Майдан / Статті  

додано: 10-04-2002
Юхим ГУСАР: Наступ адміністративного клану, або - "політичне шоу" "єдунів"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1018468164.html

Спроба узурпації влади

НАСТУП АДМІНІСТРАТИВНОГО КЛАНУ,
або - "політичне шоу" "єдунів"

Станом на 9 квітня вибори на Буковині не завершилися і народ прагне їх визнати недійсними, люди готові пікетувати владні структури, вимагати негайної відставки Президента. Це не просто слова, а - крик сердець і душ обманутого народу.

Суди, прокуратури, виборчі комісії, виборчі штаби партій та блоків засипані скаргами про фальсифікацію виборів. У Сокирянському районі мужня, чесна і високопорядна жінка - Ніна Олексіївна Бурденюк, яка очолювала районну виборчу комісію, з сердечними болями подала заяву про відставку, бо більше трьох днів не змогла витримати страшенні тортури з боку високих посадовців районної та обласної держадміністрацій, які нагло змушували її разом з комісією зфальсифікувати результати голосування на користь кандидатів від владних структур.

Коли рівно через тиждень після виборів на вимогу обманутих людей з села Михалкове цього ж Сокирянського району приїхали члени виборчої комісії перерахувати результати таємного голосування, їх навіть не допустили у приміщення райдержадміністрації, де зберігалися бюлетені михалківських виборців. Як під час Великої Вітчизняної війни мужній боєць Олександр Мотросов закрив своїм тілом фашистську амбразуру, так членам виборчої комісії перекрив дорогу у приміщення заступник голови Сокирянської районної державної адміністрації В. П. Фокша. Вже пізніше вдалося встановити, що мішок з бюлетнями був опечатаний не печаткою виборчої комісії, а печаткою архіву райдержадміністрації.

Василь Козак з Сокирянщини повідомив, що на одній з дільниць було приписано 444 голоси начальнику управління промисловості, енергетики, транспорту та зв'язку В. В. Максим'юку і 340 голосів для повного "утвердження" на посаді голови Сокирянської райдержадміністрації М. В. Олексюку. Як все стало відомо - минуло 5 днів, але районна прокуратура так і не зреагувала на факт фальсифікації. Хоча й отримала відповідне звернення.

Ці та інші факти наводилися під час майже тригодинної прес-конференції для журналістів та представників політичних партій, громадських організацій у приміщенні під охороною двох кам'яних левів, тобто там, де газдує президентська облдержадміністрація, очолювана Теофілом Бауером, яка здійснює шаленний тиск, щоб зфальсифікувати вибори. Владні мужі з цієї хатки, які мають у Чернівцях квартири, віли та авто не типу "Запорожця", побоялися виставити себе кандидатами у депутати обласної ради за місцем проживання своїх дружин та паркування власних "мерседесів", а подалися кандидатами-самовисуванцями у гірські хутори, віддалені села, де за десять років так званої демократії позакривалися медпункти, аптеки, будинки побуту, лазні, перестали курсувати автобуси.

На Буковині давно відоме протистояння між головою облдержадміністрації Теофілом Бауером та знаним і шанованим головою обласної ради Іваном Шилепницьким. А тому на нинішніх виборних перегонах майже всі працівники облдержадміністрації "засвітилися" кандидатами не у сільські, районні, а в основному тільки в обласну раду, щоб облдержадміністрація там мала свою вагому фракцію. Напевне, не без погодження з головою облдержадміністрації Теофілом Бауером, хотів її зміцнити своєю вагомістю у найвіддаленіших путильських хуторах Плай, Рижа, Бісків, Ями та інших, де мешкають мудрі гуцули, прес-секретар ОДА Дмитро Миронюк, у паспорті якого з чернівецькою пропискою значиться, що він народився не у гуцульському місті Сторожинець.

У деяких виборчих округах люди це зрозуміли і майже одноголосно проголосували проти зайд з облдержадміністрації. Так, наприклад, у Герцаївському румуномовному районі не виявили довір'я заступнику голови облдержадміністрації з чернівецькою пропискою К. Ф. Нікітовичу.

Зневірившись у чесності виборів, 17 тисяч 505 виборців нашого краю не підтримали жодного кандидата у депутати. А зневіритись їм було від чого. Буковинців так жорстоко не обманювали ні за часів австрійського та румунського панування.

Голова обласної виборчої комісії по виборах депутаів до обласної ради Микола Подільчук на вимогу журналістів був змушений чесно назвати деякі факти явної фальсифікації. Так, наприклад, у селі Недобоївці Хотинського району райдержадміністрація не давала дозволу чотири дні, щоб на вимогу виборців заново перерахувати голоси виборців. А боятися вони мали дійсно чого, бо тут сильно спрацювала обласна корупція. Так, наприклад, у протоколі по підсумках голосування у начальника управління облдержадміністрації з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, який також здійснює координацію роботи правоохоронних і контролюючих органів, а за штатним розписом ще має займатися оборонною та мобілізаційною роботою О. М. Семенка значилося, що за нього проголосувало 1025 чесних жителів цього населеного пункту. Та при перевірці виявилося, що йому приписали 890 голосів.

Однак О. М. Семенко "рекордсменом" тут не став. У кагорту "переможців" увійшли інші високі посадовці ОДА. Начальник головного фінансового управління С. В. Вишняков кілька дні порадів, що у нього у Недобоївцях було 1403 протокольних голоси, а при перерахунку їх виявилося лише 267. Недовго довелося порадіти своєю "перемогою" у цьому ж селі і начальнику головного управління праці та соціального захисту населення Б. К. Синьківу. Серед його 1444 "прокольних голосів" знайшли тільки 295 чесних. "Не повезло" і начальнику головного управління сільського господарства і продовольства В. С. Усику, бо після повторного перерахування виборча комісія залишила йому тільки 235 голосів з 1415 записаних рукою, непевне, ворога демократії та українського народу, який зараз споживає не своє сало, а завезене з Польщі.

Резонансним було повідомлення голови Новоселицької районної ради, першого секретаря Чернівецького обкому Соцпартії України М. В. Мельничука, який офіційно звинуватив обласну виборчу комісію у порушенні чинного законодавства у зв'язку з тим, що вона прийняла протокол Новоселицької територіальної комісії з великою кількістю порушень виборчого законодавства. За словами Михайла Васильовича, у людей викликає великий сумнів той факт, що у селі, де є 140 соціалістів, жоден не проголосував за кандидата від СПУ - другого секретаря обкому Соцпартії України А. Є. Мойсея, якого вони особисто знають і торік одноголосно обрали на цю високу посаду.

Завдяки вояжним візитам чиновників облдержадміністрації на службових іномарках фальсифікація стала ненормальним, антизаконним явищем від Дністра до Карпат. Приміром, на Сокирянщині найактивнішими "єдунами" виявилися… не сільські хлібороби, а… засуджені, які відбувають термін судового покарання у Сокирянській тюремній установі. Із 1184 порушників законодавства України та людської моралі за блок "єдунів" свої голоси віддали (!?) 910 невільників - 76,9 відсотка, тоді як у середньому по району кучмівське "семимісячне єдунівське дитя" ледве набрало 7,7 процента голосів справжніх виборців.

Буковинські аналітики назвали нинішні вибори депутатів Чернівецької обласної ради спрогнозованим сценарієм узурпації влади глибоцько-бауерівським кланом. Але сценарій - недолугий.

Демократією тут навіть не пахло. Донькою сьогоднішнього часу мусить стати Істина. А тому буде правильно, якщо ці вибори до облради будуть визнані недійсними, грубо зфальсифікованими. Якщо це зробить обласна територіальна виборча комісія, очолювана мудрим чоловіком М. К. Подільчуком, на якого, чомусь думається, здійснюється шаленний адміністративний тиск, то всі її члени увійдуть в історію краю, як справжні демократи, чесні люди. І ще що цікавить буковинців - хто автор сценарію такого "політичного шоу" над яким сміятиметься не тільки цивілізована Європа, але й навіть наші кури?

Юхим ГУСАР.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1018468164.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua