першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кость Бондаренко: Список Ющенка: гора породила мишу

додано: 19-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011469704.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ющенко дійсно створив такий список, який вигідний тільки йому. Але це супроводжувалося майже піврічним нервуванням для «союзників по блоку» і елегантною, ледве помітною облудою. Але облуда – навіть у витончено-віртуозному виконанні – є ні чим іншим, як облудою. У цьому випадку зневажені інтереси тих партій, які стояли біля джерел блоку – а саме двох Рухів і ПРП.
Якщо брати до уваги запевнення ідеологів блоку і соціологів, що прохідна частина списку – це приблизно 70 осіб, легко можемо помітити, як поступово розчинилися у величезній народній масі й загубилися між грошовими мішками представники партій-фундаторів блоку «Наша Україна». Наприклад – партія «Реформи і порядок». Та сама партія, що грудьми ставала на амбразуру й намагалася захистити Віктора Андрійовича драматичного ранку 26 квітня. Та сама партія, що збирала підписи проти відставки Ющенка й лідер якої, Віктор Пинзеник, ще в березні минулого року зізнавався, що перейти в опозицію йому заважає лише присутність у владі Ющенка. Серед перших восьми десятків списку – тільки 9 пеерпістів. Лідер партії, Віктор Пинзеник, знаходиться на 5 позиції. 9 номером рахується екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк. На 16 позиції – Сергій Соболєв, який знову-таки хоче повернутися в стіни парламенту після чотирьохрічного тайм-ауту. 27-й номер списку – Володимир Філенко, який, по-моєму, заслуговує на місце в першій десятці. До речі, він – єдиний активний опозиціонер, що потрапив у список Ющенка. На 43-й позиції – директор Інституту реформ і в минулому – один з найближчих соратників Ющенка Іван Васюник. На 51-й позиції – Ігор Гринів, який має шанс повернутися в парламент після 8-річної перерви. До речі, Ігор Олексійович вважається «сірим кардиналом» ПРП і досвідчені люди стверджують, що партійне громаддя «Реформ і порядку» створювалося і утримувалося насамперед (а можливо – і виключно) завдяки йому. 61-й номер у списку – політолог Микола Томенко. І, нарешті, 64-у і 74-у позицію посідають відповідно «неофіти» ПРП Михайло Косів і Олена Бондаренко.
Так само у вісімдесятці представлені 10 членів НРУ. 3-ю позицію посідає лідер партії Геннадій Удовенко. На 6-й позиції – Лілія Григорович, яка прославилася завдяки спробі самоспалення в стінах парламенту (до речі, її спаситель, член КУН Михайло Ратушний, також присутній у списку – під 78-м номером). 12-й номер – вічний претендент на посаду «рухівця №1» Лесь Танюк. 15-й номер – керівник Секретаріату Верховної Ради В’ячеслав Коваль. 19-м номером йде Юрій Ключковський. 35-й номер – Олександр Чорноволенко. 48-й номер – лідер львівських рухівців Ярослав Кендзьор. До речі, на минулих виборах Ярослав Михайлович був 44-м у списку Руху, і прямо перед його носом була підведена жирна риска, яку вдалося подолати тільки після від’їзду Дмитра Павличка послом у Польщу. 58-й номер – Павло Мовчан. Слідом за ним йде Олександр Лавринович, який нещодавно повернувся в НРУ. І, нарешті, 77-м номером позначений керівник виборчого штабу Ющенка у Львівській області і колишній губернатор області Степан Давимука. До речі, примітно, що рухівці, представлені у списку, переважно відомі завдяки своїй угодницькій політиці щодо офіційної влади. Угодовство стало головним бичем НРУ.
Український Народний Рух представлений більш радикальною командою. 4-м номером йде Юрій Костенко, 7-й і 8-й номери дісталися пивному магнату Олександру Слободяну і екс-міністру екології Івану Зайцю. На 20-й позиції – В’ячеслав Кириленко, лідер Молодого Руху. До речі, В’ячеслав – єдиний з УНР-івскої тусовки, хоч яким-небудь чином причетний до діяльності опозиції. 31-й номер – опальний екс-голова Державного комітету інформації Іван Драч. 47-й номер – професор Володимир Черняк. На 55-й позиції – пасіонарний Василь Червоній, лідер Поліського козацтва, свого часу звинувачений опозицією в зраді інтересів самої опозиції. На 68-й позиції – академік Ігор Юхновський.
Інші партії представлені більш скромно, що й не дивно. Для представників «Солідарності» місця в першому десятку не знайшлося. Почали з другого десятка. При цьому почали з Володимира Плютинського, Героя Соціалістичної Праці, колишнього керівника агрофірми «Зоря», який у минулий парламент пройшов за списками «Громади».
Конгрес українських націоналістів проковтнув гірку пігулку розчарування у зв’язку з тим, що Слава Стецько перемістилася з 8-й позиції на 11-у. Інші лідери партії – Сергій Жижко і Михайло Ратушний - отримали відповідно 78-у і 79-у позиції.
22-м номером у списку позначений Віктор Мусіяка, лідер партії «Вперед, Україно!». Його бойова заступниця по партії, Віра Ульянченко, завершує 80-ку. Перший заст. Мусіяки, Володимир Сивкович, буде випробовувати щастя в боротьбі за депутатський мандат у Таращанському окрузі Київської області за підтримкою блоку «За єдину Україну». Ющенківці вирішили не висувати проти нього свого кандидата.
Примітно, що в списку – безліч знайомих облич. Тут вам і губернатор Сумської області, лідер Ліберальної партії Євген Щербань, який, як героїня відомого анекдоту, протягом кількох місяців розривався між «розумними» і «красивими», не знаходячи собі місця в жодному таборі. Нарешті, знайшов. І екс-віце-прем’єр Юрій Єхануров, що пішов нещодавно з Адміністрації Президента. І лідер Партії захисників вітчизни Юрій Кармазін, що поставив крапку в суперечці, хто він - 4-й номер у списку Ржавського чи 17-й у списку Ющенка. Нарешті, визначився – мовляв, краще сімнадцятка в руках, ніж четвірка в небі. 32-м номером у списку йде лідер Християнсько-народного союзу Володимир Стретович. Цікаво також побачити в списку Едуарда Гурвіца (№46), якого пророкували в список Партії «Демократичний союз», а також лідера Молодіжної партії Юрія Павленка, який – як говорять – претендував на місце в першій десятці блоку. Однак тепер він задовольняється хоч і скромним, але надійним 40-м місцем.
Але найцікавішим є не це. Партійні й міжпартійні проблеми можна відсунути на задній план. Примітне зовсім інше. Чи багатьом відоме прізвище Сандлер? Дмитро Сандлер? Пошуки в довідниках ні до чого не призвели. Немає такого імені. Але в списку Ющенка він стоїть 18-м номером. Між Кармазіним і Ключковським. Але щось підказує, що це – швидше за все – один з фінансистів блоку. І таких – немало. Наприклад, пан Ярославський, відомий завдяки тому, що саме він очолює «УкрСиббанк» (№ 23). Або Ернест Голієв, віце-президент того ж банку (№25). Або ж Віктор Капустін, керівник Регіонального банку (№24). Не говорячи вже про керівника концерну «Орлан» Євген Червоненка. Євген Альфредович посів почесний 30 номер. У списку також присутній Олександр Буряк (№56) – рідний брат Сергія Буряка, під контролем якого знаходиться «Брокбізнесбанк». Особливий інтерес аналітиків викликала одіозна особистість бізнесмена Давида Жванія. Давид Важаєвич і його фірма «Бринкфорд» відомі у справах навколо «Енергоатому» і Полтавської нафтової компанії - тоді його ім’я часто спливало на сторінках української преси. Тепер ця особа займає 33-ю позицію в списку блоку.
Примітно, що в списку знайшлося місце для багатьох родичів сильних світу цього. І якщо присутність у списку під 45-м номером Петра Ющенка (рідного брата Віктора Андрійовича) ще можна зрозуміти, то що тут робить Олександр Олександрович Омельченко (син київського мера) – не зрозуміло. Може, краще було б домовитися з київським головою полюбовно – мовляв, ти мені сина, а я тобі в список – брата? Як у Кіплінга: «Батько твій сина за мною прислав – я сина надішлю йому». 37-м номером йде Борис Загрева. Чим він відзначився – невідомо. Однак відомо, що його рідний брат Леонтій, начальник Львівського Авіазагону, є близьким родичем губернатора Львівської області Михайла Гладія. Син Гладія одружений на дочці Загреви. Точно так само невідомо, чому саме в списку Ющенка під 71-м номером йде Іван Томич, голова Української асоціації фермерів і землеробів, бізнес якого повністю пов’язаний з Аграрною партією, і ім’я якого пов’язують безпосередньо з Гладієм.
Цікаві також списки тих кандидатів, яких блок буде підтримувати в мажоритарних округах. Наприклад, у Вінниці, у своєму 12-му окрузі йде Петро Порошенко. На Волині в 22-му окрузі висувається Володимир Бондар – лідер місцевої ПРП. А ось у Донецьку в 41-му виборчому округу висувається тезка лідера «Нашої України» - Віктор Ющенко. Тільки не Андрійович, а Семенович. Цікаво, що підтримку блоку отримав Володимир Гриньов. Цікаво, чи не той це Володимир Борисович, який так довго й безуспішно намагався розкручувати російську ліберальну ідею в Україні. На Закарпатті партія підтримає екс-губернатора Віктора Балогу і бізнесмена, колишнього народного депутата 12-го скликання Віктора Бедя, президента концерну «Срібна земля». Ціле гроно кандидатів-висуванців «Нашої України» буде йти у Львівській області: Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків, Олег Тягнибок, актор Іван Гаврилюк, Ігор Осташ та інші. Переважно – члени ПРП. Багато хто схильний розглядати це як своєрідне підставляння цих людей, які у своїй більшості помічені в симпатіях до опозиції. Цікава ситуація склалася навколо Залізничного виборчого округу у Львові. На округ претендували висуванець Руху Павло Качур, скандально відомий у Львові завдяки так званій «справі про 50-й маршрут», а також висуванець ПРП Остап Семерак. Як результат – на Львів йде Качур, а Семераку підшукали округ у Києві. Знову-таки – в окрузі йде депутат Верховної Ради Ігор Пилипчук, який також помічений у тісних відносинах з Ющенком. Битва за округ обіцяє бути веселою. Проте, як і битва за Київ, де блок підтримав таких кандидатів, як Сергій Терьохін і Борис Безпалий.
Після аналізу списків можна передбачити, що це – ще не остаточний список блоку. Адже треба щось вирішувати з Блоком «За Ющенка!». І не віриться, що Олександр Ржавський йшов на створення блоку без попередніх консультацій з Віктором Андрійовичем. Не виглядає він ідіотом і авантюристом. Тепер потрібно чекати чергового акту. Наприклад, через тиждень збирається узгоджувальна комісія, яка приймає рішення кооптувати окремих представників блоку «За Ющенка!» в блок «Наша Україна». При цьому дехто посунеться, і когось ми не побачимо в списках. Провести це рішення неважко, якщо заручитися підтримкою представників великого бізнесу і, наприклад, Народного Руху України, пожертвувавши при цьому кількома голосами ПРП і УНР. Акцентую – наприклад !.. Після цього проводиться ще один – менш помпезний і більш діловий – з’їзд, на якому стверджується оновлений список. І саме цей список буде фігурувати на виборах. Хто «за»? «Проти»? Тих, хто утримався, просимо залишити прохідну частину списку. Одноголосно…
Якщо це станеться, то Кучма і Ющенко поміняються місцями. Кучма нарешті вирветься з-під влади тих, кого іменують олігархами й перейде до політики опертя на регіональних лідерів. Ющенко ж приведе в політику нову когорту олігархів і ризикує перетворитися на їхнього ставленика. Адже після виборів настає час платити за рахунками.
ForUm

додано: 19-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011469704.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua