першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Людмила КОХАНЕЦЬ: "Ініціюймося ж, брати мої"

додано: 13-02-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1013613237.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Інтернет-видання “Колєґа” (Kolega.kiev.ua)

Звинувачений недавно у плагіаті професор Володимир Литвин науково- популярно роз'яснив усім зацікавленим різницю між словами "реферат" і "компіляція". Цей "емпіричний метод" скандалу не загасив. Як і "технічні причини", з яких прізвище американського вченого випало зі сторінок "реферату". Винахідливий майстер неетичного жанру звів свою "творчість" до "піар-ходу"...

Я "зреферувала" Володимира Литвина. Чого не приховую, позаяк на відміну від першоджерела інформації, не маю стосунку до захисту інтелектуальної власності і патентної справи, не доросла до рангу член-кора НАНУ та до інших не менш поважних титулів. А якщо розгнівані читачі розкритикують "останнє слово литвинівської науки в моїй особі", як це зробили "з американською в особі його", прошу не зважати на "піар-хід". Сказане лідером "За ЄдУ" цитуватиму згідно з оригіналом, для профілактики всіх технічних причин.

Недавно глава президентської адміністрації "чесно й прозоро" спростував недолугі вигадки, якими злі конкуренти обсипають дистанцію "єдоків" у світле для них 31 березня. Тільки аутсайдери виборчих перегонів можуть стверджувати, що хтось використовує адміністративний ресурс, - обурився в Івано-Франківську високий столичний гість. Можливо, не всі у карпатських горах знають, з чим це слово їдять. Але ще бануш не встигне прочахнути, як пан-добродій з долин присмачить "порадою", за кого треба голос віддати. Хто в нас тепер "почесна гуцульська" сила? Втім, чому тільки гуцульська?

Президент як гарант закону, в тому числі і про вибори, вже в кількох своїх розпорядженнях, між іншим, задовго до старту офіційної агітації, звернув нашу увагу на "активну життєву позицію" окремо взятого блоку. "Підтримати ініціативу виборчого блоку "За Єдину Україну щодо проведення урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України", -- схвалив Леонід Данилович монополію "єдоків" на дату. І змахнув державним пером...

До речі, перш ніж ініціювати проведення заходів, історикові Литвину не завадило б трохи вивчити тему. А то сплутав професор дати, як лінькуватий учень. У статті "Історичний урок єднання" є такий епізод: "Живий ланцюг народного єднання між Києвом і Львовом, утворений через сім десятиліть після Акту злуки 22 січня 1989 року, з новою силою воскресив нашу генетичну родову присутність". З цим "живим ланцюгом" уже не перший казус трапляється в наших державних достойників. Оскільки "ланками" з цілком зрозумілих причин самі не були, нині, також зрозуміло, чому, прагнуть засвідчити власний державницький подвиг: "як ми стояли від відрогів Карпат до Донбасу". Пан Президент, наприклад, "заблукав" в описанні погоди. Що викликає логічне припущення: "історичний урок єднання" він проводив десь за Полярним колом.

"Воскресла родова присутність" не позбавила легкого склерозу і главу адміністрації Президента: подія, яка "вимагала неабиякої мужності й самовідданості", відбулася, насмілюся уточнити, 1990 року. Хіба що відважний Володимир Литвин у гордій самотності роком раніше здійснив, як атаку, "акт палкої любові до Вітчизни"? Стояв від відрогів до териконів, наче провидець "Єдиної", символ Народно-демократичної, Трудової, Аграрної, Підприємливої і
Промислової... Де ви, свідки розкинутих у позиції “Схід-Захід” рук? На вас зачекалися літописці, які "осмислять минуле" і зафіксують цей історичний факт. Як учить професор Литвин, "незалежно від кон'юнктури".

Успішно "приватизувала" "За ЄдУ" і ще один захід: проведення Шевченкових днів. Як справжні державники-патріоти, соратники Володимира Литвина зініціювали Всеукраїнський конкурс учнівської творчості "Обніміться ж, брати мої". І ці "обійми" лягли в основу нового президентського розпорядження.

А що, дуже хороша ідея! Це той випадок, коли письменник Євген Пашковський має стовідсоткову рацію: “Ще жодному Тарас з голоду померти не дав". Шкода тільки, що саме панство дорослих не спромоглося зазирнути в "Кобзар". На предмет глибшого вивчення творчості Тараса Григоровича. Але про це трохи нижче.

Засіяна ініціатива рясно зійшла на освітній ниві. Схоже, навіть рясніше, ніж сподівалися генератори президентської "творчості". Скомпілюю цитату з наказу начальника відділу освіти Васильківської міської ради В. Гаркавенка. Сприйнявши близько до серця ідею "шевченкознавців", він, не сумніваючись, видає: "Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об'єднаймося /!/ ж, брати мої"
"Згідно Розпорядження Президента України від 28.01. 2002 р. /02 та про підртимку виборчого блоку "За єдину Україну" та про проведення днів Шевченка та з метою виховання патріотизму серед учнівської молоді" зобов'язує "організувати, направити, передати, створити, затвердити". Одне слово, від "мети виховання" людину "зашкалило", і "зреферував" заповзятливий освітянин не "Кобзаря", а бренд блоку.

Хіба знав наш великий Тарас, що його запідозрять у плагіаті? Що сплутають "правнуки погані" праведне з грішним? Що без вказівки навіть браток з регіону не об'єднається з братом своїм демократом. І гречкосій, себто аграрій з трудовиком ниву єдину не виоре... Ех, мудрий Тарас, знав, що писав: "та меншого в пузо... а той дрібних, а дрібнота..."

Найцікавіше, що всі ці розпорядження, підтримки і вказівки нижчестоящим слід розуміти так: "Як глава держави, докладу в межах своїх повноважень усіх зусиль для того, щоб вибори пройшли прозоро, чесно і якомога повніше відобразили волевиявлення українського народу", -- заприсягнув Леонід Кучма на зустрічі з представниками дипломатичного корпусу.

Хоча, якщо чесно, навіть у межах своїх повноважень пан Президент ухиляється від докладання зусиль. Тим більше всі не напружує.. Наприклад, для повнішої гармонії з волевиявленням Леонід Данилович міг вказати, але чомусь не вказав у різдвяному вітанні українському народові на причетність блоку "За ЄдУ" до світлого свята Різдва Христового. Та виборці всіх традиційних конфесій, якби дізналися, що Ісус народився з ініціативи "єдоків", а Спаситель "скомпілював" "поживну" назву, коли нагодував кількома хлібинами 7 тисяч народу, до виборчих кабінок йшли б, як на прощу. Не відлякали б ініціатори і співвітчизників мусульман та іудеїв: що, в них своїх Месій немає? Треба тільки "зреферувати" "Коран" чи "Тору"...

Не врахував пан Президент, а підказати йому не здогадалися, що торгову марку незігрітих адмінресурсом "єдоків" можна було вмонтувати запросто в укази про створення заповідника на Черкащині або в заходах "щодо заохочення народжуваності в Україні". В останньому -- плідній ініціативності державних чоловіків просто ціни немає.

У життєдайній статті під назвою "Тест на життєздатність України" лідер блоку, професор Володимир Литвин стверджує: "Є два апробовані практикою варіанти здобуття перемоги на виборах. Один - за рахунок вироблення політичної платформи і переконання людей у її необхідності для суспільства і держави. Другий – через використання помилок суперників і витискання їх з електорального кола будь-якими методами. Перспективним однозначно є перший варіант". Перший, то перший. Але про всяк випадок команда вирішила застосувати обидва. Для закріплення перспективи, напевно.
Без особливих труднощів встановивши слабке місце всіх, хто не вписується в "єдиний" організм, досвідчені практики влаштували аврал на електоральному полі. Помилка в різнофлангових суперників така очевидна, що гріх було б не скористатися. Не можуть вони - ні зліва, ні справа -- наказати низовим ланкам виконавчої вертикалі: дивіться, якщо за нас кістьми не ляжете, -- сядете...
Тим часом, від цієї "гри слів" багатьох "неляканих" голів облдержадміністрацій трясе лихоманка. Фантом неестетичної параші вривається у неспокійні сни, проймає на "очку" і дістає в службовому кабінеті. Які енергетичні посили струменять на нижчі рівні, здогадатися зовсім неважко. А втім, для чого здогадуватись?
Голова однієї з райдержадміністрацій Житомирської області, витираючи з чола піт, нарікав мені на "завищений план з поголів'я єдоків", спущений з області. Добре, Житомирщині – славній батьківщині "всенародного" референдуму -- не звикати до "власної активності". Але ж такі "рознарядки" -- проблема не одного окремо взятого реґіону: "незалучення адмінресурсу", як свідчать чиновні "базіки", -- поширене нині явище.

Очевидно, це і є той "апробований практикою" спосіб здобуття перемоги на виборах. Та навряд чи така "політична платформа" переконує у "її необхідності для суспільства й держави". Навіть якщо з Першого національного разів десять на "біс" повторять, хто на світі наймиліший. Здається, панові Литвину було б не зайве "зреферувати" себе: " Не слід забувати, що інші партії чи блоки теж представляють Україну". Навіть ті, які не належать до "партії влади”.

До речі, в лідера "За ЄдУ" цікавий погляд і на це політичне явище. "Я вважав би також за необхідне викласти своє бачення того факту, що деяких учасників передвиборчих перегонів усе частіше прив'язують до терміну "партія влади". Вся сутність у тому, що вкладається у поняття "партія влади". Якщо практичний досвід, результативна діяльність на державних постах, ефективне керівництво трудовими колективами, внесок у виведення держави з кризи, забезпечення її економічної та політичної стабільності, -- то цим треба гордитися".

І справді, хіба немає підстав для гордощів? Наприклад, чим неефективне було керівництво трудовим колективом боржників держбюджету, "арештованих" екс-прем'єром Пустовойтенком у палаці "Україна" для ознайомлення з інтер'єром вбиралень? Або мобілізація штрафників на цивільно оборонні роботи під Переяслав? На поповнення бюджету це не дуже вплинуло, правда, але ефект від керівництва за межі держави вихлюпнувся. Як тема для анекдотів про українців. Такими результатами "діяльності на державних постах " тільки жахати виборців. Краще не згадувати їм перед волевиявленням про "заслуги минулих днів", а то справді проголосують...

Втім, можливо, Володимир Литвин в поняття "партія влади" не вписував зведених у блоці славних гвардійців. І справді судив за "сутністю": хто вивів державу з кризи, в яку завели її досвідчені практики, той і претендує на почесне звання. І нам, бідолашним виборцям, залишається лише прив'язати до "партії влади" блоки Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко. Спасибі лідеру "єдоків" за підказку на 31 березня...

А взагалі даремно провідники "За ЄдУ" проявляють притаманну делікатність і скромність. Відмовитися від залучення адмінресурсу -- для них нині великий ризик. Він їм не те що стане в пригоді, а необхідний як вакцина проти ... американської експертизи. Ще луна не вляглася від запевнень глави АП: "До тієї справи, яку хоче мені підв'язати Мороз, я не мав і не маю жодного стосунку", -- як Брюс Кеніг "підв'язав" начебто голос до голосу. Без рятівного додатка. Як на зло, цей клятий експерт не фігурує у списку соціалістів. Навіть з Павлом Лазаренком його засікти не вдалося...

У контексті "цифрової" історії сумнівна правдивість натури лідера блоку "За Єдину Україну", як і "патент" на ідеї-агітки, видаються не найбільшим гріхом...

додано: 13-02-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1013613237.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua