Майдан / Статті  

додано: 22-03-2002
Уколов: Запрограмовані зловживання - "вісті з полів"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016810617.html

Якщо ви думаєте, що суперництвом партій виборча кампанія вичерпується, то я вам заздрю. Кожного дня ми, всі хто працює в штабі Сергія Терьохіна, зустрічаємося з таким, у що в 1998 році ніхто б не повірив. Причому більшість із нас, як і я сам, вже вдруге працює в Голосіївському районі на виборах Сергія Терьохіна.
Попереджаю, це не зумисний викид інформації - я добрався до комп"ютера і знищую крихти власного вільного часу, бо думаю, нашим закордонним колегам цікаво буде почути так би мовити "вісті з полів виборчих перегонів". Так, що у статтях, прошу не посилатись.

"Єдність чиновників".
Ці хлопці ведуть себе нахабно і необережно як ведмеді. Директорів заводів і шкіл просто попереджають - сьогодні до такої і такої години ви маєте виготовити власноруч і повісити плакат "Ми за Єдність" абощо. Дійшло до того, що навіть директора цукеркової фабрики, яка належить Петру Порошенку, категорично попередили, що він має вивісити плакат за Омельченка і Строкань (місцевий кандидат від "Єдності" до ВРУ, глава райадміністрації). Звісно ж він не погодився.
Спрацьовує такий тиск по-різному. Здебільшого люди матюкаються і роблять плакати, твердо про себе вирішивши у жодному разі не голосувати за цих... . В деяких випадків чиновників шлють не про себе, а прямим текстом. Цікаво, що муніципальна міліція, яка на початку виборів неодноразово намагалася затримати хлопців, що клеїли листівки конкурентів "Єдності", тепер замало не охороняє щити на підтримку "Єдності". Навіть я, місцевий житель, який вже давно вирішив голосувати за Омельченка, тепер думаю, що на виборах мера проголосую проти всіх.
Останній випадок - сьогодні уночі хтось невідомий на сріблястому джипі, представившись нашим хлопцям полковником міліції, пообіцяв їх затримати, бо, мовляв, мер Омельченко не дозволяють розклеювати агітацію після 24:00.

"Грачі прилетіли"
В Голосієві досить багато відомчих гуртожитків. Сьогодні почалися дзвінки від виборців. Нас інформують, що коменданти багатьох з них, активно заповнюють до того напівпорожні кімнати людьми і комусь звітують скільки виборців вже приїхало голосувати до округу.
Ще тиждень тому Київський міський штаб блоку Ющенка, звернувся до ЦВК з пропозицією роз"яснити, що дільничі комісії не мають права видавати відкріпні талони киянам, якщо ті хочуть голосувати в іншому районі міста. Мабуть доведеться подавати на ЦВК в суд за бездіяльність, адже у відповідь - ні чичирк. Тим часом можете собі уявити скільки виборців зможе "мобілізувати" така компанія як Київмісьбуд, де працює щось біля 500 000 осіб.

"Дільничі пристрасті"
Комплектування дільничих комісій - це просто абзац. Здавалося б що там їм треба. Але ОК передала ДК замаленькі сейфи і тепер до них запхати всі виборчі бюлетні часто-густо просто не можливо. Очевидний розрахунок - бюлетні, що стоять в неопечатаному сейфі легко вкрасти. А там, якщо не вдасться підкинути, їх витягнуть у випадку несприятливого для влади результату - щоб оскаржити голосування. Я думаю, це зазделегідь прорахована пастка.
Інша справа - ОК не передала ДК кабінки для голосування. Мовляв, пошукайте мо" й з минулих виборів залишилися. Ясно ж, що не залишилися. Але якщо ДК "організаують" кабінки, які будуть проглядатися, - виборці будуть боятися голосувати так, як їм велить совість і будуть робити все так, як вимагає влада.

"Естериторіальна нейтральність" Університету Шевченка.
Думаю, Микола Томенко, який свого часу добився саморозпуску комсомольської організації Університету Шевченка, має сміятися до сліз - ректор Віктор Скопенко (той самий, що балотується за списком ЗаЄдУ) тепер нарешті визнав, що Університет політично нейтральний. Посилається на Статут. Однак нейтральність якась вибіркова - адміністрація дозволяє агітацію ЗаЄдУ та Єдності і забороняє проводити концерт Гаріка Крічевського та Руслани Лижичко Сергію Терьохіну. Сумно, що теперішні студенти колишнього п"ємонту студентської демократії дозволяють ректорату залізти собі у мізки. Де ви, сьогоднішні чемериси і донії, піховшеки і кириленки, корчинські і свистовичі? (прошу не злословити щодо теперішнього образу цих конкретних людей):-).

"Чорний PR"
Як це не дивно, досьогодні Бог милував. Якщо звичайно не рахувати дрібних випадів з боку вітренківців на зустрічах з виборцями. Найголовніше ж, що виборці стали розумнішими і значно краще розбираються у політиці, аніж у 98 році. Навіть атака на Ющенка щодо кредитів на навчання доньки практично нічого не дала. Ті, хто приходить на зустрічі, цьому просто не вірять. Може тому чорного Піару й нема.

"Радники"
Напевне американці дали забагато грантів. Дня не проходить, щоби не подзвонив якийсь "технолог", що начитався перекладів з англомовних книжок. Останнього разу нам запропонували тренінг для спостерігачів. З етичних міркувань не хочу називати, що це за організація. Однак, спеціаліст, який мав проводити тренінг, "забув" перед тим розказати про свій досвід. Доречі навіть ті ж американці цього не забувають, але цей видно хоч і стояв поруч з ними, проте він все ж таки з України.
По телефону той чоловік обурено заявив, що брав участь у 20 кампаніях, починаючи з 1994 року. Не маючи такого багатого досвіду я був просто вражений, адже я всього-навсього працював на виборах в 1990 - довіреною особою кандидата у депутати Верховної Ради, у 1994 - спостерігачем, у 1998 - керівником штабу кандидата у депутати Верховної Ради, у 1999- радником кандидата у президенти і от тепер знову керівником штабу. Порахував - вийшло менше:-)

"Спостерігачі, мертві душі і Гоголь."

Гоголь би здригнувся - у 21 сторіччі повторюється його знаменитий сюжет. Незважаючи на все, що списків виборців не внесені зміни і там повно прізвищ померлих у проміжку між виборами людей. Зараз члени дільничих комісій стукають у двері і перевіряють - ви покійник чи ще живий. Однак не всі це роблять і, додам, не всі це хочуть робити. Далі технологія влади проста - переносні скринньки для голосування заносять... Ні не кладовище, а просто в темне місце, де замість покійника хтось голосує за потрібного кандидата. Список виборців, згідно закону, формує райдаміністрація і затверджує іі глава. Водночас глава райдаміністрації балотується у депутати...
Боремося як можемо. Дасть Бог будемо мати по 2 спостерігачі на кожній дільниці. Але влада вже пропонує на одній дільниці мати до 3 переносних скриньок.

Але все-одно я знаю, що наша Україна переможе єдність чиновників, де б ті не ховались і Єдності чи ЗаЄдУ.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016810617.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua