Майдан / Статті  

додано: 18-04-2002
Юрко СИРОТЮК: "Ми покажем тобі Україну, скотина ти християнська!"
Українське Слово

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019153971.html

Антиукраїнський погром

З неділі 14 квітня по вівторок 16 квітня Україною прокотилася хви-ля погромів. Подібно до 9 березня 2001 року, у ці дні на вулицях Києва, на вокзалах міліція затримувала усіх «підозрілих» осіб.
Першою ознакою «підозрілості» вважалося володіння українською мо-вою, носіння національного одягу чи ко-зацької зачіски-оселедця. Особливо «підозрілими» місцями стали офіси патріотичних організацій. Загалом за ці дні через «каземати» (без перебільшен-ня) Печерського райвідділу пройшло декілька сотень патріотично налаштова-них киян, в основному членів Пласту, Молодого Руху, Спілки української рес-публіканської молоді «СУРМа», УНСО, «Патріота України», «Тризуба».
Прикладом процедури затримання й допиту може стати розповідь члена Моло-дого Руху 16-літнього Тараса Швиденка. «У понеділок о 22.15 мене з друзями зупинили в підземному переході на Майдані Неза-лежності та доставили до Печерського райвідділу міліції м. Києва. Там мене запитували, де я перебував у суботу 13 квітня (як відомо, саме цього дня було вчинено хуліганський напад на синагогу Бродського). На що я повідомив, що їздив на екскурсію до Холодного Яру та маю відповідні залізничні квитки. Слідчого дуже зацікавив значок «Тризуба», який я ношу. Я відповів, що я українець. У відповідь слідчий заявив, що таких, як я, «бандерів» потрібно вішати. Пізніше мене привели в кімнату, де перебувало четверо осіб у цивільному. Вони сказали, що навчать мене говорити російською. Мене знову запита-ли, хто я такий, на що я відповів — націоналіст. Тоді мене почали бити в поти-лицю, ногами. При цьому працівники міліції кричали: «Ми покажем тобі Україну, скотина ти християнська» та «Убий українця!». Зби-ли з ніг і довго били ногами, доки в одного слідчого не розірвався черевик. Коли знепритомнів — відлили водою, підвісили за руки й продовжували бити, обіцяли повісити. Коли до кімнати зайшов началь-ник, який бачив, як мене б'ють, з посмішкою запитав, що зі мною сталося.
Пізніше один із присутніх хотів уда-рити мене пляшкою, однак не вцілив і розбив вікно. Близько третьої ночі мене випустили».
Ще один із затриманих, п'ятнадця-тилітній хлопчина, розповів при виході з райвідділу, як його били об стіну го-ловою.
При виході з райвідділу вже близь-ко двадцятої я зустрів члена СУМу Едуарда Юрченка, який розповів, що був затриманий у неділю на матчі «Обо-лонь» — «Чорноморець» разом з інши-ми хлопцями. Усіх привезли до Печерського райвідділу та піддали кату-ванням, не пояснюючи причини. Цілу ніч із другого поверху Печерського райвідділу лунали крики та зойки. У вівторок без пояснення було за-тримано члена Молодого Руху Жито-мирщини, пластуна Вадима Левківського, що приїхав до Києва, члена Спілки української рес-публіканської молоді «СУРМа» Артема Троскота. Усі розповіли, що їх затри-мували за підозрою у вчиненні злочи-ну. Їх не били, однак глумилися з національної свідомості, насміхалися над патріотичними почуттями молодих українців.
Сподіваємось, що винних у цих зло-чинах буде покарано. Редакція чекає на всі свідчення про факти міліцейських злочинів протягом цих днів. Українці не мають права дозволяти у своїй державі чинити наругу над своїми національни-ми та релігійними почуттями.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019153971.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua