Майдан / Статті  

додано: 24-03-2002
Станіслав ГОЛУБЕНКО: Чи може в Україні студент не проголосувати за ректора?
www.unian.net

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016928224.html


Чи може в Україні студент на виборах не проголосувати за свого ректора і після цього залишитися студентом?
[23.03.2002 17:08]З наближенням виборів тиск на мізки і душу виборця зростають мало не щомиті. Здебільшого виборець зазвичай стежить за битвою гігантів у вигляді партій і блоків. Але паралельно бій не на життя, а на смерть відбувається в кожному округу. Округ №95 - яскравий тому приклад. Входять до нього пристоличный місто обласного підпорядкування Ірпінь і Києво-Святошинський район. У лідери вирвалися "ющенківець" Євген ЖОВТЯК і "заєдист" Петро МЕЛЬНИК. Здогадатися, на чиєму боці виявився горезвісний адмінресурс нескладно. А ось винахідливості і цинізму цього ресурсу можна подивуватися...

95-й округ уже двічі встиг засвітитися в скандальних передвиборчих хроніках. Спочатку доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне СЕВЕРІНСЕН під час свого відвідування Ірпеня була вражена, особисто пересвідчившись у тому безладді (зокрема, при формуванні дільничих комісій), який панує в місцевій окружній виборчій комісії. Пані СЕВЕРІНСЕН резюмувала на прес-конференції: «Якщо це відбувається поруч з Києвом, то що ж можна говорити про віддалену провінцію?».

А ось і останнє за часом повідомлення з «ірпінської» лінії фронту, запротокольоване у звіті Комітету виборців України про моніторинг виборчої кампанії в період з 23 лютого по 10 березня: «Ректор податкової академії Петро МЕЛЬНИК (кандидат по в.о. №95) регулярно проводить збори викладачів і студентів, де особисто зобов'язує агітувати за нього "від дверей до дверей". Всім викладачам і студентам, які не проживають на території округу, наказано приїхати самим і привезти своїх родичів з відкріплювальними талонами для голосування за нього». Академія розташована в Ірпіні, але, природно, студенти вступали з усієї України, тому команда стосується майже всіх, хто навчається в академії. Нехитрі підрахунки свідчать, що таким чином місцевий адмінресурс у потрібний йому день 31 березня одномоментно «розтовстіє» щонайменше мінімум на 15 тисяч голосів ззовні, які покірно ляжуть до скарбнички кандидата від «харчоблоку» Петра МЕЛЬНИКА.

Застосування таких, з дозволу сказати, технологій переконливо свідчить, до якого маразму можна довести недосконалість закону – адже останній справді обумовлює можливість голосування за відкріплювальним талоном. Довівши цю норму до абсурду, влада самовдоволено вказує ірпінцям і жителям Києво-Святошинського району на їхнє місце – ми і без Ваших голосів виберемо собі депутата, за рахунок заїзжджих варягів.

Приклад виборчої кампанії в Приірпінні і Києво-Святошинському районі розбиває ще один стереотип, що склався –влада в жодному разі не настільки безглузда, як інколи їй хочеться, аби про неї думали. Засвоївши урок виборів 98-го року, коли декілька сильних і лояльних до режиму кандидатів розпорошили між собою голоси і запалили зелене світло перед опозиційним кандидатом Євгеном Жовтяком, нині штабісти-заєдисти «очистили» округ від інших сильних персоналій і протипоставити Євгену Жовтяку одного-єдиного кандидата від влади – Петра Мельника, який привселюдно вважає Ірпінь своєю вотчиною. Як стверджує Е.Жовтяк, під нього «скликаються» батьківські збори у школах, його незареєстровані в окружкомі постери прикрашають пошта та ЖЕКи. Теоретично, каже Є.ЖОВТЯК, звісно, можна боротися з кожним порушенням. Але доки суперники оскаржитимуть ці порушення, вибори наближаються невблаганно.

Останні новини з округу. Як кандидат у депутати, що підтримується блоком Віктора Ющенка "Наша Україна" і керівник обласного штабу блоку, Євген Жовтяк звернувся до ректора академії за дозволом на проведення на стадіоні академії зустрічі з Ющенком. Після годинного вагання керівництво академії повідомило, що "стадіон закривається на капітальний ремонт". Тим часом на стадіоні повним ходом відбуваються зустрічі з тим самим Петром МЕЛЬНИКОМ, і ніякий ремонт, що нібито проводитиметься, їм не заважає. А впродовж останнього тижня в штабі Жовтяка було відключено телефон, попри те, що всі рахунки сплачуються регулярно.
На війні як на війні. Влада ніколи не здавалася без бою. Одне зворушує - цинізм тих, хто сьогодні підтримується владою. Ведучи боротьбу проти опонентів за гранню будь-якої моралі, вони ведуть розмови про "чесні та прозорі вибори". І читають лекції студентам.


Станіслав ГОЛУБЕНКО

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1016928224.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua