першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Олег Бойко: Уповноваженому ВР з Прав людини Н. Карпачовій

додано: 06-02-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1013000786.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Лук"янівське СІЗО №13

Уповноваженому Верховної Ради з Прав людини
Карпачовій Ніні Івановні
політв"язня Бойко Олега Миколайовича,
перебуваючого в СІЗО-13 камера 127


ЗаяваЗвертаюсь до Вас, щоб Ви стали на захист прав, людської гідності і демократії в нашій Державі. Випадково став свідком того, в яких умовах перебувають затримані в лікарні швидкої допомоги. Втративши свідомість в залі суду під час проведення голодування з політичними вимогами, був швидко доставлений в лікарню "БСП". Там був покладений в палаті, що знаходиться на другому поверсі. Знаходився разом з 4 чоловіками, всі доставлені з різних РВД, що не доводить їх вину, оскільки слідство у них ще попереду.
Всі прикуті кайданами до ліжок, що змушує весь час лежати. Ланцюги не знімають, навіть коли приносять їжу, важко передати коли хліб підносиш до рота, а за ним тягнеться ланцюг. Коли хворих ведуть на процедури, надягають одні наручники на руки, а на іншому ланцюзі ведуть як собаку. Ніна Іванівна, а тепер особисто до Вас звертаюсь як до жінки - уявіть наскільки ще важче це все переносити двом дівчатам, які знаходились в сусідній палаті - теж прикуті.
Охорона не йде ні в яке порівняння з тим як ФБР охороняє свідків. За моїми розрахунками, в тих 4 змінах що стерегли нас, 5 чоловіків, було задіяно 50 чоловік правоохоронців.
(Для уявлення: грати на вікнах, два охоронці ходять по палаті з дубинками та сльозоточивим газом, третій охоронець за решіткою біля умивальника, вже озброєний пістолетом, потім знов двері, де є вже автомати і нач.зміни, яв якого ключі від кайданів - і з"єднують нас з лікарнею ще броньовані двері.) Хочу сказати, що до охоронців і командира полку претензій не маю, оскільки ставлення було людяне і розумію що беззаконня вершиться у вищих інстанціях - а до них надходять директиви. Медичний персонал ставився також добре. При медичному огляді було виявлено, що в мене хвора спина. Я неодноразово ще раніше звертався в прокуратуру що це через те , що мене було побито беркутом, ще весною. Весь час приходила відповідь, що експертиза побиття не вбачає. Коли мене раніш, після 2.5 місяців після побиття оглянули, то лікарі сказали що то від незручного ліжка в СБУ.
Докази що ми живемо в поліцейські державі, приклад: Врач який зробив 63 річному пенсіонеру операцію вимагав, щоб хворому дозволили ходити - врач свою фамілію назвати побоявся. Окрім фахівців, що обстежують хворих ходить якись "сірий кардинал" - у якого під медичним халатом видно лампаси (Желековський О.А.) Після його обходу з врачами у всіх наручники були затягнуті сильніше. Не знявши шви з розрізаного живота, хразу, пенсіонера повезли в РВД, і через добу його знову повернули, але він вже був в важкому стані. Яку ми державу "розбудовуємо", якщо всім керує МВД?
Кравченка поміняли на Смірнова, а репресивний апарат продовжує нарощуватись і якщо він запрацює на повну силу то не буде впевненості ні в кого в тому, що він якорсь не опиниться на нашому місці. Ви розумієте, що те про що говорить Потебенько, що ми розкриваємо злочинність на 97%, а США - тільки на 67% - то означає що це досягається так: людину б"ють, поки вона не зізнається і не візьме на себе 5-6 злочинів.
Перебуваючи в "БСП" дружина заплатила за томографію, лікарі сказали що потрібно оглянути спину. Медичні висновки мені не показували - міліція передала їх лікарю з Лук"янівки. На моє запитання він відповів, що через те що історія хвороби написана українською мовою то він не може мені її перекласти. Я це пов"язую з тим, що вони прикривають так своїх силовиків з "беркуту".
Мені там також розповідали, що була колись перевірка з вашого комітету і на той час кайдани були сховані. Мій лист прошу розцінити як звернення від усіх затриманих, що перебували там в той час зі мною.
Невже ми не варті кращого життя?


06.02.2002 підпис: Олег Бойко

додано: 06-02-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1013000786.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua