Майдан / Статті  

додано: 18-03-2002
Сергій Грищ: Як простому українцеві збільшити свої доходи у декілька разів?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016435338.html

Викриті суми економічних зловживань олігархами України продовжують збільшуватися. У грудні 2001 року, в інтерв"ю Першому національному каналу Євген Марчук розповів про свою роботу в РНБО, описавши історію про те, як він перешкодив вимиванню шести мільйардів гривень з державного бюджету України Андрієм Деркачем, сином колишнього голови СБУ. Нагадаємо, що батько Андрія Деркача також фігурує у плівках Мельничена про змову проти Г. Гонгадзе.

П"ятнадцятого березня Українська Правда повідомила про свідчення у суді Павла Лазаренка в Америці про факти приватизації українського державного майна структурами так званого олігарха Пінчука на суму 7 мільйардів і 700 мільйонів доларів, при вкладанні всіого 68 мільйонів доларів. І це не рахуючи прибутків від поставок ним природного газу в Україну, використовуючи тіньові схеми. Чули про Лазаренка? Так він звинувачується у викраденні коло 300 мільйонів доларів, або одній двадцять п"ятій від пінчуковської суми!

З цих матеріалів випливає, що тільки сума, "освоєна" або майже освоєна двома олігархами, Андрієм Деркачем і Віктором Пінчуком, сягає 49 мільярдів 449 мільйонів і 600 тисяч гривень.

Поділивши це на 16 мільйонів працюючих українців, виходить 2903 гривні, або 242 гривні на місяць кожному середньому українцеві(!). Відсторонивши тільки двох "олігархів" від влади, виборці можуть повернути собі 46.5 мільйардів гривень на виплату зарплат, пенсій, на зниження квартплати. Ну як вам такий додаток до зарплати? "Не вистачає грошей на подарунок дружині, сину, або коханій? - Проголосуй проти олігархів!"

І Андрій Деркач, і Віктор Пінчук хочуть і надалі розвивати свій "бізнес" у владних структурах у наступні 4 роки. Так, Андрій Деркач хоче бути обраним за списком від блоку "За єдину Україну" ("За Єду"), а Віктор Пінчук шукає підтримки в окрузі №26, м. Дніпропетровськ, через все той же "пропрезидентський" блок "За єду".

Чи подасть хтось цифри щодо операцій інших олігархів, таких як Деркач старший, Медведчук, Суркіс, Пустовойтенко, Ахметов, Живаго, Кінах, Омельченко, Бродський, Янукович, Бакай, Волков, Кучеренко, Звягільський, та іншим? Хтось може захотіти порахувати, і уявити, що кожен з цих політиків були такими ж успішними, як А. Деркач і Пінчук. Виходить 372 мільярди гривень. Це 23 тисячі 225 гривень, недозаробленими кожним простим українцем! А ще є Кучма...

"Не може бути!" - хтось скаже, "От, наприклад, СДПУ(о): соціал - демократична партія, захисник бідних і обездолених!" Може у телевізорі і захисник, але за свідченнями, опублікованими позавчора у Дзеркалі Тижня, офіційні доходи "соціально-орієнтованого" Медведчука зросли з 5 міліонів 900 тисяч гривень у 1999 до 6.5 мільйона гривень у 2000 році. У порівняння, Федеральний Канцлер Німеччини заробляє разів у чотири чи п"ять менше. Не забагато платять українські виборці за сдпуошний соціальний захист?


Віктор Ющенко не раз говорив, що "зараз точиться боротьба мiж тими, хто краде, i тими, хто не краде". А Юлія Тимошенко вже давно запропонувала рецепт підвищення доходів простих українців:

"Всього до Верховної Ради обирається 450 народних депутатів. Ви будете мати два бюлетені. Один з них з переліком партій та блоків. Обираючи одну політичну силу в бюлетені, Ви приведите до Парламенту 225 народних обранців, половину від необхідної кількості. Леонід Кучма чудово знає свій реальний рейтинг довіри і тому Він не став називати політичний виборчий блок своїм ім'ям. Він створив десятки партій з гарними назвами, які мають намір привести до парламенту прокучмовські групи. Щоб не програти, Ми повинні знати всю цю вартію в обличчя. Ось їх перелік: "Соціал-демократична партія (о)", "За єдину Україну", "Жінки за майбутнє", "Нова генерація", "Партія зелених України", "Демократичний Союз" та багато багато інших. Я б хотіла запропонувати спрощенний рецепт, як фатально не помилитися, як розпізнати - не голосуйте за партії з красивими назвами, красиву та нав'язливу телерекламу та красиві, але ж пусті назви. Це партії - сто відсотково партії влади. І взагалі, голосуйте не за партії, а за лідерів, яких Ви знаєте і яким Ви довіряєте. Друге - головна можновладна армія буде рватися до Верховної Ради, по так званним, можаритарним округам. Це другий бюлетень з вказаними прізвищами кандидатів і це ще 225 депутатів - друга половина. Цих кандидатів в депутати від влади Ви дуже легко впізнаєте - за них Вас будуть заохочувати та примушувати голосувати Ваші керівники. Ці кандидати будуть організовувати яскраві концерти, засипати округи коштами, дармовими ліками, їжею, речами, комп'ютерами, будувати потужні водопроводи. Рецепт, як з цим боротись дуже простий - беріть все, що вони дають, бо це робиться за рахунок бюджетних або тіньових коштів, воно і так вам належить. Але ж ніколи не голосуйте за цих кандидатів і за ці нікчемні подачки вони купують право грабувати вас і надалі, без перешкод руйнувати нашу країну, нівечити нашу долю. Тепер, коли Ви знаєте їх команду в повному складі, не дайте себе обдурити, не продавайте свій голос. Проголосуйте за кандидата, що іде на вибори від тієї партії, у яку Ви вірите, проголосуйте саме за нього. Навіть якщо він виглядає скромно, не розкидається коштами і не проголошує гарних слів з трибуни. Він у Верховній раді посилить ту політичну команду, яку Ви обрали."

І далі:

"Сьогодні в Україні є тільки три політичні сили, які можуть стати реальною альтернативою кланово-кримінальному конгломерату. Перша сила лівого спрямування - це блок Олександра Мороза. Якшо Ви симпатизуєте лівим, то замість комуністів або Вітренко підтримайте краще блок Мороза. Друга сила правоцентристська, створена на базі Руховських партій - це Блок Віктора Ющенка, який поки що тримається від повного поглинання Кучмою. Третя політична сила - це блок, який очолюю я. Ці три політичні сили безумовно будуть в парламенті, але чим ширше вони будуть там представлені, тим швидше наступить перемога здорового глузду та справедливості."

Чи захотять виборці драматично покращити своє матеріальне становище вже через два тижні, відкинувши олігархів на звалище історії (або на суд) і проголосувавши за чесні політичні блоки, якими є Блок Юлії Тимошенко і "Наша Україна", а також СПУ, чи вони і надалі будуть бідкатися і занепадати? Побачимо 31 березня.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016435338.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua