Майдан / Статті  

додано: 14-05-2002
Анатолій Авдєєв: Чи дозволено у Кіровограді те, що не дозволяється у Харкові ?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1021375507.html

Чи дозволено Василю Моцному те, що не дозволяється Євгену Кушнарьову ?

Таке питання задають кіровоградські політики після висловлювань Анатолія Кінаха стосовно суміщення депутатства в обласній раді з кріслом голови облдержадміністрації Євгеном Кушнарьовим в Харкові

"Чи дозволено Василю Моцному те, що не дозволяється Євгену Кушнарьову ?" -саме таке питання задають кіровоградські політики після висловлювань Анатолія Кінаха стосовно суміщення депутатства в обласній раді з кріслом голови облдержадміністрації Євгеном Кушнарьовим в Харкові.
Як повідомило агенство УНІАН, Анатолій Кінах закликав харківського губернатора Кушнарьова, обраного депутатом обласної ради, "визначитись". Голова Харківської обласної державної адміністрації, який на виборах 31 березня був обраний депутатом Харківської обласної ради, "не буде поєднувати ці дві посади. Це однозначно", заявив журналістам прем'єр-міністр України Анатолій Кінах, пославшись при цьому на вимоги Конституції України.
Як передає кореспондент УНІАН, він зазначив, що "влада має демонструвати приклад законослухняності в цьому питанні".
За словами прем'єра, спочатку Євген Кушнарьов "повинен визначитись, де він працюватиме, після чого вже прийматиметься остаточне рішення з цього приводу". Стаття 120 Конституції України визначає, що "Члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".
В Кіровограді ситуація аналогічна, і навіть більше того, бо ще троє заступників голови обласної державної адміністрації здобули депутатські мандати обласної ради. Подібна картина в області і на рівні районів, де багато керівників, якщо не мають мандата обласного депутата, то є депутатами районної ради.
Депутатські мандати не мають з вищого керівництва області лише Микола Лавренко та Світлана Негода. Тому і запитують місцеві політики: "Наш губернатор Світлана Негода ?"
Чи буде голова українського уряду принциповим і послідовним до кінця покаже час.

Р.S. Другого дня після того, коли матеріал з'явився в мережі Internet з обласної державної адміністрації пролунав телефонний дзвінок. Думки звичайна річ бувають різні і часом не сходяться, але дзінки з таких поважних установ самі розумієте які. При формуванні власної відмінної думки чомусь забули, що "Політична Україна", як ВВС чи Радіо "Свобода" досі чомусь облдержадміністраціям не підпорядковані. Та сміливий вчинок телефонувавшого чиновника достойний поваги та захоплення. Залишається поки, що не відомим, а чи вчинив він таким же чином з головою українського уряду за його несанкціоновані облдержадмінстрацією висловлювання, що навело УНІАН та "Політична Україна".
Слід додково зазначити, що незважаючи на коментар та розяснення Конситуційного Суду України, ні текст Конституції України, ні інші Закони України стосовно наведеного сумісництва досі змін не зазнали.
Анатолій Авдєєв, Кіровоград, "Політична Україна", www.polit.com.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1021375507.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua