Майдан / Статті  

додано: 26-04-2002
Юрко Космина: До теми "антиукраїнських погромів" - розмова з ментами Печерська
Форум Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019823641.html

Після статті "Украинский язык - признак погромщика: как киевская милиция "расследовала" нападение на синагогу" ("Вечірні вісті", №63 24.04.2002) менти страшенно переполохались. З головним редактором "ВВ" Олександром Ляпіним зустрілися начальник Печерського РУ ГУ МВС Олександр Справедливий, головний київський мент Петро Опанасенко і держсекретар МВС (прізвища не пам"ятаю). Клялись, божилися, присягалися своїми янгольськими крильцями та страшенно бажали поспілкуватися з автором статті. У п"ятницю я таки зустрівся зі Справедливим (дав же Бог таке прізвище, і кому - менту!) та його заступником Сергієм Ревою (саме він очолює слідчий відділ і відповідно керував "слідством").
Рева - чувак досить нудний і тупуватий: мовляв, ніяких погромів не було, людей з оселедцями та у вишиванках в РУВС ВЗАГАЛІ НЕ ПРИВОДИЛИ (Юрко Сиротюк із "Українського слова" назвав мені як мінімум трьох), печерські менти нікого ніколи не били, а Тарас Швиденко потрапив до ментівні вже побитий. І взагалі багато хлопців (дівчат, за його словами, взагалі не приводили) надходили зі шрамами на обличчі. Більшість ментів говорять українською, натомість всі затримані державної мови геть не знають. А щодо побиття - всі відлупцьовані хлопці "говорять неправду" (вимовити слово "брешуть" бравий мент принципово відмовився).
Справедливий - чувачок мудріший та красномовніший. Він довго розповідав про те, як ловили футбольних фанатів, а ще більше - про те, що нехороших ментів із Печерського РУ ГУ одразу виганяють, "бо це як гнойничок - якщо гній вчасно не вичавиш, то потім воно само як вибухне, то мало не покажеться" (з чим же іще ментів порівнювати?). Довго розповідав і про те, що ті менти, які не знають українську, "стараються, вчаться, бо це ж державна мова" (прямо як Азаров у Кучми в кабінеті...). На питання, чи було побиття, пан Справедливий спочатку розповів, що справою після публікації в "ВВ" займаються особисти з міністерства і проводять в Печерській ментівні власне розслідування. На питання, чи сам він не проводить власну перевірку, начальник відповів, що він був би в такому разі "необ"єктивним до своїх працівників". Чи припускає він сам можливість існування фактів, викладених у публікації? Чесно кажучи, він не може припустити, щоб його працівники "катували людей, як у якомусь 39-му році". Ось так. А тепер найцікавіше.
Після питання про все того ж Тараса Швиденка (хто не в курсі - хлопець 16-ти років, затриманий 15-го квітня та від душі набитий ментами за його "українськість") пан Справедливий наказав своєму шістці принести журнал, де фіксуються всі затримані та відпущені. Можете собі уявити, що Швиденка там узагалі не виявилося. Нема - і все. За понеділок там усього - десятки півтора людей. За вівторок - так само. Але вівторкові записи ще цікавіші. Той самий житомирський пластун Вадим Левковський, в якого менти тупо відібрали паспорт і не повернули (щодо цього є відповідна скарга Левковського на ім"я прокурора Печерського району п. Неділька, Київголовмента п.Опанасенка та пані Карпачової), був затриманий... для з"ясування особи. Хтось мені пояснить, як можна відібрати в людини документ і записати, що її затримано за відсутність цього документа?
Наостанок мент поплакав на тему "скільки ментів щороку гине!" і видав мені свою спецвізитівку з автографом. З цією візитівкою, як він пояснив, я будь-якої хвилини можу безперешкодно завітати до РУВС. Він, певно, так і не зрозумів, що з його РУВС значно приємніше виходити назовні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1019823641.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua