Майдан / Статті  

додано: 04-04-2002
Доктор Про: Як ми допомогли Путіну вигнати комуністів з Росії

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1017925536.html

Те, що зараз відбувається в Думі Росії, та, власне, і у всьому політичному житті цієї країни, схоже на своєрідну "оксамитову рвелюцію" - комуністів викидають як непотрібний мотлох на "смітник історії".

Ще вчора "страшниє і ужасниє", власники "контрольного пакету" в Держдумі - сьогодні позбавлені всіх думських комітетів, в них забрано пост керівника думської адміністрації(а це думські фінанси), доля Сєлєзньова як керівника Думи висить на волоску - він явно розгубений і не знає, "куда бєдному крєст'яніну податься".

Депутат Фєдулов підняв питання про притягнення Зюганова до кримінальної відповідальності, в повістку денну засіданнь Думи внесено питання про заборону КПРФ(!). Ви думаєте отой Фєдулов просто, як кажуть в Одесі, "чудак", така собі "Моська", яка лає на "слона", бо як можна заборонити партію, яку підтримує(вірніше підтримувало) третина населення? - Не скажіть, не скажіть. В нинішній російській політиці саме так все і відбувається - спочатку здається. шутка, фарс, а потім всі "гарячьо паддєрживают ".

За ціми всіми діями явно видно "рука Крємля", і позаяк все це відбувається на здавалось би "рівному місці", коли немає видимих причин для такого "ізбієнія" комуністів, оскільки вони "нікаках повода нє давалі", то здивування від всього цього може конкурувати хіба що з повідомленням про відкриття штучного небесного об'єкта діаметром 50 метрів на геостаціонарній орбіті, про що повідомили японські астрономи ( якщо це не антена, тоді, блін, я не знаю. Об'єкт такої маси на цю орбіту не могли вивести не совіти, не американці. Та й з іншого боку, якщо вибухають хмарочоси, клонуються живі організми, Україна стає нормальною державою, то чому б уже і не прилетіти інопланетянам? ХХІ сторіччя , мля! ;-)

Але вернімося до наших баранів, тобто до комуністів, і задамося питанням : чому? Чому їх так брутально викидають?

Щоб зрозуміти це, перенесімося на два роки назад.

Здається, одразу після приходу Путіна до влади малося на увазі сконструювати(може дещо штучно, в той час як в Україні це відбувається природнім шляхом - "Наша Україна" - "республіканці", СПУ - "демократи") двопартійну "ліво-праву" цивілізовану систему, як одну з найефективніших в сучасному світі (США, Велика Британі, Японія...). На правому фланзі мали врешті бути СПС+"Єдінство"+.... Згадаймо, як тоді "прасували" "Яблуко"(Явлінського, а не Бродського! - це дуже різні речі;-), аби вони влились в СПС! В руслі цієї тези стає зрозумілим також недавнє об'єднання "Єдінства" і "Отєчєства".

Комуністам же віддавася лівий фланг, з ними загравали і танцювали вальс, саме за підтримки пропутінського "Єдінства" вони обійняли пост спікера, віддали більшість важливих комітетів.. малося на увазі, що вони в результаті "цивілізуються" і стануть нормальною лівою партію на зразок європейських соціалістичних партій.
Треба сказати, що Путін свого часу "по харошему" попереджав Зюганова : в Росії є соціальна база для масової нормальної лівої партії... Далі він не продовжував, але було ясно, що мається на увазі "але не для фундаменталістського рудимента, яким є КПРФ". Якщо добре подумати, то це був просто "царський подарунок" Зюганову - йому дали "удєл" - ліве електоральне поле - і час - можливість його освоїти. Зюганов же вирішив "нє поступаться прінципами", не змінюватися і не совоювати, тіпа :"прогаладаются - самі всє прібєжат".

І ось так комуністи дочекалися, що в Молдові, і в Україні було поставлено натурний експеримент. І виявилось, що "скріпач нє нужен" - комуністи не потрібні. Вони вже не тільки не здатні бути основною стержневою силою (що видно по Молдові), вони навіть не здатні ефективно заповнювати "електоральні пустоти" (Україна - з гріхом пополам їм нашкрябали 20% на виборах).

Так що те, що тепер відбуваєть - це згін комуністів з лівого електорального поля. Тепер це місце займуть інші, дуже моживо, що "Єдінство".

Що це означає для політичного життя України?

Означає, що в Україні комуністи як політична сила остаточно почили в бозі. Вони і так існували у великій мірі завдяки підтримці (в широкому сенсі) Москви. Тепер - всьо...

І означає, що політична картина в Україні спрощується. Комуністичний електорат, ймовірно, буде перетікати на лівий фланг, де конденсатором політичних сил виступатиме СПУ Мороза.

P.S. Сьогодні 4 квітня після програми "Вим'я", ой вибачте - "Врем'я" - десь приблизно в 20.30 по Київу буде показана передача про зустріч Путіна в Байкальску з ученими, де обговорюватиметься стратегія Росії на найближче майбутнє. Судячи з рекламних уривків, там мають бути певні концептуальні речі. Хто має можливість і час - раджу поглянути.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1017925536.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua