першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Serhiy Hrysch: Від НУ до демократії в Україні: Список НУ.

додано: 19-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011450085.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

форум майдану

Хлопці та дівчата,
За останні тижні все більше набуває популярності міфологізація политичного процесу. Кучмівські і "олігархічні" партії будують все вищі сюреалістичні політичні замки для виборців. У цьому процесі, "донкіхотськими млинами" стають Програми і дії національно демокртичних сил. Одною з таких цілей для атак став Список НУ, який критикований як нібито слабкий.
Я розумію, що в Україні суспільство не дуже відсіває спотворення від реальності, що є пережитком міфологічного совіцького життя. Зрозуміло також і бажання "перфектності" у тому, що стосується рідному серцю, демократичному.
Чого я не розумію, це кидання справи перемоги на Виборах НУ, БЮТі і СПУ їх же прибічниками (нами) на півдорозі, шукання виправдань. У першу чергу, це стосується критики Списку НУ. Список НУ це колективне рішення, і воно КРАЩЕ, ніж "один єдиний класний" варіант будь кого з нас. Я розумію нашу роль у закиді пропозицій, але не у посиланні всього, що не подобається невідомо куди.
"Блоки", "партії", "групи", "племена", як завгодно назвати, але це БУДЕ працювати, коли націлене на суспільний добробут і якщо громада вважає що її інтереси збалансовані.
Чим відрізняється НУ, Блок Тимошенко і СПУ від інших "політичних партій"? Тим, що вони, на відміну від СДПУо напр., об"єднані одними єдиними ЗАГАЛЬНИМИ цінностями. Як ми бачимо, СДПУо, НДП, Заєду і таке, об"єднані ІНШИМИ принципами, але які НЕ Є ЗАГАЛЬНИМИ ЦІННОСТЯМИ. Наприклад, СДПУо, Хорошковський ("Озимі"), Заєду розцінюють партії як бізнесовий проект, з чіткими вигодами для керівної групи людей. Це ми за 10 років побачили також з історії цих партій і індивідів керівників. НУ, як одна з національно демократичних сил, чітко виділяється об"єднанням спільними занальними принципами.
З іншого боку, комуністи і таке. У них є загальні писані принципи, але вони націлені НЕ для досягнення цілей громади, а для виконання пророцтв Господа Бога Карла Маркса і сонму святих комуністів. Інтереси громади не збалансовані або їх трактування вивернуте, тому комуністи прогають всігда.
Назад до НУ. Блоки = партії. Візьміть, напр., Республіканську Партію США. Як казав один американський політик, внутрішні групи у цій партії НЕНАВИДЯТЬ одна одну! (Так само і у Демократів США.) Ненавидять! Але ситуація така, що коли Буша КОЛЕКТИВНО висунули на кандидата, то всі за нього стали горою. Бо така поведінка не лише правила цієї партії, а й найоптимальніша поведінка.
Подивіться: Якщо б хто був у Русі з 1990 року, то зараз вінвона підтримували б тіж самі принципи і ту ж саме партію, як і 10 років тому. Тому і поділеня Руху на два не мало сенсу, все одно все повернулося назад, а пристосуванці відпали. Тому поділення Руху і виглядало втручанням зовнішніх агентів, через хлопців навіть типу Лавриновича. НАВІТЬ не зважаючи на це, Рух вийшов очищеним від зрадників, які у кінцевому випадку ІЗНАЧАЛЬНО не поділяли тих принипів, які об"єднують справжній Рух.
Так саме буде і з НУ, і з Блоком Тимошенко. НУ при доброму менеджменті НЕ розпадеться, бо ЦІННОСТІ НЕ ПИШУТЬСЯ НІ УКАЗАМИ, НІ ЗАКОНАМИ. Навіть якщо він розпадеться, то і НУ, і Український Народ виграватиме, бо цінності НУ вищі від мінливих інституцій. Так саме, цінності Блоку Тимошенко будуть жити вічно, тому що вони про відважну боротьбу у ім"я суспільних цінностей, свободи, і демократії.
Ітак, порівнювати Списки і Програми НУ і, скажім, СДПУо добре; критикувати добре. Але якщо Список НУ прийняли на З"їзді, то його ВЖЕ прийняли. І він дозволить НУ зробити добрий дебют. "Компроміс" це, чи не компроміс, це добре (політичні рішення завжди компроміс, тому ці закиди що "НУ не єдині, тому що компроміс" не релевантні).
Далі, є критика того, що Список НУ нібито "слабкий". У реальності, він залежить від людей, які ціле НУ зробили реальністю. Це "учасники", або як американці кажуть stakeholder'и. Розподілилися вони у Списку у відповідності зі своїм теперішнім або потенційним ВКЛАДОМ у проект. Ті, хто ще невзмозі "вкладати" чи свій авторитет, чи фінансування у проект НУ, не ввійшли у Список НУ.
Нещодавно ми розпочали збір коштів для підтримки Майдану. Виходячи з того, що по світу розсіяно багато українських громадян, які зацікавлені у розвитку демократії і хотіли б повернутися в Україну як Країну Можливостей, цей проект є дуже реальним. За півтора місяці ми зібрали 250 доларів, про що скоро буде звіт. Виходячи з розуміння того, що є 250 доларів, можна побачити, що як група ми ще невзмозі "тягатися" з пректами типу НУ чи Блок Тимошенко і впливати на прийняття рішень.
(Користуючись нагодою, закликаю українців світу підтримати Майдан пожертвами. Для інформації тисніть на фото зліва екрану.)
Ідучи далі, подивіться, які ж є інтереси "учасників" будь яких політичних проектів. Як пов"язати інтереси плтенційних "учасників" з тими цінностями, за які ми виступаємо? Історично, в Україні були два шляхи пошуку учасників. Перший був "тиск світової громади" (Світовий Банк, США, таке). Ці групи є зацікавленими і розуміють необхідність підтримки основ демократії в Україні, але, природньо, піклуються у першу чергу про свої інтереси. (Ціль Уряду США це служба амкериканським платникам податків.) Час від часу, цілі цих груп збігаються з інтересами Української Демократії. Іншим разом, не збігаються. До того ж, коли мова заходить про складні завдяня, націлені на добробут УКРАЇНСЬКИХ платників податків, ці групи невзмозі допомогти. Тому їх підтримка спорадична і не може бути доброю основою. І Ющенко, і НУ це дуже добре розуміють.
Другий шлях це заручення підтримкою існуючих українських потенційних "учасників". Теперішній режим робить ставку саме на них, тому і давить їх, щоб вони платили за підтримку і послуги, які мали бути доступні для всіх черех інституцій державної служби, що фінансуються з податків українців. Наприклад, в Україні є підприємства, які часто притісняють. Що їм робити? Вони приймають участь у політичних проктах, бо підтримка у кінцевому випадку закінчується фінансуванням.
Новинність НУ у тім, що вони змогли таки заручитися підтримкою саме реальних українських "учасників", які почали розуміти, що крім вигід пропонованих НДП і СДПУо є й такі, який є суспільно чесні.
Тому саме "маленькі українці" є основою майбутньої політичної системи, де на лівому фланзі буде СПУ, на правому НУ і Блок Тимошенко. (У такій системі місце для СДПУо, кпу, НДП буде виключно маленьке.) Але щоб це збулося, треба приймати участь саме нам, у відповідності з "талантами", які в нас є: чи то грошима, чи то організацією, чи то зв"язками, чи то агітацією.
Коли це піде, то Список і НУ, і Блоку Тимошенко буде включати набагато більше поважних і цікавих імен.

додано: 19-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011450085.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua