першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Олександр МОРОЗ: Виступ в прямому ефірі УТ-1

додано: 25-02-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014662782.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<A Href="http://www.vru.com.ua" target="_blank">http://www.vru.

Дорогі друзі. Прийшов час зміни нечесної влади в Україні. Ця зміна повинна відбутися під час виборів 31-ого березня. Влада боїться правди про себе. Влада боїться, що в України та ще в статусі депутата міг би повернутися майор Мельниченко: боїться Президент України Кучма, голова адміністрації Литвин, який очолює блок "За єдину України" - провладний блок, боїться генеральний прокурор Михайло Потебенько, котрий зараз знаходиться під номером двадцятим у списку комуністів. Я би хотів, щоб Ви під час цього короткого сюжету зрозуміли, чого саме боїться влада, чому вона виступає проти "Соціалістичної партії" і що нам всім разом треба змінювати.

Голос із-зі кадру:

"Выступление Александра Мороза 28 ноября 2000-го года и обнародование скандальных разговоров в кабинете Президента Кучмы потрясли Украинское общество. Записи майора Мельниченко могут служить основанием для возбуждения уголовных дел против высших руководителей страны. Убийство Георгия Гонгадзе далеко не единственный предмет обвинения. Однако власти не проводят официального следствия.

Демонструється фрагмент відеозапису, зроблений депутатами Головатим і Жиром з майором Мельниченко:

"Я, майор запасу Служби Безпеки України, Мельниченко Микола. Моя певна посада - старший офіцер безпеки відряджений у відділ охорони Президента. Запис Президента України, точніше документування розмов Президента України я почав проводити після того, як став свідком під час виконання службових обов'язків, коли Президент України Кучма віддає злочинний наказ. І тільки після того як я дізнався, що цей наказ виконано я став документувати…"

Демонструється фрагмент телеінтерв'ю з помічником голови охорони Президента:

"Я можу сказати що, можу з усією відвертістю Вам сказати, що Мельниченко ніколи не був в оточенні Президента, ніколи. Він працював технічним співробітником. І навіть ближче ніж 50 метрів по службовій діяльності ніколи не наближався до Президента та його кабінету." (Демонструється відеосюжет, де майор Мельниченко знаходиться за спиною Леоніда Кучми на відстані одного метра.)

Демонструється фрагмент відеозапису виступу Генерального прокурора України Михайла Потебенька з трибуни Верховної ради:

"Із свідчень 36 працівників управління Державної охорони та працівників Адміністрації Президента України видно, що при існуючій системі охорони та проведення огляду і робіт в кабінеті Президента здійснити там аудіозапису неможливо."

Демонструється фрагмент телеінтерв'ю з помічником голови охорони Президента:

"Працює жінка, Віра Григорівна, яка багато років працює саме прибиральницею в кабінеті Президента і повірте мені, що вона дуже ретельно відноситься до своїх службових обов'язків. Щодня вона витирає підлогу, саме під цим диваном, щодня вона витирає шкіряне покриття цього дивану і просто не помітити вона його не може."

Голос із-за кадру:

"Итак, запись невозможна, утверждают чиновники. Но другие чиновники утверждают, что информация на якобы не существующих кассетах достоверна. В отличии от Генеральной прокуратуры, сам Леонид Кучма в этом даже не сомневается.":

Дія відбувається в кабінеті Президента. Леоніду Кучмі дарують ікону.

Леонід Кучма - "Я так зрозумів, щоб якщо я раніше цю ікону поставив в кабінеті, то мене не прослуховували."

Прокручується один з епізодів, записаних в кабінеті Президента:

Кучма- І ти мені давай це саме, по "Українській Правді" ... (фраза нерозбірливо). Та будем вирішувати, шо з ним робити. Він просто абарзєл же ж.

Литвин - Мені справу потрібно.

Кучма- Га?

Литвин - Справу затребувати? ... (нерозбірливо)

Кучма- Хорошо.

Литвин - Справу ... дєлаєм прямо в копії.

Кучма- Ні, мені справа не потрібна... (веде розмову з невідомим чоловіком) - "Українська Правда", ну це просто вже, бля, оборзєлі. Подонок, бля. Грузін, грузін.

Невідомий - Гонгадзе?

Кучма- Гонгадзе.

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Володимира Литвина:

"Але я ще раз хочу сказати, що я дуже спокійно, з гумором і по філософські відношусь до цих звинувачень. І як не дивно, істерики скажімо з мого боку або якогось обурення не було. Я просто усвідомлюю, що інакше бути не могло. І тому філософські оцінюю те, що сьогодні виклав народний депутат Мороз."

Говорить Олександр Мороз:

"Для нормального общества заявление Литвина естественно может показаться не совсем нормальным. Общие рассуждения философские в данном случае не пригодны, потому что дело идет о жизни человека. Если ему это философски иронически все воспринимается, а он причастен к этому преступлению, то как реагировать на все происходящее должна мать Георгия Гонгадзе. Давайте сопоставим философию Литвина и философию Леси Гонгадзе. И мы увидим, что его философия ничего не стоит по сравнению с тем горем, которое переживает эта мужественная и стойкая женщина."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Володимира Литвина:

"Це безпідставне звинувачення, яке я рішуче і категорично відкидаю. З цього приводу є відповідна заява, яку зачитав Вам прес-секретар Президента України. Все інше, я переконаний треба з'ясовувати в суді, що я вимушений буду зробити на 44-му році свого життя, вперше звернутись до суду, щоб захистити честь і гідність свою як людини і громадянина."

Говорить Олександр Мороз:

"Я не один раз говорил о том, что я бы хотел встретиться с Президентом, прежде всего, в судебном разбирательстве этого преступления. Я не буду говорить о Литвине и других чиновниках. Речь идет о том, что бы используя судебное разбирательство установить истину. И может быть для Президента, Литвина и других фигурантов этого дела это был бы последний шанс для того, что бы отмыть лицо, и что бы доказать свою правоту. Других условий в природе не существует, и украинское законодательство так же не предполагает других возможностей."

Прокручується один з епізодів, записаних в кабінеті Президента Леоніда Кучми:

Кучма - "Оце падонки всі твої судді. Це я повинен їхати до Рігі, давати сідчення. Тому візміть цього суддю бля, за яйця подвєстє, хай повєсіть… Я думаю з суддьой вирозбєрьотєсь. Шоб він на всю жизнь запомнил"

Голос із-за кадру:

"Власти блокируют гласное разбирательство и подавляют протесты всеми возможными средствами. 6-го февраля 2001-го года лагерь антепрезидентских сил в центре Киева атаковала группа из несколько десятков неизвестных. Милиция не препятствовала массовой драке. Лишь немногие из нападавших были задержаны. Их сразу освободили без выяснения личности."

Демонструється фрагмент з виступу помічника голови МВС в місті Києві:

Журналіст - "Ніхто не був затриманий?"

Помічник - "Не був затриманий"

Журналіст - "Як це?"

Помічник - "Ну факти такі були"

Журналіст - "Чесний!" Сміх у залі і оплески.

Демонструється фрагмент з виступу Геннадія Удовенка у Верховній Раді:

"Ваші дії уже викликали реакцію студентів у Львові. Дві тисячі студентів провели масову демонстрацію. Ви штовхаєте цих людей на непокору владі."

Голос із-за кадру:

"Лагерь оппозиции был скоро ликвидирован милицией. Девятого марта антепрезидентская демонстрация была разогнана спецподразделениями МВС и Службы Безопасности. В кровавом побоище сотни людей получили серьезные ранения. Леонид Кучма объявил в организации беспорядков самих демонстрантов."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Леоніда Кучми:

"Влада силу не застосовувала. Влада, як кажуть, що можна сказати? Правоохоронні органи, вони виконували свій обов'язок."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Валентини Семенюк у лікарні:

Валентина Семенюк - "Ну я пред'явила цьому молодому чоловікові у такій камуфляжній одежі, у шоломі. Він на мене як дихнув, він такий був п'яний. І він моментально, причому таким матом нецензурним, мені навіть стидно про те говорити. Я за свій вік такого в житті не чула. І без будь-якої розмови, без будь-якого шуму зразу мені от сюди…"

Журналіст - "Це був представник кого - міліції?"

Валентина Семенюк - "Ви розумієте, у нього була така голуба камуфляжна одежа."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Юрія Смірнова:

"Да, были вопросы к милиции. Но что касается дубинок - это смотря где их применяли вот там вот эти дубинки. Мы там нашли для себя проблемы с точки зрения не совсем, скажем так, мягко говоря незаконных действий милиции."

Прокручується один з епізодів, записаних в кабінеті Президента:

Кучма Деркачу - "Так єслі оні тебя ніхуя нє бояться. Йоб твою мать, ну чєго ж ти. Чєго тєбє боятся? Службу ж то нашу оні не боятся. ... Я ж тєбя назначіл. Поєтому, давай."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Леоніда Кучми:

"Завжди хочеться щоб ця система працювала краще, ефективно. Але я ж часто задавав питання і собі і іншим: Чому до сих пір не знайшли вбивцю Прем'єр-Міністра Швеції Пальме? Я можу це продовжити, цей ланцюжок довго, довго, довго…"

Голос із-за кадру:

"Президент и его команда объясняют, что убийство и исчезновение людей в Укрине является обычным делом. К сожалению, это так. По заявлению экс-министра Внутренних дел Юрия Кравченко ежедневно в Украине находят семь-восемь неопознанных трупов. А свыше четырех тысяч людей в год пропадают без вести. За десять лет при загадочных обстоятельствах погибло 18 украинских журналистов."

Демонстрирується фрагмент з телеінтерв'ю Юрія Смирнова:

"Там 80 процентов в этом списке померли от этого (от водки). Хи-хи. Померли от этого…Так что не погибли, а просто умерли естественной смертью."

Демонструється фрагмент з виступу Генерального прокурора Михайла Потебенько:

"На території області у вас …(нерозбірливо). На території області знаходимо трупи, то без голови, то голову окремо. Вот. Що це, свалка у вас там в області чи шо ви там думаєте робить, щоб все таки боялися Київської області, виїджать за предєли міста Києва і хоронить у вас. Я не думаю що з Житомирської області до Вас возять…"

Відеосюжет з майором Мельниченко:

"Про те що така одіозна фігура як Генеральний прокурор України Потебенько включений до списку Комуністичної партії України у мене не викликає ні якого здивування. Я давно знав про те. що Симоненко і Потебенько - вони грають в одну гру, якою керує Кучма. Я знав про домовленість Симоненка з Кучмою на президентських виборах в 99-му році. І знав, що довіряти Симоненко не можна. Він обманює рядових комуністів."

Голос із-зі кадру:

"Власти не хотят судебного решения кассетного скандала. И мы не можем определить степень вины чиновников уличенных майором Мельниченко. Мы судим сами на сколько власть уважает человеческую жизнь. Последний пример реакция на гибель 78-ми человек на борту самолета сбитым украинскими военными."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Леоніда Кучми:

"Що, ми перші чи ми останні? Не треба з цього робити трагедії, якщо є якась помилка. Помилки відбуваються всюди і не тільки такого масштабу, а є набагато більшого масштабу - планетарного масштабу. Тому, якщо ми самі себе не будемо опускати ніже рівня цивілізаційного, то буде все гаразд."

Відеосюжет з майором Мельниченко:

"Хто і коли сяде на нари? Все. Закінчення дискусії - "монтовані плівки чи не монтовані". Один із самих відомих фахівців в галузі технічної експертизи дав заключення - ось воно (показує заключення). В цьому заключенні сказано (читає): "Плівки не монтовані". Дискусія завершена. Зараз постає питання: "Хто і коли повинен нести відповідальність за смерть журналіста, за розкрадання коштів, за хабарі, за фальсифікацію президентських виборів, за фальсифікацію квітневого референдуму." На всі ці запитання є відповіді в матеріалах, які я задокументував в кабінеті Леоніда Кучми."

Демонструється фрагмент з телеінтерв'ю Леоніда Кучми:

"Офицер, говорил что я вобще там уже пол Украины я должен был уничтожить. Давайте поживем посмотрим."

Прокручується один з епізодів, записаних в кабінеті Президента Леоніда Кучми:

Кучма - "А головне треба його, я кажу, на зразок, так Володя каже, треба шоб чеченці його вкрали і вивезли його в Чечню на хуй і викуп попросили."

Заключний коментар Олександра Мороза:

"Дорогі друзі. Після того, що Ви побачили, дайте самі собі відповідь на запитання: "Цій владі ваші проблеми потрібні - робота, зарплата, освіта, пенсійне забезпечення, комунальні платежі, повернення заощаджень і таке інше?" Ні, у неї свої клопоти. І цими клопотами в Україні чи за межами України займеться суд - це станеться обов'язково. А що робити, тут є в нашій програмі, Ви її побачите незабаром. Але там червоною ниткою проходитиме одна думка - Україні потрібна чесна влада, тоді і буде і краще життя людини."

Розшифрував Олександр Каркуша

додано: 25-02-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014662782.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua