першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Микола Колесников: Хто виграв дебати «Тимошенко - Медведчук»?

додано: 25-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011979169.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

UNIAN

Думки розділились. Коли їх підсумовуєш, то скидається, на те, що під час зустрічі непримиримих опонентів в ефірі радіо «Свобода» вийшла нічия. Однак навіть нічия у такому випадку є виграшем Тимошенко. Бо ініціатива йшла з її боку, а той хто кидає виклик, поза сумнівами, вже викликає більшу прихильність, аніж той, хто його вимушено приймає. По-друге, вона отримала ефір, доступ до слухача під час прямої дискусії із затятим ворогом. Медведчук зможе взяти ефіру скільки захоче, для Тимошенко це неможливо. І те, що вона змусила його дати їй - це також перемога... Загалом скидалось враження, що Тимошенко занадто агресивна, революційна. Вона була також занадто популістською. За інших обставин, за інших політичних реалій це було б суттєвим недоліком. Але парадокс сьогоднішнього політичного моменту в Україні полягає в тому, що НЕПОПУЛІСТСЬКИ виграти політичні дебати практично неможливо. Неможливо, оскільки політика та тісно пов`язана з нею економіка переважно робляться в тіні. Тому нереально переграти опонента за рахунок логічних доказів, цифр і документів. Всі знають, хто стоїть за конкретним телеканалом, хто оплатив створення чергової партії або розкол іншої, але доказів ніяких немає. І перевага Тимошенко вже виявилась в тому, що вона під час розмови змушувала Медведчука лукавити. Найвиразніше це лукавство виявилось у репліці про те, що він не може вплинути на позицію «Інтера». У свою чергу, Медведчуку під час розмови впіймати Тимошенко на лукавстві практично не вдалось. І психологічно це зіграло на її користь. Коли ви слухаєте розмову, де сторони практично не можуть довести перевагу, а потім раптом одна зі сторін, як ви відчуваєте, злукавила, ви починаєте схилятись, що лукавство могло бути і до ЦЬОГО моменту, що воно буде і ПІСЛЯ цього. Тож чим частіше вдасться Тимошенко та іншим людям змусити своїх опонентів зізнатись в тому, що вони не мають відношення до конкретних телеканалів, до обленерго, до цькування Ющенка у конкретних газетах, до яких вони формально також не мають ніякого відношення, до несправедливого суддівства в українському футболі та до багатьох інших речей, тим відчутнішою буде перевага. Тимошенко відрізняється від багатьох інших крупних постатей саме тим, що може не боятись і не вагатись при виборі між більшим та меншим злом - не боятись виглядати менш привабливою, менш інтелігентною, менш толерантною, коли вважає, що опоненти не заслуговують більшої толерантності чи інтелігентності. Поза сумнівами, в іншому суспільстві, це могло б лише відштовхнути. В сьогоднішній українській політиці, де ті, хто встановлює правила гри проти Тимошенко, грають без будь-яких правил, важко придумати щось інше.

додано: 25-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1011979169.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua