першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ігор Столяров: Кучма в Одесі

додано: 28-02-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014894070.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ЛЕОНІД КУЧМА: "ЗА ОСТАННІХ ДВА РОКИ В ОДЕСИ ЖИТТЯ СТАЛО КРАЩИМ", АБО, ЧОМУ ОДЕСИТИ ПРО ЦЕ НІЧОГО НЕ ЗНАЮТЬ?..


Візит Президента України Леоніда Кучми, 27 лютого, було організовано з метою його участі в урочистих заходах з нагоди 70-ліття Одеської області. Але, чи дасть Він щось мешканцям міста в плані покращення життя - ніхто нині сказати не наважується. Відомо єдине. В день його робочої поїздки одесити відчули чимало незручностей - від скупчення працівників міліції на вулицях, які чіплялася до кожного "підозрілого", до проблем з пересуванням приватного транспорту центральними вулицями міста.

Леонід Кучма відвідав підприємство "Одесакабель" та взяв участь в роботі урочистих зборів у приміщенні Морського університету. Як відомо, 26 лютого, цей вищий навчальний заклад одержав статус Національного. Відповідний Указ підписав Леонід Кучма.

Власне, сам день перебування Президента України в Одесі став своєрідним "шоу" для виборчого блоку "За єдину Україну". Складалося враження, що представники блоку знали маршрут пересування Леоніда Кучми заздалегідь. Куди б Він не приїхав його зустрічали гасла на зразок "Ми за "Єдину Україну", "Леонід Кучма та "За єдину Україну" єдині".

Різноманітного рівня "консультанти" бігали серед студентів та давали вказівки як себе поводити, які запитання ставити? І хоча вказівки виконували, але неохоче.

Не витримав такого шоу навіть Леонід Кучма. У своєму виступі в Морському національному університеті Він сказав таке:
"...Я професор, але хотів би перед Вами вибачитись. Я не хочу читати перед Вами лекцій. Вони Вам і без мене набридли.
Я звертаюсь до тих осіб, які тримають мої портрети та гасла - можна вже їх згортати..."

А далі, у присутності посла Росії в Україні Черномирдіна Президент України клявся у палкій любові до Росії.
" Україна обрала свій шлях. Це рух до європейського союзу. Це рух до європейської демократії.
Але, я завжди казав і сьогодні скажу, що я не бачу шляхів розвитку України без міцної взаємодії з Росією. Десять років існування незалежної України в принципі, якщо бути чесним, показали що без Росії жити ми не можемо. Навіть таку причину можна згадати як енергоносії. Краник є у Російської Федерації. Захотів - відкрив, захотів - закрив..."

Але, найбільшим відкриттям у виступі Леоніда Кучми було те, що, за його ж словами "за два останніх роки життя в Одесі стало кращим..." Присутні у залі Морського національного університету не наважилися сказати щось інше. Хоча, якби пан Президент відвідав такі одеські райони як Молдаванка, Слобідка - мешканці причорноморського міста розповіли б йому щось зовсім протилежне. Розповіли б про будинки які валяться, про величезні смітники та пацюків у квартирах. Розповідати справді є про що.

Але, до планів Леоніда Кучми завдання відвідувати такі "райони загальної біди" не входило.

Він взяв участь у закладанні Звернення нащадкам на території Спасо-Преображенського Собору - знищеного свого часу більшовиками і нині відбудованого на гроші мешканців міста. Взяв учась він так само в урочистих зборах з нагоди 70-ліття Одеської області.

Ігор Столяров
Одеса

додано: 28-02-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014894070.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua