першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ярослав Підстригач: Діти що скинули Мілошевича

додано: 28-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012204984.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

"Озброєні" власною зухвалістю, ці молоді люди зуміли збудити своїх батьків та прабатьків з летаргії. Дорослі почали соромитися своєї байдужості. Мілошевич же ще не міг відчути небезпеку, що загрожувала скинути його зі сцени.
Перший осередок Отпору був утворений з активістів різних студентських організацій (Студентська спілка, Студентська федерація та Сербський студентський рух) і був координований Srdjan Popovic, відомим учасником Демократичної партії, що організувала перші мітинги та забезпечила необхідну інфраструктурну підтримку. Усі ж двадцять співзасновників зналися ще з часів протестів 1996/97 років, проте не вступили до Студентського політичного клубу, заснованого після акцій протесту — своєрідного трампліну для кар'єр студентських лідерів.
Знаючи про шкідливий вплив слави на молодих лідерів, засновники Отпору заснували свій рух на двох критичних принципах — жодного лідерства та жодного елітизму. Це мало величезний позитивний вплив на організацію. Мілош Станковіч, 17 років, учень десятого класу Белградської гімназії і активіст Отпору з лютого 2000-го року, сказав: "Я приєднався до Отпору, бо я був проти політичних партій. Я хотів спричинитися до змін, бо не міг більше дивитися, як люди змагаються з такою великою кількістю проблем у своєму щоденному житті." Ана Вуксановіч додає, — "Що мене справді вразило — це що там не було ніяких лідерів, і тому не було ризику, що нас можуть зрадити."

ПОВНИЙ ТЕКСТ У РОЗДІЛІ "БІБЛІОТЕКА" http://maidan.org.ua/n/lib/1012204371

додано: 28-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012204984.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua