першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В. Григорович: Львівський "заєдист" наживатиметься на церковних святинях

додано: 30-01-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012396580.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Після проповіді на недільній Літургії в Домініканському соборі, що в м.Львові, очі отця Йосифа були вологими від сліз. Він розповідав, що приміщення трапезної при Домініканах планується відлучити від церковного використання. Там розміститься ресторан. Барна стійка буде виконана у формі латинського вівтаря, а у вигляді сповідальниці оформлять заклад WC. Святотатство нечуваного навіть за радянських часів масштабу сколихнуло громаду віруючих Львова.

Домініканський собор, поряд із костелом Марії Сніжної, ще на світанку демократичних перетворень був занесений до списку споруд, що НЕ передаватимуться в користування віруючої громади міста Львова. Ціною великих зусиль священників Домініканського собору та прихожан церкви через дуже довгий час справа про перегляд статусу споруди була доведена до рівня Адміністрації Президента, де трохи більше року тому її було вирішено на користь віруючих. Оформити перехід святині до релігійної громади було доручено львівській міській виконавчій владі. Вона з цим не поспішала, і Домініканський собор і надалі знаходився у розпоряджені Львівського музею історії релігії, який проводив у церкві власні заходи, ігноруючи заклики віруючих ставитися з повагою до культових речей. Зокрема, органіст храму часто-густо приходив на концерт "під градусом", дозволяв собі палити в приміщенні церкви і гасив "бички" об кам'яні мури храму, під іконами.

Трапезна Домініканського собору, що знаходилася у розпорядженні сусідньої академії друкарства і до недавнього часу також застосовувалася для концертів, вечірок та інших мало пов'язаних з релігією заходів, врешті перейшла у відання Львівського музею історії релігії, проте перебувала там недовго. На прохання отців собору дозволити проведення в приміщенні репетицій церковного хору та духовних бесід з віруючими директор музею Гаюк відповів відмовою. Нещодавно виявилося, що ключ від приміщення трапезної вже не знаходиться у директора музею, а є у директора Краківського ринку у м.Львові Володимира Кожана. Уже почався попередній ремонт приміщення трапезної. Макет майбутнього ресторану, що являтиме собою знущання над сакральною атрибутикою католицької церкви, на власні очі бачив отець Йосиф Мілян.

Володимир Кожан балотується по мажоритарному округу міста Львова від виборчого блоку "За єдину Україну". Створює собі імідж доброго християнина, після відвідин папи Івана Павла ІІ отримав відзнаку від УГКЦ.

Громадськість міста Львова не залишається байдужою. Робота по врятуванню трапезної розпочалася.

додано: 30-01-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1012396580.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua