першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ПРЕСС-РЕЛИЗ Адвокатской компании "Агеев, Бережной и партнеры": Повідомлення пресс-служби ДПАУ з нашими коментарями.

додано: 01-03-2002 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014971282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

www.ageyev.org // 28 лютого 2002

Оригінал повідомлення ДПАУ див. на http://www.sta.gov.ua/news.php3?1379

Державна податкова адміністрація України

Повідомлення прес-служби 19 лютого 2002 року працівниками управління податкової міліції в м. Києві з метою припинення незаконної діяльності, яка має ознаки відмивання грошей, було реалізовано постанови про накладення арешту на грошові кошти, які зберігалися на рахунках 31 підприємства та 3 фізичних осіб у 14 банківських установах.Зокрема, в межах цих заходів був проведений санкціонований прокурором обшук у приміщеннях АКБ “Корал-банк”.

Наш коментар: В дійсності, відповідно до ст. 30 Конституції України: "Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. " Ця стаття набула чинності з 28 червня 2001 р., хоч до цього часу не всі співробітники податкової служби та прокуратури це зрозуміло. Норми Конституції є нормами прямої дії і вищої юридичної сили. Всі інші ніж Конституція, нормативні акти, в тому числі й кримінально-процесуальний кодекс застосовуються лише в частині, що не суперечіть Конституції. Отже, проведення обшуку, і приміщенні ТОВ "Обком", і в приміщенні банку "Корал" без наявності вмотивованого рішення суду було незаконним.

Загалом накладено арешт на кошти в сумі понад 1 мільйон гривень.

Наш коментар: Насправді в банку "Корал" накладено арешт на кошти лише на суму 58 тис. гривень. За поясненнями представників банку, підприємство на рахунку якого арештована названа сума, ні в якому разі не є "фіктивним", і співробітник цього підприємства навіть була присутня при обшуку в банку.

Також встановлено, що через рахунок тільки одного фіктивного підприємства в “Корал-банку” пройшло більше 25 мільйонів гривень.За результатами проведених заходів порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, предбачених ст. 209 Кримінального Кодексу України (легалізація грошових коштів, отриманих злочинним шляхом) та ст. 205 (фіктивне підприємництво).
Наш коментар: Не зрозуміло тільки чи має відношення це порушення кримінальної справи конкретно до ТОВ "Обком" та банку "Корал".
В приміщенні, де проводився обшук і було вилучено документи та комп’ютерну техніку, яка має відношення до здійснення незаконної конвертаційної діяльності, також знаходилась редакція інтернет-видання “obkom.net”.

Наш коментар: Насправді в приміщенні редакції "Обком" знаходилась тільки редакція. Банк знаходився на першому поверху будинку і мав окремий "парадний" вхід. „Обком” розташовувався в іншій частині будинку, з окремим входом, і на четвертому поверху. Поряд з "Обкомом" були офіси ще близко 20 фірм, у жодній з них ніяких обшуків не проводилось. В приміщенні редакції "Обкому" не було ніяких документів чи копмьютерної техніки, які б мали відношення до так званої "конвентаційної діяльності"

Підприємство, яке займається виробництвом інтернет-газети – ТОВ “Обком” – безпосередньо пов’язане з “Корал-банком”: одним із засновників цього підприємства є помічник керуючого банком, який і укладав з АКБ “Корал-банк” договір оренди на приміщення для редакції.

Наш коментар: Насправді ТОВ "Обком" орендує приміщення не в банку "Корал", а в КБ "Південь", про що є відповідний договів, який був продемонстрований 19 лютого прибувшим податківцям, і копію якого вони навіть вилучили.

П’ять системних блоків, які використовувались ТОВ “Обком”, є власністю “Корал-банку”, перебувають на його балансі.

Наш коментар: Це твердження також не відповідає дійсності, ці блоки не є власністю "Корал-банку"

Ці блоки у встановленому законом порядку було вилучено для проведення перевірки.Сьогодні вивчення системних блоків у Київському науковому інституті слідчих експертиз завершено, чотири з них можуть бути у встановленому порядку повернені власнику.

Наш коментар: Якщо можуть бути повернені, чому до цього часу вони не повернені ?

У п’ятому блоці виявлено порнографічний кліп, вивчається питання про кваліфікацію і підслідність.

Наш коментар: Цікаво автори податкового пресс-релізу розуміють, які дурниці вони пишуть. Ну і чим, панове, завершиться ваше "вивчення питання про кваліфікацію і підслідність" зазначеного кліпа? Зрозуміло, що нічим. Невже нічого розумнішого не могли вигадати. Досить комічно виправдовується податкова міліція.

ТОВ “Обком” з моменту реєстрації 10 жовтня 2001 року податків не нараховувало та не сплачувало, звітів про результати фінансово-господарської діяльності до податкової інспекції не подавало.

Наш коментар: Це твердження також не відовідає дійсності. ТОВ "Обком" має договір про обслуговування з фірмою, яка надає послуги по веденню бухгалтерського та податкового обліку. Вказана фірма сумлінно виконує свої функції. Всі належні податки нараховувались і сплачувались. Цікаво, чи про це податківціям невідомо, чи вони свідомо розповсюджують наклеп на "Обком" ?

В той же час серед документів, вилучених у приміщенні, де розміщувалась редакція інтернет-видання “obkom.net”, є розписки, відомості, угоди, акти, накладні, які свідчать про здійснення фінансово-господарської діяльності, а також про виплату співробітникам винагороди поза фінансовими відомостями, у доларах США.

Наш коментар: Звертаємо увагу співробітників податкової служби, на те, що ведення фінансово-гоподарської діяльності не є злочином. Не всі це ще зрозуміли, не всі ... Невідомо, яку винагороду у доларах США мали на увазі автори прес-релізу, але за чинним законодавством України, використання валюти у якості засобу платежу, саме по собі, давно не є злочином. Ну, адміністративним правопорушенням максімум. А по адміністративних правопорушеннях ні обшуки, ні виїмки не проводяться, кримінальні справи не порушуються. Але, головним є те, що, як може кожен бажаючий переконатися (тут і тут), нічогісінько з того, що перелічено в прес-релізі (розписки, відомості тощо) не зазначено в протоколі обшуку. В протоколі зазначено "подшивка документов на 158 листах", а це все одно що нічого не вказати. Не конкретизовані в протоколі обшуку документи не вважаються знайденими і вилученими при обшуку. Тобто можно скільки завгодно фантазувати на тему: "щоб ми хотіли бачити серед тих 158 документів", але все це фантазії, не більше.

Таким чином, звинувачення на адресу податкової служби про нібито “замовний” характер дій податкової міліції, щодо обмеження свободи слова і прешкоджання професійній діяльності журналістів абсолютно безпідставні та неправдиві.

Наш коментар: Що ж саме у "звинуваченнях" на адресу податкової служби є безпідставним та неправдивим ? Чи не забато, м'яко кажучи, неточностей у прес-релізі ДПАУ ?

додано: 01-03-2002 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1014971282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua