Майдан / Статті  

додано: 24-04-2002
Олександр ГОРОБЕЦЬ: Розправа над приватною газетою "РЕЗЮМЕ"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019679042.html

Сьогодні, 24 квітня, суддя Солом'янського районного суду м.Киіва В.Хіміч виголосив рішення в справі захисту честі та гідності, з якою звернувся народний депутат Украіни Віктор Разводовський з приводу опублікованоі в приватній газеті "РЕЗЮМЕ" статті "Еполети в спирту". Засновником, видавцем і головним редактором даного видання і колишній головний редактор свого часу опозиційноі газети "Правда Украіни" Олександр Горобець.

На початку лютого цього року газета опублікувала статтю "Еполети в спирту". Рубрикою до матеріалу стояли слова: "За що купляють виборців". Суть матеріалу в основному зводилася до того, що в Чуднівському виборчому окрузі Житомирськоі області, де вирішив балотуватися кандидатом у народні депутати діючий в цьому окрузі народний депутат Віктор Разводовський роздаються подарунки від його імені. іх носять від хати до хати, пропонуючи виборцям округу віддати на майбутніх виборах голоси саме за цю людину.

У ході судового розгляду шість свідків відповідача розповідали, що ім особисто в будинки, квартири заносили пакунки, вимагаючи одного - віддати голоси на виборах 31 березня за В.Разводовського. Як засвідчили суду громадяни з виборчого округу н.69, відбувалося це нинішнього року, зокрема, 4,5,7 січня. Тобто, в період, коли в державі уже почався виборчий процес, який, відомо, стартував, 31 грудня 2001 року. Свідки привезли і показали в суді целофанові пакети в яких роздавалися презенти. На них був зображений Віктор Разводовський. На пакетах було написано: "З Новим роком і Різдвом Хрестовим".

Позивач В.Разводовський у суді заявив, що справді такі пакунки були роздані всім виборцям виборчого округу н69. Тобто, це справді відповідаі дійсності. Але, мовляв, подарунки роздавалися до свята Святого Миколая. Тобто 19 грудня 2001 року, коли передвиборний процес іще не стартував. Як аргумент Віктор Йосипович попросив суд допитати по справі свого помічника М.Безручкіна. Той заявив, що він особисто контролював, і всі подарунки роздані виборцям до нового року. "Ну, можливо, десть хтось там не встиг із цим:"- заявив М.Безручкін.

У рішенні суду так і записано: "як заявив помічник народного депутата, він особисто контролював роздачу:" і це, виходить, треба розуміти, як об'іктивну реальність. А ось чому на пакетах було написано вітання не з днем Святого Миколая, а з Новим роком і Різдвом Хрестовим, цього пояснити суду не міг ні позивач, ні його представник, ні той же помічник. Як бути із свідченнями людей, яким вручалися подарунки у ході передвиборного процесу суд теж не відповів.

Як можна зрозуміти із рішення суду, суддя В.Хіміч вважаі, що як такого підкупу виборців у виборчому окрузі і69 не було, оскільки, мовляв, судового рішення про це немаі. А факти наведені свідками відповідача не і фактами підкупу.

Виходячи із цього В.Хіміч у рішенні записав: стягнути з відповідача на користь ображеного В.Разводовського 50 000 тисяч гривень. Правда, це дещо менше, ніж просив позивач. Він вимагав двісті тисяч.

Важлива деталь. У матеріалах суду і фінансовий документ. Він свідчить, що номер газети "РЕЗЮМЕ", в якому було опубліковано дану статтю вийшов тиражем лише шість тисяч примірників. У 69 виборчому крузі, де перемогу святкував В.Разводовський, за позивача проголосувало понад 118 тисяч виборців, більше 80 відсотків від тих, хто прийшов на виборчі дільниці. Це, до речі, найвищий показник в Украіні. Такоі підтримки в мажоритарному окрузі не одержав ні один народний депутат! Запитуіться, чи могла зашкодити публікація в газеті "РЕЗЮМЕ" волевиявленню громадяні

Відповідь, здаіться, зрозуміла.

В опублікованій статті і слова про те, що перебуваючи у виборчому окрузі, В.Разводовський "П'є лимонад, пісні співає". А ось два рядки з позовноі заяви щодо цього епізоду: "Читач знає, що на Украіні так здавна повелося, що тільки після доброго застілля і вислів "п'є лимонад". Застосований літературний прийом (дорослі чоловіки не п'ють таких напоів) ще більше підкреслюі гулящий спосіб життя, який веде народний депутат, тобто позивач, у своіму виборчому окрузі". Коментарі, здаіться, зайві. Позивач все читає між рядками.

У суді В.Разводовський заявив, що ці слова ображають його честь та гідність. Оскільки він лимонаду не п'є. На підтвердження своіх слів Віктор Йосипович приніс у суд довідку про те, що він хворий цукровим діабетом. Суд вважаі, що газета принизила честь та гідність народного депутата, заявивши, що він п'є лимонад. За це й треба заплатити пану Разводовському п'ятдесят тисяч гривень моральноі шкоди.

Висновок один - влада в черговий раз, з допомогою судовоі, розправляіться з незалежною пресою. Кому не зрозуміло, що така сума моральноі компенсаціі спрямована лише на одне - задушити опозиційну газету "РЕЗЮМЕ". До кінця розправитися з журналістом О.Горобцем, який насмілився не сидіти тихо після того, що з ним сталося, а випускати свою газету.


З приводу деталей телефонувати Олександру Олександровичу Горобцю. Телефон у Киіві - 277-51-60. E-mail - SanSanich_S@mail.ru

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019679042.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua