Майдан / Статті  

додано: 01-05-2002
Адвокат О.КАЗАРНОВСЬКИЙ: Правди у Жовтневому райсуді Одеси побоюються найбільше...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1020211232.html

АДВОКАТ ОЛЕКСАНДР КАЗАРНОВСЬКИЙ: "ПРАВДИ У ЖОВТНЕВОМУ РАЙСУДІ ОДЕСИ ПОБОЮЮТЬСЯ НАЙБІЛЬШЕ..."

У Жовтневому районному суді Одеси триває судовий процес за позовом кандидата на посаду Одеського міського голови Едуарда Гурвіца, який вимагає скасувати результати виборів депутатів міськради та мера. 29 квітня завершилася процедура допиту свідків з боку позивача та від міської виборчої комісії.

Інтереси Едуарда Гурвіца на згаданому процесі представляє адвокат Олександр Казарновський. Одесити пам"ятають його як людину яка захищала у суді, після виборів 1994 року, права колишнього першого заступника міського голови Анатолія Ворохаєва.

Тоді багато недоброзичливців, не дочекавшись висновку суду, поливали пана Ворохаєва брудом. Коли суд завершився ніхто з підвладних мас медіа навіть не вибачився перед ним.

Але, це вже історія.

Нині висвітлювати процес у Жовтневому райсуді Одеси тележурналістам заборонили.

Робиться все можливе щоби небажана владі інформація не виходила за межи причорноморського міста.

Тим часом, за словами адвоката Олександра Казарновського "суддя категорично не бажає вимагати документи, на підставі яких можливо встановити фальсифікацію в день голосування, диктує секретарю у протокол, у разі незручної ситуації, що і як саме записувати. Відповідь на поставлені запитання, таким чином, дає не свідок а суддя..."

Пан Казарновський підтвердив і той факт, що всі прохання сторони Руслана Боделана задовольняються судом у повному обсязі, без будь яких протиріч. Прохання з боку сторони Едуарда Гурвіца зустрічають шалений спротив.

Приміром, відсутність у залі суду представника нинішнього міського голови не викликала жодних запитань і процес було відкладено на п"ять годин. Аналогічним чином суддя вирішив коли представникам міськвиборчкому був необхідний час для підготовки до відхилення доповнень у скарзі Едуарда Гурвіца. Такі дії судді Писларя були незрозумілими. Він не мав право це робити, адже зауваження до доповнень у скарзі можуть бути висловлені лише під час дебатів...

Має місце певна тенденція під час якої суд всіляко сприяє стороні міської виборчої комісії та Руслана Боделана.

Встановлення правди є завданням будь якого суду, а те у якому обсязі можна її встановити залежить від обсягу представлених доказів. Якщо у сторони немає доказів, але вона знає де вони є, суд повинен сприяти цій стороні у їхньому одержанні.

У нашому розпорядженні списків виборців, протоколів про результати голосування немає.

Саме тому ми неодноразово вимагали від судді щоби Він забезпечив нас необхідними доказовими матеріалами після їхнього вилучення з окружних виборчих комісій та з Одеської міської територіальної виборчої комісії.

Суд нині, замість сприяння стороні позивача, вирішення цього питання відкладає на невизначений час. Цим Він порушує процесуальні права сторони Едуарда Гурвіца".

Пан Казарновський висловив сумнів у справедливості остаточного рішення Жовтневого районного суду Одеси. Саме тому неодноразово судді було висловлено недовіру, яку потім, зрозуміло, відхиляли.

Що стосується позиції регіональних засобів масової інформації до згаданого процесу в Одесі, адвокат Олександр Казарновський переконаний, що "мас медіа виконують політичне замовлення. Всі питання пов"язані з фальсифікацією минулих виборів в Одесі вони висвітлювати не бажають. Саме правди вони побоюються найбільше".

Ігор Столяров

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1020211232.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua