першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Володимир ФЕСЕНКО: Сімейність у політиці (і не тільки в українській)

додано: 20-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011487516.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сімейність у політиці (і не тільки в українській)
«День»

Володимир ФЕСЕНКО, Бюро політичного консалтингу «Пента»:

— Сімейність у політиці (і не тільки в українській) — явище досить поширене і досить природне. У США, наприклад, услід за сімейним кланом Кеннеді виник ще один відомий сімейний клан: колишній президент США Джордж Буш-старший дав путівку в політику своїм синам, і в результаті Джордж Буш- молодший також став спочатку губернатором, а потім і президентом США, його брата обрано губернатором. Хілларі Клінтон стала сенатором. Авторитет сім’ї, сімейного імені є дуже вагомим ресурсом і на Заході, і в країнах, що розвиваються. Не є винятком і Україна.

В Україні можна говорити відразу про цілий ряд сімейних зв’язок у політиці та державному управлінні. Брати Медведчуки, брати Литвини, батько і син Деркачі, подружжя Гошовські. У недавньому минулому — брати Горині. Зараз одночасно мають намір балотуватися у народні депутати брати Бакаї.

Це те, що спадає на думку одразу, та найбільш відомі імена. Якщо аналізувати списки політичних партій і виборчих блоків, перелік кандидатів за мажоритарними округами, то і там ми можемо виявити чимало батьків і дітей, чоловіків і дружин, братів. Зрештою, все вирішують ті, хто голосує за конкретні списки і за конкретних кандидатів. Якщо все йде демократичним шляхом, ніхто не заважає свободі волевиявлення, то немає жодних проблем.

Зовсім інша річ, коли родинні зв’язки використовуються при призначенні на державну службу, на високі державні посади. Якщо очевидно, що людина призначається не відповідно до своєї кваліфікації та заслуг, а тільки внаслідок родинних зв’язків, то йтиметься про очевидне кумівство, чи непотизм (під яким розуміється роздача прибуткових посад своїм родичам). Така практика характерна для країн, що розвиваються, у країнах більш розвинених і демократичних, з усталеною системою суспільного контролю вона вважається неприйнятною.

додано: 20-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011487516.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua