольоровий лазерний принтер друкує на кожній сторінці серійний номер апарату. Уміло замаскований напис є результатом угоди з Держскарбницею США. Мені не вдалося з'ясувати, чи володіють подібною функціональністю і чорно-білі апарати.

Наступний етап - це впровадження автовідповідачів, які будуть записувати номер телефону що дзвонить, відеокамери в бібліотеках,які фіксуватимуть обличчя читачів, час візиту і список книг, які вони взяли в бібліотеці, реклама в Internet, яка стежить за тим, хто на неї дивився, готельні кімнати, що записують хто увійшов і хто вийшов, стільникові телефони, які повідомляють про кожний наш крок владі, дорожні кабінки, які будуть фіксувати номер кожної машини, що проїжджає мимо них, поліцейські в кожному аеропорту, які вимагатимуть посвідчення особи для подорожей всередині країни.

Загалом, ми будемо жити в поліцейській державі.

Сполучені Штати ввели 100% тарифи на українські продукти, тому що законодавці проголосували проти впровадження американської поліцейської держави в Україні.

Я аплодую українцям. І може бути вони нам можуть позичити декілька борців за свободу, які знають, як позбутися централізованого олігархічного контролю над ринками, авторитарного контролю над пресою і громадянами. Нам би ці люди пригодилися.

Джон Гилмор

додано: 18-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011373786.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua