Майдан / Статті  

додано: 26-04-2002
УП: Кинжали для Кучми
www.pravda.com.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019815086.html

Ну все, догралися! Ось він, фашизм по-українськи.
Навіть не фашизм, а нацизм. Ні, український неонацизм-ультрафашизм! Поки Ле Пен тільки збирається захоплювати владу, в Україні вже зійшлися праві з лівими. Ховайся, хто може. Час писати нову "заяву трьох", реанімувати "7 днів", ставити на Майдані наметове містечко зі спецслужбистами всередині та запускати фільм "Мужик-2". Одним словом, все нормально.

25 день після парламентських виборів приніс першу оформлену на папері домовленість. І, всупереч прогнозам, це стала не угода про "підтримку реформаторського курсу президента Кучми". Нова політична історія відкривається декларацією про підсумки виборчої кампанії. Автори – учасники парламенту наступного скликання, які при самоідентифікації вживають слова "опозиція" та "альтернатива": "Наша Україна", Блок Тимошенко, СПУ і КПУ.

"Влада, репрезентована Блоком "За ЄдУ", зазнала нищівної поразки, - вважають вони. - Представники теперішньої влади, програвши у відкритій боротьбі під час виборчих перегонів, зараз вдалися до здійснення кулуарної ревізії виборів. Із депутатів-самовисуванців, що перемогли у мажоритарних округах, уже сьогодні за допомогою залякувань та підкупів намагаються створити опору правлячої верхівки у парламенті. Існує реальна загроза деформації тієї політичної конфігурації парламенту, що склалася внаслідок народного волевиявлення".

"Тому зараз основне завдання всіх здорових сил суспільства полягає у тому, щоб не допустити спотворення результатів виборів і перетворення парламенту у декоративний орган, основна функція якого зведеться до виконання політичних замовлень правлячої верхівки", - сусідствують підписи Ющенка і Симоненка під вироком владі.

Однак найбільша цінність новонародженої заяви не в констатації давно відомого, а в формуванні… більшості. Чи, можливо, опозиційного пулу. Разом чотири партії та блоки дають необхідні 226 голосів на конкретні голосування з принципових питань. І зараз вони стверджують, що "найближчим часом" готові підтримати найнеприйнятніші для президента зміни до законодавства.

Перша з них стосується запровадження пропорційної системи виборів до парламенту. Тієї самої, яка неодноразово ветувалася "гарантом" протягом року до ухвалення нового закону про вибори. І правильно, що ветувалася – оскільки за іншої умови була б у Кучми фракція "За єдУ" аж 50 душ.

Принагідно варто додати, що ще одним союзником в переході на "пропорціоналку" для цих чотирьох сил може стати СДПУ(О). До речі, цю заяву їй підписувати не пропонували. Хоча спробувати було б варто – з точки зору політичного експерименту.

Однак ідемо далі. Пункт другий: ці "абарзєвшиє" чотири сили явно хочуть зробити уряд "заручником своїх політичних амбіцій" (здається, так примовляє чинний прем'єр?) Отже, "Наша Україна", Блок Тимошенко, Соцпартія і комуністи заявляють про готовність узаконити "відповідність політичної конфігурації парламенту та уряду через формування Кабінету Міністрів парламентською більшістю". Кучма начебто і не проти, навіть референдум для цього вигадав. Однак тонкощі у тому, хто має право кого розпускати: парламент – уряд або президент – парламент.

Третій пункт: "аналіз роботи ЦВК на цих парламентських виборах й ініціювання кадрових рішень за його наслідками, а також перехід до представницького способу формування ЦВК". Бажання оперативно провести ротацію у Центрвиборчкомі зрозуміло – попереду ще перевибори в округах.

Четвертим пунктом Ющенко, Симоненко, Тимошенко і Мороз наїжджають на губернаторів – вони домагатимуться "відставки голів місцевих державних адміністрацій, які під час виборів фактично санкціонували масові порушення законодавства та фальсифікацію результатів голосування". Прізвищ у документі немає. Але та ж "Наша Україна" заявляла про необхідність зміни керівництва ледь чи не в 20 регіонах.

І п'яте. Разом з цим усім "група чотирьох" обіцяє "зміни до законодавства про виборність голів виконавчої влади на місцях".

Непогану заяву організували, чи не так? Більш того, кажуть, це тільки "проба пера", і наступні декларації ще доопрацьовуються. Цим, наприклад, пояснюється відсутність у даному тексті теми розподілу посад у новому парламенті. Поки ж варто зауважити таку деталь: від "Нашої України" координатором декларації був Роман Безсмертний.

Зміст, який вкладається у слово "Кучма", девальвується з кожним днем.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019815086.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua